• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Pomarańczowe/białe grudki/kropki na żołędzi penisa

MMM

New member
Witam niestety jak w temacie posiadam tego typu problem pod napletkiem. Zaczęło się w kwietniu od infekcji grzybiczej. Krostki zaczęły powstawać po jakimś czasie, a infekcja grzybuczna (tak twierdzą lekarze) powraca do mnie do jakiś czas. Leczr już ją 3 raz od kwietnia. Aktualnie jestem po stosowaniu takich leków jak Itrax, Flumycon, przecieranie żołędzia borasolem, smarowanie travcortem i triderem. Zaczerwniania znikały lecz grudki/ kropki zawsze zostawały.... Niestety podejrzewam liszaj twardzinowy... Mój dermatolog i urolog leczą mnie na grzybicę dlatego chciałabym zmienić lekarzy. Czy ktoś może polecić kogoś? Jestem że świętokrzyskiego lecz spokojnie mogę jechać na 2 koniec Polski. Czy ktoś może również jakiś badania na to dziadostwo? Dodam, że ostatnio mailem pobrany materiał z żołędzi. Pani doktor polał go czymś, następnie zebrany materiał oglądała pod mikroskopem i stwierdziła, że są drożdżaki. Dostałem itrax i po 1tyg zaczerwienienie i ból ustal, lecz na środku żołędzi mam rowki, lekkie zaczerwienie i do okoła małe lecz stale rosnące grudki... Dzięki za pomoc
 

Sig

Member
Pod napletkiem jest środowisko sprzyjające rozwojowi takich świństw, co jakiś czas miałem problemy ale wymazy nic nie wykazały a lekarze średnio pomagają. Pozbędę się wewnętrznej części za miesiąc, skóra się zeschnie i będzie dobrze. Taki mam plan
 

MMM

New member
Lekarze leczą na grzybicę mimo tego, że efektów nie ma.... Najprawdopodobniej będę mieć zabieg obrzezania i pewien urolog powiedział, że wtedy wszystko się zagoi lecz nie chce mi się w to wierzyć, że nagle po obrzezaniu się zagoi, a po przyjęciu x liczby leków grudki/krostki nawet nie drgnęły. ba powiększyły się i namnożyły...
 

Sig

Member
Bez napketka nie będzie środowiska dla bakterii, w grudniu idę na zabieg i pozbywam się wewnętrznego
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

MMM

New member
@Marciano32 Generalnie czasem zdarzy się że piecze... Widzę że jest zaczerwienienie i jakieś delikatne nadżerki. Podczas erekcji jest wszytsko ok. Bardzo martwią nie te grudki/ kropki koloru pomarańczowego/białego ponieważ obawiam się że to liszaj twardzinowy... Generalnie te grudki nie bolą tylko się namnażają... Urolog powiedział, że to grzybica i wyleczy się dopiero po obrzezaniu, dermatolog ta twierdzi że to grzyb. Jendka tak jak mówię dostaję coraz to nowe leki na grzyba, a tych grudek nic nie rusza... W czwartek wybieramy się do kliniki Murano w Warszawie. Dr Paweł Rujna na ich stronie jest napisane, że zajmują się liszajami, zobaczmy co powie, liczę na jakieś badanie histopatologiczne, a nie kolejne przypisanie lekarst na grzyba...
 

Krystiankendroj

Active member
W sumie to tak
Obrzezanie by wyrzuciło cały problem bo nie było by już środowiska
Ale jak dla mnie to ostateczności
Może spróbuj to jakoś zasuszyć
W sensie
Np chodz całymi dniami z odsłoniętym grzybem
Może to zabrzmi głupio ale naciągnij cały napletek do końca sklej taśma żeby się trzymało i chodzić tak kilka dni zobaczyć co się dzieje
Plikach jakimś octaniseptem żeby to dezynfekować cały czas
Pomyśl dość glupi ale może zadziała
Bo to ci się tam tworzy dlatego że ma do tego środowisko, jak będzie wysychać na wierzchu to może się wycofać
Zobacz sam sprawdź raczej nic ci się nie stanie
Ja bym wolał to sprawdzić zanim bym się szedł ciąć bo z tego już odwrotu nie ma
 

