• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Wyleczeni

kensai

New member
Re: WYLECZENI

303andy napisał:
W Polsce przy badaniu perrectum , masowaniu i pobieraniu płynu prostata bolała mnie dość mocno. W USA w klinice uniwersytetu Stanford badanie z wymasowaniem - wyciśnieciem płynu ,w pozycji ginekologicznej było nieprzyjemne , ale nie tak bolesne. Podobnie masowanie per -rectum wykonane przez Tima w klinice Wise , wspominam je w zasadzie komfortowo.
Wydaje mi się , że bolesność proststy jest sprawą indywidualną podobnie jak różnorodność objawów, w zalezności od tego które partie mięśni chory spina i gdzie ma ewentualne punkty spustowe.

No właśnie zastanawiam się, czy w CPPS pod wpływem napiętych mięśni dochodzi do rzeczywistego stanu zapalnego w samej prostacie ...
 

Kynast

New member
Re: WYLECZENI

lukas219, napisz parę słów o tych ćwiczeniach rozciagająco stymulujących, o których wspominasz. Jakieś przykłady, linki itepe. Dzięki z góry.
I przy okazji wielkie dzięki dla 303andy, potężną i nieocenioną robotę robisz na tym forum Stary ;-)
 

303andy

New member
Re: WYLECZENI

Bardzo pomocna strona Kensaj ! Myślę , że wielu osobom pomoże . Z ćwiczeń rozciągajacych tam zaprezentowanych ja robiłem pozycje nr: 1,2,3,10,14,15,16,17,19,22. Nie polecam ćwiczenia nr 7 tj. przysiadu jaki tam zaprezentowano ponieważ trzeba być spiętym aby trzymac balans , w zamian polecam przysiad z oparciem pleców o ścianę i kolanami na boki jak w ćw nr. 3. Polecam też modyfikację ćw nr. 6 polegającą na oparciu wyprostowanych nóg na ścianie i rozłożeniu ich na boki max ile się da , tyłek oczywiście dosunięty do ściany. Ważne aby przy ćwiczeniach starać sie luzować , relaksowac mięśnie , nie wolno się spinać !!!!!
 

lukas219

New member
Re: WYLECZENI

Do "Kynast": generalnie ćwiczenia są bardzo podobne do tych na stronie podanej przez 303Andy. Podaje link do stronki z książką Pani Rakowskiej w której są te ćwiczenia opisane, podobne oraz nieco inne.
http://www.ctmrakowski.pl/index.php?opt ... &Itemid=62
ksiażka : "Codzienność bez bólu". Tam jest rozdział o rozluźnianiu dna miednicy i jego rozciąganiu. Jakby co pisz na priv gdybyś nie chciał całej książki to postaram się jakiegoś pdf zrobić w części chociaż. Rozciąganie od wewnątrz tzn. per rectum daje też dobre rezultaty ale to samemu ciężko jak cholera zrobić, trzeba pójść na pare zabiegów do niej lub do Poznania do jej ojca i zobaczyć jak oni to robią. Można też ewentualnie samemu spróbować ale to trzeba by poczytać na forum jak to robić, Ajpinus pisał o tym już kilka razy. Zrobiłteż stronkę o tym: http://www.cpps.szu.pl/
czasem jednak stronka nie chce się ładować a czasem działa bez problemu, trzeba próbować.
 

lukas900

Active member
Re: WYLECZENI

303andy jak długo zajęło Ci wyleczenie tego? Miałeś jakieś nawroty? Próbowałem sam trochę ingerować per rectum palcem jednak mięśnie same mi się zaciskają i wypierają palca. Głębiej nie mogę dotrzeć. Ja mam chyba główny problem z mięśniem levator ani. Ciężko mi się rozluźnić przed mikcją, mam inne parcie na pęcherz - jakieś dziwne i słabe. Najgorsze problemy z wypróżnianiem, w ogóle nie czuję wypierania. Muszę sobie radzić przeponą... Co do potencji to jak pisałem wcześniej mięsień pod wackiem to duże ciało jamiste w ogóle nie wypełnione krwią. Tylko boki i góra. Czekam na Wasze doświadczenia, porady, wskazówki bo tak na prawdę tylko to forum pomaga i podnosi na duchu...
 

