• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Gazy jakie? Po obrzezaniu?

Tomek100

Member
Witajcie.
Po ostatnim zabiegu zostało mi sporo Kompresów z włókniny nie jałowych 10x10 pakowanych po 100szt ,czy mogę je wykorzystać po obrzezaniu czy muszą byc jałowe?
Proszę o odpowiedź bo jak coś musiał bym zamówić bo zabieg w czwartek.
 
Powinno się stosować kompresy jałowe. Ja przynajmniej miałem zalecenie, żeby takie kupić. Chodzi o to, żeby nie wdała się infekcja, która spowoduje, że nie będzie się goiło tak jak trzeba, więc dlatego stosuje się opatrunki jałowe. Dla bezpieczeństwa kupiłbym jednak jałowe. Tamte może wykorzystasz do czegoś innego, a znowu opatrunki nie nosi się jakoś bardzo długo, więc koszt jest niski (ja nosiłem tydzień opatrunki zmieniane minimum 2 razy dziennie).
 

Tomek100

Member
Powinno się stosować kompresy jałowe. Ja przynajmniej miałem zalecenie, żeby takie kupić. Chodzi o to, żeby nie wdała się infekcja, która spowoduje, że nie będzie się goiło tak jak trzeba, więc dlatego stosuje się opatrunki jałowe. Dla bezpieczeństwa kupiłbym jednak jałowe. Tamte może wykorzystasz do czegoś innego, a znowu opatrunki nie nosi się jakoś bardzo długo, więc koszt jest niski (ja nosiłem tydzień opatrunki zmieniane minimum 2 razy dziennie).
Dzięki bardzo za podpowiedź to trafna rada.
Ile kupiłeś tych kompresów? Wiem ,że to indywidualna sprawa ale chcem kupić przez neta (taniej i żeby później nie łazić), co jeszcze kupiłeś?
Mam butle octaniseptu, papierowe taśmy takie jak przyklejają po pobraniu krwi w rolce żeby oklejać małego i do brzucha i w sumie tyle.
Pzdr
 

Tomek100

Member
I szaraka w kostce, dokupiłem też sól fizjologiczną w butlach 1ltr do polewania przed ściągnięciem opatrunku i do polewania małego przed octaniseptem tak mi ktoś powiedział. Tanie a nie zaszkodzi raczej 😁
 
Mydło szare do mycia się przyda. Do tego kupiłem Octanisept do odkażania oraz maść help 4 skin do smarowania. Dodatkowo brałem cyclo 3 forte przez tydzień jak lekarz zalecił.

Co do opatrunków jałowych to miałem przez tydzień wymieniać minimum 2 razy dziennie czyli łącznie 14 opatrunków jałowych z gazy 9x9 cm. W paczce miałem 5 takich, więc minimum trzy paczki, ale można kupić więcej, bo jakby się zniszczyły czy zamoczyly, więc tak pewnie z 5 takich paczek powinno wystarczyć.

Szczerze co lekarz to trochę inaczej u mnie tak było, możliwe że da ci trochę inne zalecenia, ale u mnie goiło się spoko.
 

Podobne tematy

Do góry