• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Skrzywienie w lewo i górę

@Danian
Zdaje sobie sprawę,że można to zrobić na NFZ, ale mój przypadek nie będzie się kwalifikował, a nawet jakby tak było, to ja nie jestem ubezpieczony w Polsce, żyje w innym kraju, także koniec końców i tak musiałbym za płacić- na.co jestem gotowy.
Ja wiem,że po zdjęciach nie widać problemu, ponieważ to nie jest pełna erekcja, a dopiero wtedy zaczyna się problem. Ja gdy proboje zrobić zdjęcie w pełnej erekcji, to gdy chwytam za telefon automatycznie "sprzęt" trochę opada, nie potrafię tego wyrlumaczyc.
Ty jesteś po zabiegu u Kuźniara tak? Jakieś rady? W sensie co robić, czego nie? Uzywac czegoś na wzwody? No rozumiesz o co mi chodzi,.takie porady od Ciebie. Dzięki
 

nope

Well-known member
Generalnie to w najgorszym wypadku po prostu bedziesz miec nawrót skrzywienia co jest chyba rzadkie przy prostowaniu ale czasem sie zdarzy. Tak to raczej no nic ci nie grozi.
 

Danian

Member
Nawrót skrzynia jest praktycznie nie możliwy. Może trochę być trochę skrzywiony nadal ale nie ma powrotu do stanu wyjściowego przynajmniej przy zabiegu typu Nesbit tj. wycinanie tkanek a nie szwy. Ja na wzwody niczego nie używałem. Jeżeli robił byś u Kuźniara radził bym nie używać maści jaką on zaleca po zabiegu. Sterydy i gojenie ran to nie jest najlepszy pomysł.
 

nope

Well-known member
@Danian oczywiscie ze jest możliwy ale to są marginalne przypadki. Przykład pierwszy lepszy
 
@Danian @nope
Panowie. Ja wciąż czekam na dr Kuźniara,ponieważ w tym momencie jest nieobecny,bo jest na wakacjach. Danian, tak będę robił u Kuźniara. Czyli żadnej maści nie używać po zabiegu czy Ty też używałeś innej niż polecił doktor? Do tego też zastanawiam się jak do tego się zabrać, chodzi mi np o badania przed zabiegiem. Ja musze brać urlop z pracy za granicą I jadę do Polski zrobić ten zabieg. Muszę mieć zrobione badania przed, a jedyne miejsce gdzie mogę się zatrzymać to jest hotel. Dr. Kuźniar pisał mi,że badania można wykonać w przyszpitalnym laboratorium. I tu pytanie czy wyniki tych badań będą od razu lub max dzień po czy trzeba dłużej czekać? I też piszesz,że nie ma możliwości powrotu do stanu wysjciowego jak są wycinane tkanki, a nie zakladane szwy. Jaka metoda robi dr. Kuźniar? Mi pisał o szwach, czyli to już nie jest Nssbit?
No i najważniejsze pytanie. Ja będę miał zabieg prostowania 2 skrzywien jednocześnie,czyli będę miał założone 3 szwy. Doktor pisał,że to zwiększa ryzyko zabiegu, co jest logiczne. I czy Wy tu na forum lub gdzies indziej spotkaliście się z przypadkiem takiego prostowania gornego/dolnego + bocznego jednocześnie?
 
Dodaje jeszcze 3 zdjęcia w niepełnym wzeodzie żeby bardziej zobrazować problem. Podczas stosunku penis ku górze wygina się bardziej oraz jeszcze trochę bardziej skręca w lewo.

 

Danian

Member
Polecał bym nie używać żadnej maści. On Ci przepisze steryd i mam podejrzenie po konsultacji z x2 dermatologami że mogłem nabyć zakażenie przez to. Szwy Ci załóży bo musi. Później one same się rozpuszczą. Dla pewności spytaj czy te szwy będą na stałe, Kuźniar ładnie odpisuje na maile. (jeżeli na stałe to nie będzie Nesbit ale wg. mnie to będą rozpuszczalne). Co do badań nie wiem. Pisz do doktora ja też mu zadawałem dużo pytań, kłopotu nie robił. Rozważ też obrzezanie. Wędzidełko i tak Ci usunie a obrzezany penis dużo lepiej się goi i łatwiej utrzymać higienę po zabiegu jak i tak naprawdę na codzień.
 