kriss123

New member
Re: WYLECZENI

Witam,

z "tym" problemem walcze juz ok 9 lat. Poczatkowo dolegliwosci byly bardzo odczuwalne a posiewy wykazywaly obfita ilosc bakterii. Przez pierwsze 2 lata non-stop praktycznie bralem antybiotyki. Bakterie udalo sie wybic chociaz pozniej posiewy od czasu do czasu pokazywaly jakies nieliczne. Pozniej przeszedlem serie masazy po ktorej odczulem znaczna poprawe. Moj stan poprawial sie z roku na rok i obecnie mam powiedzmy 20% poczatkowych dolegliwosci. Postanowilem jednak sprobowac zwalczyc ten problem do konca i czytajac to forum trafilem na CPPS.

moje objawy:
-czestomocz
-ogolne problemy z oddawaniem moczu (slaby strumien, poszarpany)
-dyskomfort i okazjonalne pieczenie w cewce po masturbacji/seksie
-okazjonalne bole w krzyzu udach i miednicy ( zwlaczsza na drugi dzien po wychlodzeniu lub spozyciu alkoholu)
-okazjonalne bole w odbycie
-problemy z wyproznianiem ( musze "przycisnac" zeby oddac stolec)
-obnizona sprawnosc seksualna.

co mi szkodzi (zaostrza objawy):
-masturbacja/seks (zwlaszcza jesli jest bardziej intensywna)
-wychlodzenie organizmu (zwlaszcza zima)
-alkohol (zwlaszcza piwo)

co mi pomaga:
-bieganie i ogolnie aktywnosc fizyczna
-ciple kapiele i wygrzewanie organizmu
-wstrzemiezliwosc seksualna

Czy te cechy moga swiadczyc o tym ze mam CPPS? Czy poczatkowe bakteryjne zapalenie moglo przejsc w CPPS? Czy na terenie Wroclawia lub okolic jakikolwiek specjalista ktory mogl by postawic diagnoze zwizana z ta choroba lub w jaki kolwiek sposob pomoc?

Za wszystkie odpowiedzi i sugestie z gory forumowiczom dziekuje.
 

lice

New member
Re: WYLECZENI

kriss123 napisał:
Czy te cechy moga swiadczyc o tym ze mam CPPS? Czy poczatkowe bakteryjne zapalenie moglo przejsc w CPPS?

Mnie się wydaje, że to CPPS może powodować bakteryjne zapalenie. Przecież w organiźmie są bakterie (np w pęcherzu albo w cewce moczowej), ale system immunogoliczny chroni przed infekcją. CPPS osłabia prostatę, przez co jest bardziej podatna na infekcję. Może jakieś bakterie z cewki przeniknęły do niej i się tam zasiedliły powodując stan zapalny.
 

AntyProstata

New member
Re: WYLECZENI

kriss123 napisał:
co mi szkodzi (zaostrza objawy):
-masturbacja/seks (zwlaszcza jesli jest bardziej intensywna)
-wychlodzenie organizmu (zwlaszcza zima)
-alkohol (zwlaszcza piwo)
To raczej mięśnie po ejakulacji uciskające bolącą prostate. Sam stosunek czy masturbacja ci nie szkodzi. To swoisty masaz prostaty.
 

merckx

New member
Re: WYLECZENI

AntyProstata napisał:
kriss123 napisał:
co mi szkodzi (zaostrza objawy):
-masturbacja/seks (zwlaszcza jesli jest bardziej intensywna)
-wychlodzenie organizmu (zwlaszcza zima)
-alkohol (zwlaszcza piwo)
To raczej mięśnie po ejakulacji uciskające bolącą prostate. Sam stosunek czy masturbacja ci nie szkodzi. To swoisty masaz prostaty.
Jestem całkiem odmiennego zdania. Odnośnie masturbacji.Czy ktoś z was zauważył że gdy się masturbuje to automatycznie nie wyczuwalnie zaciska mięśnie miednicy.To da się odkryć gdy mięśnie już zaczną boleć tzn.gdy wytworzą się na nich punkty spustowe.Gdy się masturbuje napinam je aby zwiększyć doznania a gdy przestaje czuje jak mięśnie wracają do stanu wyjścia. Jestem przekonany że ciągła masturbacja to przekleństwo.Masturbujesz się napinasz mięśnie ,robisz tak miesiącami kilka razy w tygodniu bądz częściej.Wchodzisz w wprawę to musisz robić to dużej i CPPS gotowe.
 

