• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Obrzeżanie staplerem 3 dni temu

czarnyD

New member
Witajcie, 3 dni temu wykonałem zabieg obrzezania staplerem. Wybrałem tą opcję bo słyszałem że lepiej się goi i jest bardziej estetyczna. U mnie zabieg był spowodowany stulejką która pojawiła się 6 miesięcy temu. Chciałem zapytać osób które przebyły pełne obrzeżanie a zwłaszcza staplerem jak długo męczyliście się z wrażliwością żołędzi? U mnie mam wrażenie że był zahartowany bo całe życie zsuwałem napletek do mycia, dotykałem go mocno ręką i strumieniem wody a mimo wszystko teraz chodzenie i ocieranie o bieliznę wywołuje dyskomfort. Zachowałem się jak na zaleceniach czyli opatrunek zdjąłem po 48h i teraz chodzę już bez ale jest to trudne. Jak długo się z tym męczyliście?
Drugie pytanie czy zszywki wypadają same? Jak długo czekaliście?
Mam też taki problem że penis jest mocno opuchnięty, szczególnie przy wędzidełku które też było cięte i szyte. Lekarz mówił że może być krwiak w tym miejscu. Niestety od wędzidełka w prawo wystaje jakby wewnętrzna część pozostałości po napletku i zszywki są na zewnątrz a nie tak jak po całej długości cięcia gdzie zszywki są schowane pod skórę w rowku zażołędnym. Wygląda to trochę tak jakby to była opuchlizna ale czytałem tu też o oponce i mam obawy. Mogę podesłać zdjęcia jeśli ktoś jest w stanie podpowiedzieć
 

artur63ue

New member
czesc ja mialem zabieg staplerem
bo mialem stulejke odkad pamietam i to dosc mocna bo nigdy nie zsunolem napletka z nadwrazliwoscia meczylem sie okolo 2 ty a zszywki zaczely wypadac po 4 tyg a ostatnia wypadla 5 tyg opuchlizna sie nie masz co przejmowac bo to swieza rana i bedzie spuchniety
 

artur63ue

New member
a jezeli chodzi ci o zszywki ktore wystaja to nw jak to wyglada bo np ja mialem tak ze 2 zszywki byly tak jakby mniej gleboko wbite i wiecej wystawaly
 

artur63ue

New member
jak narazie nie powinienes sie nic martwic opuchlizna bo to normalne i spoko niema za co dziekowac jatez na poczatku bylem spanikowany i sie wszystkim przejmowalem
 

czarnyD

New member
jak narazie nie powinienes sie nic martwic opuchlizna bo to normalne i spoko niema za co dziekowac jatez na poczatku bylem spanikowany i sie wszystkim przejmowalem
Jeszcze mam pytanie. Tobie lekarz kazał robić opatrunki? Ja dostałem zalecenia na kartce ze mam zdjąć opatrunek po 48h i nie ma nic o nowym opatrunku, jest tylko o dezynfekcji rany 3 razy dziennie. Nie wiem czy nie powinienem jednak coś zrobić
 

artur63ue

New member
Tak pierwszy opatrunek nosiłem 28h ten co doktór zrobił a następnie robiłem sobie sam i doktór kazał mi zmieniać 2 razy na dobę czyli jeden robiłem sobie z rana a następny przed pójściem spać ( jeżeli sobie go osikasz dość mocno to lepiej wymienić)
 

czarnyD

New member
Dostałem tylko taką kartkę od producenta staplera. Tam nie ma nic o robieniu opatrunków
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

czarnyD

New member
Wyślę zdjęcie może wieczorem to ktoś może powie czy jest ok. Zastanawia mnie lekko oponka tylko z prawej strony. Dodatkowo dzisiaj mija tydzień i bolą mnie zszywki jak chodzę
 

Podobne tematy

Do góry