• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Którą opcję wybrać - laser czy skalpel? wydłużenie czy usunięcie

kraspo1

New member
Cześć Panowie, mam nadzieję, że zastaję Was w zdrowiu.

Siadłem nad tematem krótkiego wędzidełka, które bezdyskusyjnie mam - 4 lata temu byłem już u urologa, który olał temat mówiąc "stulejki nie ma jest OK".
Do rzeczy. Liczę na Wasze doświadczenia. Mam dwa pytania:

1. Która opcja jest lepsza? laser czy skalpel? gdzieś przeczytałem, że laser może uszkodzić bardzo unerwioną strefę wędzidełka
2. Wydłużaliście wędzidełko (plastyka) czy je zwyczajnie podcinaliście (jeśli dobrze rozumiem = przecięcie, usunięcie)? do dzisiaj myślałem, że to jedno i to samo, a jednak nie.

Mam w piątek wizytę u urologa - cokolwiek nowego usłyszę, będę się z Wami dzielił, jeśli będzie taka potrzeba.
Z góry serdeczne dziękuję za czas.
 
Plastyka / wydłużenie / podcięcie / operacja krótkiego wędzidełka to w zasadzie wszystko to samo . Bardziej niż narzędzie którym lekarz wykonuje zabieg skupił bym się kto go wykonuje . Jak maszyna gwizda ale kierowca pi*** to najnowocześniejszy laser może nie pomóc .
Na forum jest wielu lekarzy z wielu regionów którzy cieszą się zaufaniem , nie bd nic sugerował poza tym że zanim pójdziesz to tego twojego umówionego sprawdź kim jest bo potem możesz żałować
 
Ostatnia edycja:

kraspo1

New member
Dzięki stary, jak najbardziej przejrzę polecanych Lekarzy - nie wiedziałem, że jest tutaj taki dział. Masz absolutnie racje - jak raz coś tam zepsuje, to potem będzie ciężko naprawić.
 

NoBiscuits

New member
Ja ze swojej strony polecam laser. W 90% przypadków można uniknąć szwów co jest dużym atutem. Jestem tydzień po zabiegu, 0 bólu wszystko ładnie się goi. Wypalenie a wycięcie to jest jednak różnica i rana po obu tych metodach będzie nieco inna i nieco inaczej się goić.
 
O tak szwy potrafią zepsuć efekt to fakt, szczególnie w nieumiejętnych rękach , ale ich założenie lub nie zależy bardziej od budowy penisa , lub też indywidualnego podejścia lekarza .
 

Sig

Member
Trzecia doba po laserze i praktycznie zero krwi, rany cięte tak dobrze i bez strupów się nigdy na mnie nie goiły. Widziałem psa łatanego laserem i to mnie przekonało bo efekt był jeszcze lepszy
 
Do góry