• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

18 dni po zabiegu frenuloplastyki

jan944

New member
Cześć,

Dzisiaj mija 18 dzień od zabiegu wydłużenia wędzidełka. Zacząłem się bardzo niepokoić gdyż dalej mam lekkie plamienie krwi, rana jest dość wilgotna i niestety bardzo mocno zaczerwieniona. W jednym miejscu mam wrażenie że tam rana się lekko rozeszła. Niestety mam tendencję do porannych wzwodów, które podejrzewam mogą być przyczyną że tak to wygląda. Szwy dopiero od kilku dni zaczęły się rozpuszczac, niektóre mnie bardzo uwierają ale boję się ruszyć żeby się nie zaczęło rozchodzić. Natomiast niepokoi mnie to gdyż widziałem wiele postów osób, które miały pełne obrzezanie i po około 3 tygodniach mają już suchą ranę, która w porównaniu do mojej wygląda na prawdę dobrze. Z jednej strony wygląda że się goi, bo już jest dużo lepiej niż na początku, ale ta biała kulka wystająca i taka jakby cały czas otwarta rana z tymi szwami wygląda słabo. Konsultowałem się z lekrzem telefonicznie powiedział że to normalne że się dłużej goi i wzwody niestety wydłużają taki proces gojenia.
Dwa razy dziennie myje szarym mydłem, kilka razy dziennie spryskuje octeniseptem do odkażania oraz rano i wieczorem po myciu smaruje maścią witaminową zgodnie z zaleceniem lekarza.
Może wszystko jest okej i trochę niepotrzebnie się martwię, ale prośba do Was żebyście ocenili czy jest się czym niepokoić czy raczej po prostu trzeba więcej czasu.

wrzucam zdjęcia jak to wygląda na ten moment:
https://files.fm/u/bf4dz2scay
 

janherbert

New member
trochę kiepsko to wygląda ale bez tragedii. Ja by odpuścił maść witaminową i przeszedł na maść z antybiotykiem. Jak dla mnie to trochę się to nadkaziło. Pamiętaj, że jak psikniesz octaniseptem to musisz to potem dokładnie wytrzeć żeby on tam nie zalegał bo będzie odparzał. Pamiętam jak mnie na to uczulali żebym dokładnie wycierał.
 

bhgmiop

Active member
sprobuj potrzymac penisa bez opatrunku jak jestes w domu,podloz sobie cos pod niego zeby nie dotykał raną po wędzidełku,daj mu suchego klimatu wiecej,bo moze ma zbyt wilgotno ciagle w opatrunkach i dlatego sie tak babrocze ta rana,to tak wygląda jakby miał za dużo wilgoci ,mycia,psikania octaniseptem i witaminami smarowania,zmniejsz troszeczke z octaniseptem np i obserwuj,wazne zeby miał czysto i nie dotykał niczego brudnego,a nie trzeba tak ciagle go dezynfekowac
 

jan944

New member
Dzięki za porady, właśnie wydaje mi się że ja przesadzam z tym octeniseptem i nie wiedziałem żeby wycierać do sucha. Wydawało mi się że im częściej tym lepiej to się szybciej właśnie zagoi. Ja psikałem i „zwijałem” ze tak powiem.. więc tam bardzo wilgotno + ta maść. Pewnie macie racje. Ale czy według was to się tam rozeszło? Czy po prostu tak się goi po tym rozcięciu. Nie wiem co to jest ta grudka biała, nie chcę tego ruszać a samo też nie schodzi. I jeszcze ten problem że ta krew lekko się sączy.
 

bhgmiop

Active member
to się zagoi,tylko nie lej tam juz tyle specyfikow,umyj go lekko rano i wieczorem,i trzymaj go w suchym,nago siedz w pokoju ,zeby oddychała ta ranka,serio,zobaczysz jak szybko sie zaleczy,napisz potem czy mialem racje
to jasne to jest chyba ropa,to nic strasznego
grudki nie musisz ruszac
:)
 

jan944

New member
A mając na myśli podłóż coś pod niego to o co dokładnie chodzi, żeby po prostu napletek nie był zawinięty? Tylko jakby z rana na wierzchu ?
 

bhgmiop

Active member
no jasne że odwinięty musi byc! żeby był dostęp powietrza ,no kurcze,,mozesz wziąć np zwinąć koszulkę w taki rulonik i owinąć na tym bandaż,a jak nie masz bandaża to zwin koszulkę w rulon i poloz penisa na tym ,siedząc na krześle ,albo fotelu i tak sobie siedz na luzie:D
ja podobnie robie,bo bylem obrzezany ostatnio
tu masz,wrzucałem https://i.ibb.co/nM6kJsM/Whats-App-Image-2024-03-26-at-17-45-56.jpg
musisz być asertywny i pokminić z tym żeby tak sobie leżał lużno,mozesz podlozyc gazik pod koszulke zeby jej nie pobrudzic tą ranką
 

jan944

New member
Kurczę w sumie spoko, dobra rada, ile jesteś po zabiegu bo wygląda to całkiem nieźle. I powiedz jeszcze jak na noc robisz ?
 

bhgmiop

Active member
wygląda jak dla mnie strasznie,psychika moja juz nie daje rady tak szczerze,ja jestem 10 dzień ,teraz rozmawiałem z lekarzem ,bo mówiłem mu że ciężko będzie zdjąć te szwy za 4 dni,bo jest nabrzmiały a on że mam być że zdejmiemy i teraz sobie myśle jakto będzie bolec :D
na noc straszna nędza,bo boję się spać,tych wzwodów się boje bo juz raz taki miałem mocny że mi krew pociekła ,aż myślaleł że sie rozpieprzyło wszystko,najlepiej jakis opatrunek miec ciasniejszy ,ale mi ciezko w takim czyms spac i tak,wiec jestem taki zombi teraz bez snu
 

jan944

New member
Ale u Ciebie przynajmniej się zagoiło w sensie że nie sączy Ci się i masz suchą tą ranę, a u mnie jak widzisz po 18 dniach wygląda to słabo :/ zastanawiam się czy nie wybrać się na konsultację po świętach żeby lekarz sam to ocenił tez
 

bhgmiop

Active member
no jasne że możesz pojechać,ale do tego czasu będzie ci się to osuszać jeśli zrobisz to co mowie,chyba ze dalej bedzie tak samo to jak najbardziej

no ale mam to takie nabrzmiałe i twarde,co mnie martwi bardzo,żeby się tam wszystko dobrze zagoiło i działało bo nie chce nigdy wiecej przechodzic przez takie cos,a ty ogolnie oprocz wedzidelka masz sprawnego? penisa
 

michuu232

New member
Dzięki za porady, właśnie wydaje mi się że ja przesadzam z tym octeniseptem i nie wiedziałem żeby wycierać do sucha. Wydawało mi się że im częściej tym lepiej to się szybciej właśnie zagoi. Ja psikałem i „zwijałem” ze tak powiem.. więc tam bardzo wilgotno + ta maść. Pewnie macie racje. Ale czy według was to się tam rozeszło? Czy po prostu tak się goi po tym rozcięciu. Nie wiem co to jest ta grudka biała, nie chcę tego ruszać a samo też nie schodzi. I jeszcze ten problem że ta krew lekko się sączy.
Moim zdaniem grudka nie ma co się martwić miałem tak samo , lekarz wytłumaczył mi że to nadmiar skóry który obumiera i później odpadnie a wygląda tak bo szwa jest owinięta wokół
 

Podobne tematy

Do góry