• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Czy to stulejka czy coś innego

Mateusz1111

New member
Czesc
Mam nietypowy problem z napletkiem od dwóch lat męczę się z tym napletkiem a nigdy wcześniej nie miałem z tym problemu i problem jest taki że nie mogę napletka ściągnąć zwężył mi się i pęka mi skóra napletka i czytałem o tym w internecie co to może być i niektórzy piszą że to stulejka albo liszaj twardzinowy czy coś jeszcze innego grzybica ale wątpię itd i więc nie wiem nie mogę dojść do tego co to może być konkretnie, wyczytałem też żeby smarowac hydrokortyzonem więc kupiłem i smarowalem się od czasu do czasu myślałem że to przejdzie ale nie przeszło więc dałem sobie spokój i nie chce kombinować z masciami żeby nie zaszkodzić bardziej i nie wiem czy to nie jest stulejka czy coś podobnego i pisze z tym do was żebyście mi doradzili może wiecie o co chodzi jak coś to wyślę zdjęcie i zobaczcie co to może być bo według mnie stulejka nabyta i żeby się udać do urologa na obrzezanie ale też pisze z tym do was może coś podpowiecie lepiej.
 
Nikt ci lepiej nie powie od lekarza. Może być stulejka nabyta, jak się napletek bliźni po urazach to się kurczy, co może prowadzić do stulejki, co być może miało miejsce w twoim przypadku.
 

amenek5

Active member
Ogólnie pamiętam że ja właśnie miałem stulejkę nabyta. I u mnie na napletku było widać takie jakby jasne/lekko żółte blizny. I np jak chciałem lekko na siłę ściągać napektek to pojawiały się takie jakby malutkie pęknięcia ( czerwone kreski) które potem się zabliźnialy i pogłębiały stulejkę. Tak mówił lekarz u którego z tym byłem. Ale nie daje ci gwarancji że u ciebie jest na 100% to samo.
 

Krystiankendroj

Active member
Wygląda jak stulejka ale po jednym zdjęciu to można wróżyć, samemu po obrzezaniu mam tyle skóry że mogło by to wyglądać podobnie jakbym się wyprofilowal do zdjęcia
 

Mateusz1111

New member
Witam ponownie,
8 grudnia byłem u urologa i jednak się okazuje że to stulejka nabyta tak jak myślałem i że bedzie trzeba obrzezać staplerem ale to w ostateczności jak maść nie pomoże i jak narazie to przepisał mi maść Beloderm i kazał smarować napletek 2 razy dziennie przez około miesiąc i od tej wizyty smaruję się dwa razy dziennie i jak narazie są jakieś efekty nawet napletek mi się ściąga całkowicie pomimo że mam 31 lat a podobno maść nie pomaga dorosłym tylko dzieciom i zastanawiam sie czy maść kiedykolwiek pomogła osób dorosłym czy można ktoś z was ma jakieś doświadczenia z tym

 
Ostatnia edycja:

morgan66

Active member
Hej, napiszę Ci tak - nie będę próbował diagnozować problemu. Ale radzę Ci skonsultować z innym lekarzem stosowanie tej maści. Sam przez jakiś czas po zabiegu obrzezania stosowałem laticort - łagodny steryd oraz beloderm - mocniejszy, przy czym ten drugi bardzo ostrożnie - raz dziennie malutkie ziarenko przez kilka dni, potem równa ilośc dni przerwy - zgodnie z zaleceniami urologa - chodziło o to żeby rozciągnąć po zabiegu. Inny urolog mi mówił że odradza wogóle stosowanie tego (pozabiegowo). Ogólnie jak przesadzisz to napytasz sobie biedy. pozdrawiam
 
Podobne tematy

Podobne tematy

Do góry