• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Nadwrażliwość i brak możliwości ściągnięcia napletka.

mlodziaak19

New member
Witam! Mam 20 lat, za parę dni pierwsza wizyta u urologa.
Od kiedy pamiętam, w stanie spoczynku mogę ściągnąć napletek za żołądź, napletek nie wraca sam na miejsce.
W wzwodzie natomiast napletka nie da się ściągnąć, max do 3/4 wysokości żołędzia, wtedy wygląda jakby napletek "ściskał" żołądź. Obrzezanie częściowe w tym przypadku?
Drugą, najważniejszą kwestią jest ogromna nadwrażliwość. Przy każdym, najmniejszym dotyku czy otarciu o włos na nodze(gdy kombinowałem, nigdy nie chodziłem z odkrytym napletkiem) odczuwam ogromny dyskomfort, tak jakby ból, mega wrażliwy. Przez to nie ma szans, żebym w ogóle dotknął odsłoniętą główkę czy skórę wokół przy odsłoniętej główce. Kto borykał się już z tym problemem i powie, jak został on zażegnany? Wiedząc o tym, że z powodu tak wielkiej nadwrażliwości nie ma opcji dotknąć czymkolwiek obawiam się chociażby znieczulenia wstrzykiwanego, przecież ja umrę z bólu przy takim czymś, gdzie nawet otarcie o włosa powoduje ból.
Dotychczas myłem penisa odsłaniając go pod prysznicem, polewając slabym strumieniem wody(wtedy nic nie czuje, przy większym już tak) i polewaniem płynem do mycia, potem spłukiwaniem wodą. Proszę o pomoc!
 

Trolo

Well-known member
No to proponuję zacząć myć penisa ręką bo po obrzezaniu będziesz już musiał to robić. Więc im wcześniej zaczniesz przyzwyczajać do dotyku tym lepiej. Powodzenia!
 

Trolo

Well-known member
Nie jesteś pierwszą osobą której dotyczy ten problem. Wpisz w wyszukiwarkę nadwrażliwość bierz kawusię i miłej lektury ;)
 

mlodziaak19

New member
Czy szukałeś odpowiedzi na forum w sprawie nadwrażliwości?
Przeszukiwalem wiele tematow i brak jakichkolwiek odpowiedzi jak ktos sie z tym uporal. Tam, gdzie ktos opisal problem ktory wyglada tak jak u mnie(nadwrazliwosc tak silna ze przy dotyku przeszywajace uczucie, jakby porazenia pradem) to byl brak odpowiedzi niestety
Przy innych tematach z nadwrazliwoscia czytalem, ze ludzie decydowali sie na zabiegi obrzezania wlasnie z nadwrazliwoscia a pozniej cierpieli nie mogac chodzic, chodzac nago tak zeby nic przypadkiem sie nie dotknelo. To na prawde mega nieprzyjemne uczucie, ktore zaliczylbym jako duzy bol wiec mimo ze bym chcial to niemozliwe jest zebym zaczal go sobie dotykac i nie wyobrazam sobie pojsc na zabieg zeby miec go odslonietego i zeby taki odsloniety byl juz caly czas bo chyba umre z bolu :D
Dotychczas od 1-2 lat stosuje tylko praktyke oblewania go woda przy myciu co jakis czas ale wciaz to samo. Na glowce taki dziwny bol, na faldzie skornym jak sie zdejmie napletek jest na srodku taka gruba zylka(?) i dotyk chociazby tej faldy zdjetej jest juz nieprzyjemny, przy wedzidelku najbardziej czuc jak bardzo to wrazliwe jest.
 

Trolo

Well-known member
No dobrze. No to załóż sobie rękawiczkę taką lateksową czy nitrylową weź trochę kremu czy oliwki i dotykaj, masuj, itp. Potem zaczniesz tak samo ale bez rękawiczki.
Co do obrzezania to już musisz zdecydować z lekarzem. Moim zdaniem pomocne będzie pokazanie jak to wygląda we wzwodzie jak zsuwasz napletek. Próbowałeś rozciągać napletek jakoś?
 

mlodziaak19

New member
No dobrze. No to załóż sobie rękawiczkę taką lateksową czy nitrylową weź trochę kremu czy oliwki i dotykaj, masuj, itp. Potem zaczniesz tak samo ale bez rękawiczki.
Co do obrzezania to już musisz zdecydować z lekarzem. Moim zdaniem pomocne będzie pokazanie jak to wygląda we wzwodzie jak zsuwasz napletek. Próbowałeś rozciągać napletek jakoś?
Mniej wiecej w jakim okresie czasu probowac z rekawiczka - pozniej bez? Mniej wiecej ile czasu zajmuje aby przestac odczuwac az taki bol przy nadwrazliwosci?
Nie probowalem nic rozciagac.
 

mlodziaak19

New member
No dobrze. No to załóż sobie rękawiczkę taką lateksową czy nitrylową weź trochę kremu czy oliwki i dotykaj, masuj, itp. Potem zaczniesz tak samo ale bez rękawiczki.
Co do obrzezania to już musisz zdecydować z lekarzem. Moim zdaniem pomocne będzie pokazanie jak to wygląda we wzwodzie jak zsuwasz napletek. Próbowałeś rozciągać napletek jakoś?
Moze jakas masc znieczulajaca i wtedy dotykac? Czy wtedy to nie zadziala i nie ma sensu?
 

Trolo

Well-known member
Zadajesz wiele pytań na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi. To nie czyszczenie pręta z rdzy i jak pozbędziesz się rdzy to wiesz że masz przestać. U każdego będzie inaczej. Sam zauważysz kiedy będzie lepiej.
 
Ja miałem podobny problem jak tu kolega pisze, zdecydowałem się na obrzezanie staplerem i problem z głowy, a nadwrażliwością nawet nie zachodziłem głowy 🤔w sumie przed też byłem mega czuły, a po zabiegu jakoś z każdym dniem nadwrażliwość mijała
 

kamilops

Active member
Identyczny problem, obrzezanie całkowite i w sumie nadwrażliwość zniknęła. Jest nieprzyjemne uczucie przy pocieraniu ręcznikiem, ale przy nawilżeniu wszystko git. Jak się pozbyć? Głównie siedzi to w psychice, jak nie będziesz miał napletka to nie będzie wyjścia, sam się przyzwyczaisz ;)
 

mlodziaak19

New member
Jestem po wizycie u urologa NFZ. Niemily typ, ucinal mi w srodku zdania. Polozylem sie, zdjal szybkim ruchem napletek i nawinal spowrotem i uslyszalem ze wszystko jest w jak najlepszym porzadku i do widzenia. Mega nadwrazliwosc dotyku - boje sie dotknac i siedzi w psychice.
Brak mozliwosci sciagniecia napletka przy wzwodzie - tez sie boje zdjac i to dlatego
Skomentuje wymownym XD
za jakis czas ruszam do innego urologa.
 

latek777

Active member
kolego musisz przyzwyczajac stopniowo żołądź do dotyku, może zakup sobie jakiś żel znieczulający na początek, powinno być Ci łatwiej
 

kamilops

Active member
Co do ściągnięcia napletka, jeżeli faktycznie nie możesz w wzwodzie go ściągnąć to idź do urologa z prawdziwego zdarzenia (masz na forum tu kilka), a problem nadwrażliwości rozwiąże się sam po operacji :)
 

Podobne tematy

Do góry