• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Opuchlizna / Oponka po 4 miesiącach

georgepl

New member
Cześć, w styczniu zdecydowałem się na obrzezanie całkowite, które przebiegło bardzo pomyślnie, jak i zreszta okres po operacji.

Mija 4 miesiąc, a niestety poprawy w schodzeniu opuchlizny nie widać. Na ostatniej kontroli u lekarza który to wykonywał, podczas zdejmowania szwów powiedział ze za tydzień lub dwa powinno już nie być opuchlizny - minęło 3 miesiące :D

W między czasie byłem u 3 innych lekarzy - wszyscy powiedzieli ze potrzebny jest tylko czas i że to normalne. Później poszedłem jeszcze raz na kontrole do mojego lekarza i powiedział ze tak nie powinno być i musimy to przyspieszyć - dostałem masc która stosuje codziennie.

I stąd moje pytanie o was. Czy to serio normalne? Z tego co widzę to ładnie tutaj większości osób schodzi i podejrzewam ze zależy to właśnie od organizmu. Opuchlizna jest miękka i chociażby opatrunek uciskowy ją wypłaszcza - natomiast opuchlizna wraca po jakimś czasie.

Czy macie jakieś sprawdzone sposoby na uporanie się z opuchlizną? W międzyczasie dostałem dwie maści od doktora które stosuje. Większych zmian raczej nie zauważam.

Chciałbym tez dodać, że jestem bardzo zadowolony z ogólnego efektu i na pewno bym tego nie cofnął oraz polecił wszystkim którzy się zastanawiają. Jedyne co zostawia trochę do życzenia w moim przypadku to kwestia wizualna. We wzwodzie trochę się rozchodzi, ale mimo wszystko jest - absolutnie nie przeszkadza.

 

bhgmiop

Active member
wątpie że to się wchłonie,to jest ogromne,mozesz normalnie uprawiac seks z tą opuchlizną?
lekarz ci to zepsuł i nawet się nie umiał przyznać wczesniej,tylko bujasz się z tym tyle miesiecy,masakra
jedz do Tondla on robi poprawki,albo do Jacka Drabiny,ja u niego robiłem ostatnio i jest OK
 
Ostatnia edycja:

georgepl

New member
wątpie że to się wchłonie,to jest ogromne,mozesz normalnie uprawiac seks z tą opuchlizną?
lekarz ci to zepsuł i nawet się nie umiał przyznać wczesniej,tylko bujasz się z tym tyle miesiecy,masakra
jedz do Tondla on robi poprawki,albo do Jacka Drabiny,ja u niego robiłem ostatnio i jest OK
We wzwodzie ładnie się to rozchodzi i praktycznie nie ma opuchlizny. Bez żadnego problemu.

Jedyne co jest problematyczne to efekt wizualny bez wzwodu
 

georgepl

New member
Kto Cię operował ? Bo nie wygląda to na piękny zabieg. Szwy chyba też były zbyt długo noszone. A oponka sama nie zniknie. Pachnie mi to poprawką
Niestety w pełni stosowałem się do zaleceń lekarza, więc dużo nie mogłem zmienić. Byłem na kontroli od razu tydzień/dwa po zabiegu bo już się opuchlizna robiła. Mówił żeby zostawić i wyciągnął mi około 4 tygodnie po zabiegu.

Później 3 kolejnych urologów powiedziało, że wygląda to na dobrze wykonany zabieg i nie mam czym się martwić bo z czasem to się samo wchłonie. Zawsze wole zaczerpnąć informacji z kilku źródeł, bo wiadomo ze lekarz który to robił raczej się nie przyzna ze coś zepsuł.

Może w takim razie kontrola u dr Tondla w Poznaniu i zobaczymy co dalej?
 

Stulejka1994

Active member
Poprawkę może zrobić każdy kto ma chęć. Są tacy mistrzowie co poprawiają kilka razy jednego pacjenta a on ma dalej problem. Tondel i Doktor Agnieszka Chomicz potrafią poprawić komuś schludnie i skutecznie. Dlatego moim zdaniem teraz to kierunek albo Poznań albo Białystok

Każde kolejne cięcie to coraz mniej napletka wew i zew. Dlatego wygrywa życie ten, który za pierwszym strzałem trafi na fachowca i pierwszy zabieg się uda
 

bhgmiop

Active member
no u chomicz też był podobny przypadek ktory naprawiała,tam w galerii na jej stronie możesz zobaczyć
dobrze ze we wzwodzie działa ,ale w spoczynku wygląda to bardzo żle,nie możesz tak mieć i nie ma sensu tak zostawiać jeśli można to zmienić,tutaj na forum polecają naprawde dobrych lekarzy,sam dzięki temu forum od razu poszedłem do odpowiedniego lekarza
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Myślę że lekarz będzie Ci wciskał nowe maści i inne cuda wianki byle nie przyznać się że to nie zejdzie. Jak dla mnie to masz małe wymagania co do jakości, bo to dobrze nie wygląda. Zostały ci ząbki w sumie na całym obwodzie i na wędzidełku, plus opuchlizna która po tym czasie moim zdaniem nie zniknie. Obstawiam że bez zabiegu korygującego się nie obejdzie.
 

georgepl

New member
Myślę że lekarz będzie Ci wciskał nowe maści i inne cuda wianki byle nie przyznać się że to nie zejdzie. Jak dla mnie to masz małe wymagania co do jakości, bo to dobrze nie wygląda. Zostały ci ząbki w sumie na całym obwodzie i na wędzidełku, plus opuchlizna która po tym czasie moim zdaniem nie zniknie. Obstawiam że bez zabiegu korygującego się nie obejdzie.
Dzieki. Doceniam bardzo waszą pomoc. Zaczerpne informacji od 2 urologów których mam bliżej w tym tygodniu i jak nie dostanę żadnej sensownej odpowiedzi to jadę do Białegostoku do dr Chomicz na kontrole.

Co w takim razie mógł ten doktor zepsuć waszym zdaniem?
 

Stulejka1994

Active member
Jaki pacjent by nie był, zabieg musi się udać albo zwrot kosztów. Oczywiście w teorii. Bo w praktyce każdy hooya kładzie na pacjenta, liczy się tylko szybki zysk. A potem kasowanie opinii i straszenie pacjenta sądem. Był tu taki przypadek.
 

Podobne tematy

Do góry