lice

New member
Re: WYLECZENI

Problemem nie jest sama masturbacja tylko pozycja, w jakiej jest wykonywana. Standardowo większość osób masturbuje się na siedząco. Tymczasem w pozycji siedzącej prostata jest uciskana i mocno ograniczony jest dopływ krwi do niej, co samo w sobie już szkodzi. A masturbując się wymagamy od prostaty większej aktywności, a więc zwiększa się zapotrzebowanie na tlen i substancje odżywcze zawarte w krwi. To tak jakbyśmy zacisnęli pasek na ramieniu i podnosili ciężary. Z jednej strony wzmożona podtrzeba dopływu krwi, a z drugiej utrudnienie jej przepływu. Podczas zwykłego stosunku ten problem nie występuje, bo albo leżymy, albo poruszamy biodrami co jeszcze usprawnia przepływ krwi. Dlatego jeśli ktoś już musi się masturbować to niech nie robi tego na siedząco tylko próbuje imitować ruchy wykonywane podczas stosunku.
 

merckx

New member
Re: WYLECZENI

lice napisał:
Problemem nie jest sama masturbacja tylko pozycja, w jakiej jest wykonywana. Standardowo większość osób masturbuje się na siedząco. Tymczasem w pozycji siedzącej prostata jest uciskana i mocno ograniczony jest dopływ krwi do niej, co samo w sobie już szkodzi. A masturbując się wymagamy od prostaty większej aktywności, a więc zwiększa się zapotrzebowanie na tlen i substancje odżywcze zawarte w krwi. To tak jakbyśmy zacisnęli pasek na ramieniu i podnosili ciężary. Z jednej strony wzmożona podtrzeba dopływu krwi, a z drugiej utrudnienie jej przepływu. Podczas zwykłego stosunku ten problem nie występuje, bo albo leżymy, albo poruszamy biodrami co jeszcze usprawnia przepływ krwi. Dlatego jeśli ktoś już musi się masturbować to niech nie robi tego na siedząco tylko próbuje imitować ruchy wykonywane podczas stosunku.
Teraz piszesz o CPPS czy ZGK ? A i powiem Ci że gdy się masturbowałem na siedząco nigdy nie było problemów przez wiele lat zaczeły się gdy zacząłem masturbować się przed snem na łóżku gdy leżałem i zaciskałem nogi :evil: .
 

lice

New member
Re: WYLECZENI

Bo to się nie dzieje z dnia na dzień, to długi i powolny proces. Sam piszesz, że przez wiele lat masturbowałeś się na siedząco, więc już masz odpowiedź.
 

ajpinus

New member
Re: WYLECZENI

Jestem przekonany że ciągła masturbacja to przekleństwo.Masturbujesz się napinasz mięśnie ,robisz tak miesiącami kilka razy w tygodniu bądz częściej.Wchodzisz w wprawę to musisz robić to dużej i CPPS gotowe.
Swiete slowa i potraktujcie to powaznie.
 

