• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Oderwanie się jednego węzełki szwów

Oiram

New member
Jestem 1.5 tygodnia po zabiegu obrzezania częściowego przy użyciu staplera i mam w poniedziałek jechać do urologa który mi wykonywał zabieg w celu odcięcia tych odstających elementów przy szwach tylko że zauważyłem dziś rano że jakby kawałek tego węzełka szwów już nie trzyma się napletka tylko wisi (chodzi mi o szew przy napletku a nie wędzidełku) czy jest to coś poważnego czy tak powinno być? Urolog kazał mi raz dziennie polewać wodą szwy i zmieniać opatrunek dwa razy dziennie oraz odkażać ranę octeniseptem przy zmianie opatrunku i tak myśle czy przez to polewanie wodą one może się oderwały ale no urolog mi tak kazał więc tak też robiłem a niestety nie jestem w stanie się dziś skontaktować z urologiem. Czy jest to sytuacja wymagająca nagłej interwencji? Dodam że nie boli mnie w tym miejscu ani również ono nie krwawi
 

mailie

Member
1,5 tygodnia to sporo, rana powinna się już zabliźniać. U mnie pierwsze szwy wypadały już 6 dnia i później codziennie po 1-2 szt. 3 tygodnie po zabiegu na wizytę kontrolną stawiłem się z dwoma szwami które już były luźne. Jak się nic nie rozchodzi i nie krwawi to nie masz czym się martwić
 

Oiram

New member
Znaczy ja mam takie jakby odstające (nie wiem jak to określić) pętelki? Wiązania? No takie odstające przezroczyste małe elementy i mam się udać do mojego urologa w poniedziałek w celu odcięcia ich tylko że No właśnie ja ich nie odcisnąłem a jedno z tych wiązań samo się jakby rozwiązało. Nie nie leci mi krew ani nie boli mnie w tym miejscu ale No po prostu jest to dla mnie dziwne
 
Do góry