• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Nadwrażliwa żołądź - higiena

JanJohn

New member
Cześć! Jestem po prawie 48 godzinach po zabiegu obrzezania całkowitego. Mam do Was pytanie. Czy żołądź też dokładnie psikać octeniseptem? Niestety jest ona bardzo wrażliwa, kiedy zaczęliście ją myć? Na razie sobie tego nie wyobrażam (próbowałem raz wytrzeć gazikiem...)
 

Trolo

Well-known member
No to gaźnik jest bardziej ostry niż ręka z mydłem. Hartowanie żołędzi jest szeroko opisywane na forum. Poszukaj trochę, poczytaj i na wiele twoich pytań znajdziesz odpowiedź :)
 

Humanista

Active member
Ja umyłem 24h po zabiegu, zdjąłem opatrunek i przemyłem. Nalałem letniej wody do kubka i delikatnie polewałem żołądź, potem super leciutko namydliłem lactacydem i spłukałem. Wycierałem przytykając lekko waciki do żołędzi i do blizny. Na koniec psikałem wszystko octeniseptem. Teraz przemywam minimum 2 razy dziennie po zmianie opatrunku. Po każdym myciu octenisept, to nie szczypie.
 

Humanista

Active member
Zauważyłem też taki efekt, że jeżeli nawet trzymam palec na żołędzi, to mniej drażni, jak podstawisz pod wodę z prysznica. Bo już nerwy czują dotyk, więc ta bieżąca woda nie jest takim szokiem.
 

Podobne tematy

Do góry