• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

usuniecie jednego jadra a testosteron

Aditek

New member
witam otoż miałem teraz nie dawno usuwane lewe jądro po zapaleniu.. i tutaj moje pytanie i mam nadzieje ze ktoś pomoze. Jak wyglada rzeczywiście zycie po takim zabiegu? Jest duza różnica w wspolzyciu? A najbardziej mnie interesuje jak z testosteronem bardzo spada? Tego sie najbardziej boje ze np zaczna mi wypadać wlosy z glowy? ( mam taki troche fetysz ich bo mam bardzo ładne) i tego sie boje. I oczywiscie jak z potomstwem sa mniejsze szanse ze bede mial dzieci? Bardzo chcialbym miec dwojke ale boje sie ze nie bd mial zadnego.. dodam ze mam 23lata..
 

Stettin

Moderator
Członek Załogi
co do testosteronu to najlepiej zapytać endokrynologa, androloga. Dziwne, że nie miałeś takiej konsultacji po orchidektomii. Co do potomstwa, to spokojnie, nie straciłeś obu jąder, więc będziesz ojcem, może będzie ciężej, ale bezpłodny nie jesteś, gdy drugie jądro jest zdrowe.
 

Majster321

New member
Jedno jądro jest w stanie wystarczająco wyprodukować, żeby mieć dzieci.
Co do testosteronu - nie tylko jądra go produkują, ale i nadnercza. Nie powinno być z tym problemu. Jeśli mocno się tym przejmujesz to możesz badać co jakiś czas jego poziom. Jeśli będzie zbyt niski to lekarz zastosuje terapię zastępczą zastrzykami, bądź tabletkami - nic strasznego. Oczywiście jest to wtedy robione z głową i z dolnej granicy lub lekko pod nią podbijają do prawidłowych wartości lub górnej granicy normy. Nie mylić ze sterydziarzami na siłowni, którzy wchodzą na poziom 10 krotnie większy niż norma i dlatego są skutki uboczne.
 

Aditek

New member
czyli nie powiniem sie martwić w zadnym w przypadku ze moze cos byc nie tak z testosteronem? Czyli tak jak funkcjonowal organizm bedzie mniej wiecej bez zmian i nie zaczna mi nw wypadac wlosy czy bede mial oslabiony organizm
 

Podobne tematy

Do góry