@Danian
Dziękuję za odpowiedź.
A powiedz mi jeszcze jakie Ty miałeś skrzywienie górne, dole, boczne? I miales założony jednen szew? Chodzi mi o to czy jak ja będę miał robione jednocześnie prostowanie górne i boczne I będę miał założone 3 szwy to jest mozliwosc,ze strace więcej cm niż osoba, która ma jeden szew? I swoją drogą spotkałeś się gdzieś,że ktoś miał robione prostowanie 2 skrzywien?
 

amenek5

Active member
Decyzję podjąłeś i tyle. Ale chciałbym powiedzieć swoje małe ALE. Osobiście mam skrzywienie lewo i jest zakrzywiony w dół. Gdy zaczynałem współżycie, byłem bez doświadczenia. Wtedy odczuwałem pewnego rodzaju dyskomfort psychiczny. Tym bardziej że większość mężczyzn z tego co widzę ma zakrzywionego w górę. A ja mam banana w dół. W niektórych pozycjach nie mogłem się odnaleźć. Jak wypadł z pochwy to ciężko go było włożyć i inne takie rzeczy. Również zacząłem rozglądać się za temat prostowania. Ale powoli zacząłem ogarniać że tak powiem swojego kutasa i nauczyłem się go obsługiwać ( tak to trzeba nazwać). Dzisiaj uprawiam sex bez żadnego rodzaju, w każdej pozycji i jest mi naprawdę świetnie. Nie ukrywam moja partnerka również nie miała doświadczenia. Także wszystkiego musieliśmy się powoli nauczyć sami. Wystarczy zachować spokój i tyle. Wiem że łatwo się mówi. Jak coś nie wychodzi, to zaraz nerwy, zwód słabnie itp. Ale moim zdaniem wiele rzeczy da się wypracować. Ten komentarz pisze też dla innych co mają podobne problemy i przyglądają się twojemu tematowi, bo ciebie nie zamierzam przekonywać do zmiany decyzji która już podjąłeś
 
@amenek5 Ta decyzja dojrzewała u mnie dosyć długo. Obecnie mam 30 lat i za sobą parę partnerek i obecnie jestem z jedną. Z każdą był problem, dosłownie z każdą. Jedyna pozycja, w której czuje się swobodnie i nic nie boli partnerkę to pozycja bokiem. Każda inna pozycja sprawia ból. No można sobie to łatwo wyobrazić. Jeśli mam skrzywienie do góry, do tego skrzywienie boczne i rodzaj skrzywienia jest z tych twardych ,nie miękkich/elastycznych, to penis magicznym sposobem w pochwie nie zmieni kształtu, tylko będzie powodował ból. Moje skrzywienia nie są jakoś kosmicznie duze, ja zdaje sobie z tego sprawe, ale powoduja ból u partnerki, powoduja blokade psychiczna, powoduja to, ze człowiek nie cieszy się z współzycia - dosłownie. Ja chciałbym w pełni korzystać z zycia seksuaalnego, a nie ograniczac sie do jednej pozycji. Powtorze się, mam juz 30 lat i 'sprzet' był testowany wielokrotnie. Próbowałem wszystkiego, próbowałem 'nauczyc sie go obslugiwac', ale z tym rodzajem skrzywienia po prostu sie nie da. No moze jeszcze dałoby sie jakby rodzaj skrzywienia był z tych miękkich/elastycznych, ale moj 'sprzet' jest twardy/sztywny i tylko będąc prawie prosty będę mógł w pełni korzystac z niego. Tez nie chciałem robic zabiegu, ale nie ma innego sposobu. No po prostu nie ma.
Najgorsze jest to, ze kontakt z dr. Kuzniarem jest troche ograniczony. W sensie rozumiem to, ze dr. ma pewnie duzo osob, ktore do niego pisza i dlatego jest wstanie odpisywac co 2 dni, ale rozmawiam z dr. juz od sierpnia i dalej nie mamy terminu i zadnych konkretow. Do tego do Rzeszowa mam 1400km, dlatego musze miec to wszystko dobrze wyjasnione, chociazby ile sie czeka na wyniki badan labolatoryjnych. Ja bede musial sie zatrzymac w hotelu i tez nie chciabym miec sytuacji, ze bede musial w tym hotelu byc np tydzien, no bo to juz jest troche pieniedzy. Sam zabieg juz mnie wyjdzie sporo, bo bede robil prywatnie. Do tego byloby super jakbym znalazl tu na forum kogos, kto mial robiony podobny zabieg czyli 2 skrzywienia jednoczenie, ale przesledzilem troche tematow i chyba nie znalazlem osoby z podobnym problemem. Zazwyczaj ludzie operuja jedno skrzywnie. Na duzo pytana po prostu mam brak odpowiedzi.
 

Danian

Member
Ja miałem skrzynie dolne ale dużo większe niż ty. Praktycznie 90° w dół. Nie wiem ile było szwów i ile straciłem cm. Na zdjęciach twoje skrzywienie wydaje się małe. Wg. mnie nie stracisz dużo i jeszcze jedno nie mierz penisa zaraz po zabiegu bo się załamiesz. Penis odzyska swoje wymiary dopiero po paru miesiącach bliżej 6.
 