MMM

New member
Genelanie pod napletkiem nie mam jakiejś wilgoci, podczas oddawania moczu ściągam napletek, lekko ocieram papierem itp. jak SB czasem w ciągu dnia ściągam napletek, żeby zobaczyć jak się sprawy mają to też nie widzę jakiejś wilgoci tam. Aktualnie od 5 dni stosuję Flumycon raz dziennie. Urolog kazało mi przestać myć żołędzi. Odstawiłem tez travcort i triderem. Mimo brania Flumycon pod napletkiem widać zaczerwniania, lekkie nadżerki (tak mi się wydaje, bo mam podłożem rowki) i te cholerne białe malutki krostki. Dziś zauważyłem, że chyba się tych leków na grzybicę już mi zaczęło atakować dziąsła.(tu też jest ta błona śluzowa) czuję że lekko bolą. Tyle się naczytałem w tym internecie, że obawiam się jakiegoś nowotworu lub liszaja twardzinowego, bo nie chce mi się wierzyć, że ta "grzybica" jest tak trudno uleczalna, a wszyskie.mohe objawy pasują w obu przypadkach...
Na tą chwilę mogę jedynie dodać, że nie boli, nie czuje pieczenia. Wydaje mi się, że to przez stosownie tego Flumycon.
 

MMM

New member
Byłem dziś u lekarza w Warszawie. Lekarz złapał się za głowę dlaczego byłem tak długo leczony maściami że sterydami. Kazał wsuzysko odstawiać i dał płyn do przemywania i krem żeby nałożyć i nawilżać. wsUysko stosować 2x dzinnie. Powiedzial że nie jest w stanie teraz ustalić na ile jest zniszczona już błona śluzowa, ale dało się wyczytać, że dobrze nie jest. Powiedzal, że te białe kropki to przerośnięte gruczoły, które już zostaną na zawsze... Dodatkowo powiedział, że tego typu leki mocno uszkadzają wątrobę, a ja wam muszę powiedzieć, że bole w okolicy wątroby ju są... Ma ktoś jakieś doswdcnie z bólami wątroby i problemami z ta błona śluzowa? Jest szans aby ta błona śluzowa się jesczr zregenerowała i wątroba była cała?
 

MMM

New member
Psychika siadła... Jestem ciekaw konsekwencji osłabionej błony śluzowej na żołędzi penisa, bo lekarz nie chciał mi tego powiedzieć... Genelanie w cuda nie wierzę i coś czuję, że tam błona śluzowa na członki się nie będę chcieć regenerować...
 

MMM

New member
Cały czas nie, nawet tym travcortem przez te 2tyg godzinie nie leciałem, ale żołądź wysuszony kompletnie.... Genelanie zacząłem szukać o możliwej chorobie tych błon śluzowych i natrafiłem na coś takiego jak:
Erytroplazja Queyrata nie będę tutaj tego streszczać możecie sobie przeczytać. To też by tłumaczyło dlaczego leki na grzyba nie przynoszą efektów... Nie wiem jak w polskim internecie, ale na zagranicznym (wpisywałem po angielsku) można wyczytać, że jeżeli uda się to szybko postawić diagnozę to możliwe jest wyleczenie maściami, ale są też przypadki dużo bardziej drastyczne....

 

Krystiankendroj

Active member
Dlatego ja jestem zdania że nie warto się szlajać po lekarzach i brać te wszystkiee antybiotyki , sterydy , jakieś wynalazki
Ludzkie ciało to maszyna , czegoś brakuje w budulcach to się zaczyna sypac
 

MMM

New member
https://imagehost.pl/image/MPUHf

Wysłam zdjęcia jak to wygląda. Pierwszy link to zdjęcia z dziś niestety nadżerki zaczęły się zwiększać(powiększać) dodatkowo grudki też zaczynają pokazywać sie nowe... Więc myślę, że tonie są gruczoły powiększone po maściach sterdyowych tlko jakiś twór... Mam pytanie do was Panowie jakie wykonać na to badania? Macie jakieś pomysły, bo ja już kompletie tracę nadzieję i pomysły. Generalnie nie wygląda to tak źle na zdjęciach co na żywo... Też zależy z jakim oświetleniem są obine zdjęcia.
 

promatyk1

Member
@Krystiankendroj juz napisal - zsuń naplet i tak go zostaw, przyzywczaj się do odsłoniętej żołędzi na stałe.
Zmieni się flora bakteryjna i może pozbędziesz się problemu, a na pewno nie zaszkodzi.

Wg mnie też przegiąłeś z lekami. Używałbym maść z witaminą A, jest też alantan plus na problemy z gojeniem albo podrażnioną skórę - one nie zaszkodzą a też mogą pomóc.
 

Podobne tematy

Do góry