a0a0a0

New member
Witam wszystkich!!!
To moj pierwszy wpis pomimo tego, ze od dluzszego czasu sledzilem ten temat i przyznam, ze czerpalem sporo informacji.
W jakis sposob udalo mi sie rozwiazac swoj problem i w pewnym stopniu czuje sie zobowiazany splacic dlug.
Strona pewnie jest znana ale warto ja przypomniec bo jest olbrzymim kompendium wiedzy
http://www.chronicprostatitis.com/
Polecam tez ten artykul:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/article ... =pmcentrez
W ten oto sposob jesienia zeszlego roku przeszukiwalem internet wlacznie ze zrodlowymi artykulami naukowymi, przestrzegalem scislej diety, bralem lekki rozluzniajace miesnie gladkie, dzialajace na receptory alfa pecherza.
I caly czas myslalem!!! o CPPS wieczorami latalem do toalety co 30 min wydalajac 50ml moczu.
Mialem tez lekki dyskomfort w okolicach intymnych. Slowem wszytsko o czym kazdy znas wie doskonale.
Problem zapalenia prostaty zaczal sie u mnie od wczesnej wiosny 2011 aczkolwiek pewne problemy wystepowaly juz we wczesniejszych latach szczegolnie po wychlodzeniu i dlugiej jezdzie na rowerze. Przed wakacjami nastapila wyrazna poprawa a na urlopie paradoksalnie szwedajac sie po gorach, zle jedzac, pijac sporo ale bedac w doborowym towarzystwie przyjaciol pojawily sie przeblyski normalnosci. Na jesien jednak wszytsko wrocilo do normy. Na koniec najwazniejsze. Kazdy z nas pewnie juz slyszal od nie jednego lekarza, ze wszytsko jest w glowie.
Pewnego razu trafilem na swiezy artykul chinskich naukowcow, ktorzy osiagneli znaczace wyniki leczac Prozakiem (antydepresantem). W innym artukule wyczytalem, ze spory odsetek chorych na CPPS cierpi rowniez na depresje itp. (co na margienesie nie wydaje sie dziwne o czym sami wiecie :( ).
W moim wypadku ta mysl okazala sie okazala sie strzalem w dziesiatke. Po prostu poprzedni rok kosztowal mnie duzo zdrowia psychicznego i stresow zwiazanych z praca i zyciem osobistym. W pewnym momencie polaczylem wszystko do kupy i okazalo sie, ze najskuteczniejszym lekiem na CPPS (bakterie zostaly wykluczone w badaniu nasienia) okazala sie mala dawka antydepresanta!!!
Sam lekarz mi nawet powiedzial, ze ludzi z depresja wyklucza sie automatycznie z badan nad lekami na CPPS!!!
Poprawa nastapila natychmiast. Oczywiscie nadal nie jest idealnie, nadal nie wiem czy kiedykolwiek w zyciu wsiade na rower, ze nie zawsze bede mogl wykapac sie w zimnym jeziorze. Ale obecnie spokojnie jadam, pijam ;) wszystko.
Przez wiekszosc czasu po prostu zapominam o CPPS, zyje komfortowo i jesli nie wyleczony to czuje sie na pewno zaleczony.
Na marginesie dodam, ze ktos z wyleczonych Forumowiczow tez cos pisal o zmaganiu sie z depresja.
Oczywiscie moj przypadek moze byc tylko wskazowka.
Ale teksty konowalow "nie myslec o CPPS" paradoksalnie nabieraja szerszego znaczenia.

Pozdrawiam i zycze duzo zdrowia!!!
 

cezar1

New member
Re: WYLECZENI

ajpinus napisał:
Jestem przekonany że ciągła masturbacja to przekleństwo.Masturbujesz się napinasz mięśnie ,robisz tak miesiącami kilka razy w tygodniu bądz częściej.Wchodzisz w wprawę to musisz robić to dużej i CPPS gotowe.
Swiete slowa i potraktujcie to powaznie.

Jedną z metod zapobiegania zapaleniu prostaty jest masturbacja, czyli domowa, uproszczona i przyjemniejsza wersja tzw. masażu prostaty.
cytat ze strony:http://www.menshealth.pl/zdrowie/Ogien-w-kroku-czyli-zapalenie-prostaty-4090-3.html
 

merckx

New member
Powiem Ci cezar 1 że te słowa "Jestem przekonany że ciągła masturbacja to przekleństwo.Masturbujesz się napinasz mięśnie ,robisz tak miesiącami kilka razy w tygodniu bądz częściej.Wchodzisz w wprawę to musisz robić to dużej i CPPS gotowe."to moje słowa i pisze tutaj o CPPS a w menshealth piszą o ZGK.Objawy są podobne a przynajmniej się nam tak wydaje bo jedno i drugie to jak A i Z choć w jednym alfabecie.Do wielu to nie dociera jeszcze różnica między ZGK a CPPS.
 
Do góry