@Danian
O kurde to miałeś spore skrzywienie, ale miałeś tylko jedno. Ja muszę mieć skorygowane skrzywienie boczne oraz górne jednocześnie i tak się zastanawiam jak to wyjdzie, no bo z tego co patrzyłem tu na relacje użytkowników, to zazwyczaj każdy koryguje tylko jedno skrzywienie dolne/górne lub boczne. Co Ty o tym myślisz? I w ogóle jak miałeś badania robione to po jakim czasie miałeś wyniki i miałeś daleko do Rzeszowa? Zatrzymywales się gdzieś w hotelu?
Taak wiem o tym żeby od razu nie mierzyć, bo to wszystko musi do siebie dojsc.
 

amenek5

Active member
Jeszcze jest opcja że możesz zrobić jedno skrzywienie aby i tyle. Ale domyślam się że tą opcję też brałeś pod uwagę. Bo chyba każdy ma krzywego w prawo albo w lewo trochę :p
 
@amenek5
Tak,brałem to pod uwagę, ale wtedy to nie zlikwiduje problemu. Muszę mieć zrobione 2. Z tego co patrzyłem na relacje tutaj, to parę osob miało problemy z takim podwójnym skrzywieniem boczno-gornym, ale nikt nie napisał relacji na ten temat tylko zakwalifikowali pytania. Natomiast widzialem tu relacje ludzi z podwójnym skrzywieniem, ale dolno-bocznym i wszystko wyszło w porządku. U mnie na szczęście te skrzywienia nie sa jakieś potowrnie duże, ale są i na skrzywienie boczne pójdzie 1 szew, a na górne dwa.
 

nope

Well-known member
Nie zwracaj na to uwagi czy masz skrzywienia dwa czy trzy. Dla doktorka to nie robi duzego znaczenia. On z tego co wiem potrzebuje jedynie dobrze przedstawiony problem w postaci fotek, konsultacji i lecisz na stół. Kuzniar to ekspert od prostowania wiec tym to bym se nie zadreczal glowy xd ty masz skrzywienia po kilka stopni a on operuje ludzi co maja nawet po 90° wiec luz
 
@nope
Wlasnie czekalem na taki komentarz. Ja ciągle zastanawiałem się jak to będzie wyglądać, w sensie,ze zabieg 2 skrzywien jednocześnie. No, ale skoro mówisz, że nie ma co sobie zadręczać głowy, to mnie uspokoiłeś. No i tak operował on dużo większe skrzywienia, ale w większości przypadków było to jedne skrzywienie.
Wysłałem dr. Kuźniarowi nowe fotografie, ktore bardziej mu zobrazują problem. Najdziwniejsze jest to,że jak chce zrobić zdjęcie w 100 % erekcji, to mi trochę opada. Nie rozumiem. No ale teraz udało mi się zrobić w większej i tu widać co jest do poprawy. Te skrzywienia nie są duże,ale są i jeski nie zrobię z tym nic, to będę musiał do końca życia ograniczać sie.


 

Danian

Member
Ja mieszkam i pracuję w Polsce więc dla mnie ten dystans to nie problem. Jechałem z pod Wrocławia do Rzeszowa. Konsultacje miałem osobno plus zapis na zabieg na NFZ czekałem 1.5 miesiąca. Co do badań nie pamiętam to było parę lat temu. Co do dwóch jednego czy trzech skrzywień jestem zdania jak nope, po co ty w ogóle zawracasz na to uwagę. Doktor ogarnie sprawę. Twój penis będzie miał takie wymiary jak wewnętrzne części zakrzywienia (tj. krótsze ciała jamiste zostaną dłuższe będą skrócone żeby penis się nie wyginał).
 
@Danian @nope Rozumiem. Dobrze uspokoilsicie mnie z tym żeby na te skrzywienia nie zwracać uwagi, tylko dr. Kuźniar tak hmmm "dziwnie" pisał jakby chciał za wszelką cenę operować tylko jedno skrzywienie. I dlatego w mojej głowie zaczęły się tworzyć dziwne myśli. No i druga sprawa trochę ciężki kobtskt z dr. Czasem odpisuje po 2 dniach, a czasem trzeba dużo dłużej czekać i koniec końców dalej nie ma terminu. Myślicie,że lepiej byłoby zadzwonić?
 

nope

Well-known member
Pewnie ma nawal pacjentow. Generalnie to on proponuje chyba to co mysli ze jest najbardziej odpowiednie , czyli zgaduje ze tylko to boczne by zrobił, ale decyzje podejmujesz na końcu ty sam i on to wykona bez problemu.
 
Witam wszystkich ponownie po dłuższej nieobecności. Tak więc w życiu wyszło tak,ze zmieniłem partnerkę. I z nową kobieta współżyliśmy i tu okazał się ten sam problem, czyli bolało ja z prawej strony. To znaczy,że mój penis skręca w lewo. Może nie dużo stopni, ale kolejna kobieta mówi,że ja boli. 1. Zastanawiałem się czy w takiej sytuacji korygować odchylenie ku górze, bo zabieg wychodzi trochę taniej,bo o 2 tysiące i czy jest sens w ogóle to robić,ale doszedłem do wniosku,że lepiej zrobić wszystko na jednym zabiegu, niż później żałować,że siw tego nie zrobiło. Co myślicie. 2. Pisaliście mi wczesniej,że mało mi co ubedzie z długości, bo mam małe skrzywienia, ale czy przy operacji jednego skrzywienia stracę mniej niż przy operacji 2 skrzywien? Czy tez nie ma to znaczenia? 3. Przyjęcie do szpitala mam a ta niedziele i zabieg mam w poniedziałek. Z tego co mówił lekzaz, to chyba wypuszcza mnie ze szpitala w środę i mówi mi,że lepiej żebym został w Polsce do końca tygodnia,bo jakby byly jakieś
komplikacje, to lepiej żebym byl na miejscu i z tym przyjść do niego. Ale już pozniej będę mógł wracać do domu. Do domu mam 1200km. Powiedzie mi czy jsst ktoś kto miał taką długa trasę do domu i jak sobie radził ze zmiana opatrunkowe, higienę.
4. Na dole dodaje to co mi dołączył dr. Jakieś rady od Was?

Przed zabiegiem:
1. Zakupy w aptece /do zmiany opatrunków w domu, po zabiegu/:
a. Octenisept – spray
b. Gaziki sterylne 9x9 lub 10x10cm
c. Przylepiec typu Omnipor lub Omnisilk – rolka, szer.2,5cm
d. Maść ochronna z witaminą A lub żel Help4Skin /gojenie ran/
e. Triderm maść /na receptę/
2. Na zabieg w wyznaczonym terminie proszę zgłosić się do Izby Przyjęć Szpitala Specjalistycznego
Pro-Familia, ul. Witolda 6 w Rzeszowie. Nie musi Pan być na czczo.
3. Proszę zabrać ze sobą:
a. skierowanie na zabieg
b. dowód osobisty
4. Owłosienie łonowe należy ogolić/skrócić w dniu zabiegu
5. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu podpajęczynówkowym. Wypis do domu w drugim dniu po
zabiegu.
Po zabiegu:
1. Nie należy moczyć opatrunku w pierwszej dobie po zabiegu.
2. Po wypisie ze szpitala należy myć ranę codziennie wodą i mydłem pod bieżącą wodą /można pod
prysznicem/, po osuszeniu czystym gazikiem spryskać Octeniseptem, po ponownym osuszeniu
przez 3 kolejne dni proszę zastosować maść Triderm na ranę i szwy potem owinąć gazikiem i
przylepcem. Odsłoniętą część żołędzi posmarować maścią z witaminą A lub Help4skin.
3. Kąpiel w wannie dopiero po ok.14 dniach.
4. W przypadku krwawienia z rany zastosować kilkuminutowy ucisk palcami przez opatrunek.
5. Szwy zwykle rozpuszczają się/odpadają po ok. 6-7 tygodniach, dlatego w przypadku prawidłowego
gojenia rany są usuwane wcześniej - po 3-4 tygodniach /na wizycie kontrolnej/.
6. Unikanie erekcji nocnych przez opróżnienie pęcherza przed snem i ew. w ciągu nocy, pozycję do
spania na boku. Można również przyłożyć lód /przez bieliznę/.
7. Obrzęk napletka, obrzęk ujścia cewki moczowej i rozprysk strumienia moczu, zasinienie członka i
żołędzi, żółta wydzielina z rany – mogą wystąpić w ciągu kilku dni po zabiegu - i ustępują z czasem.
8. Zaczerwienienie rany i wokół szwów może oznaczać pojawienie się stanu zapalnego lub infekcji
rany - proszę to zgłosić lekarzowi i zastosować maść Triderm lub ewentualnie Maxibiotic /bez
recepty/
9. Opatrunki powinny być wykonywane do czasu zagojenia rany i usunięcia szwów.
10. Uprawianie sportu /bieganie, rower, duży wysiłek fizyczny/ po 5 tyg, basen po 6tyg od zabiegu.
11. Abstynencja seksualna min. 8 tyg /lub dłużej do całkowitego wygojenia rany/.


Pozdrawiam
 

Podobne tematy

Do góry