• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Żółta wydzielina, problemy z penisem

niewiem12

New member
Witam. Przez dłuuuugi czas nie wiedziałem że trzeba odsłaniać napletek do odpowiedniej higieny. Zawsze myłem z zewnątrz i delikatnie odciągałem do wewnątrz. Co za tym idzie przez lata nie dbałem odpowiednio o penisa. Wydawało mi się że mam stulejke bądź za krótkie wędzidełko (i pewnie którąś z tych rzeczy mam). Kilka miesięcy temu pierwszy raz zdecydowałem się na pierwsze ,,w pełni" odsłonięcie żołędzi. W stanie spoczynku się udało, we wzwodzie są problemy. Myję się dwa razy dziennie, aktualnie już z odsłananiem żołędzi na tyle ile jestem w stanie. Obawiam się załupka, dość szybko zasłaniam żołędzia z powrotem bo czuję że po chwili mógłbym mieć problem z ponownym zasłonięciem. Natomiast od odstatnich około 2 tygodni mimo codziennej higieny z żołędzi wychodzi żółta wydzielina (czasem śmierdząca). Z lewej strony na żołędziu mam czerwoną plamkę, z prawej strony mam wrażenie że żołądź jest obrzmiały. Dodatkowo mam dość nabrzmiałe żyły, coś na styl żylaków... chyba że taka po prostu uroda mojego narządu. Czy wydzielina jest spowodowana grzybicą? Ta czerwona plamka jest po prostu plamką i nie powinienem się martwić? Nie mam problemów z oddawaniem moczu, erekcją, nie odczuwam bólu. Poniżej zdjęcia, proszę o ocenę co jest nie tak.

 

dandoo

Active member
patrząć na Ciebie jesteś młodym nastolatkiem, to śmierdzące to może być mastka, to wydaje się na jakiś stan zapalny albo coś, co do odciągania napletka i Twojego penisa nie wiem jak wygląda w spoczynku zakryty więc ciężko powiedzieć, jak masz dobre relacje z rodzicami poproś ich żeby zabrali Cie do urologa to ci powiedzą co i jak, wiesz jak dopiero zaczynasz odciągać napletek to nie na się co dziwić, że ciężko idzie. Ci co próbowali rozciągnąć napletek to robili to podczas kąpieli oczywiście nic na siłę, ale bez obaw skoro nie wstydzisz się wsadzić tu zdjęcia to nie powinieneś mieć oporu z pójściem do urologa, może maści i odciąganie wystarczy, zobaczysz co powie ci lekarz, powodzenia
 

mati12

Well-known member
Czego używasz do higieny? Być może czegos bardzo mocnego, co cię podraznia nalepiej kup płyn o higiniemy intymnej bądź szarego mydła i starczy że wieczorem będziesz mył wpadłeś z skrajności w skrajność
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Wygląda jakbyś miał zwyczajnie uszkodzony naskórek na żołędzi. Ja bym zaczal od smarowania maścią alantan np. Kilka dni i zobaczysz co będzie. Jak nie pomoze to do lekarza i niech zbada czy to grzyb czy nie.
 

niewiem12

New member
Czego używasz do higieny? Być może czegos bardzo mocnego, co cię podraznia nalepiej kup płyn o higiniemy intymnej bądź szarego mydła i starczy że wieczorem będziesz mył wpadłeś z skrajności w skrajność
Dzięki za odpowiedzi, myję zwykłym mydłem Dove. Jakiś czas temu myłem przez kilka dni szarym mydłem ale nie zauważyłem różnicy
 

flader

Active member
Rozciągaj, rozciągaj. Nie rób tylko zbyt na siłę, bo się porobią bliznowacenia i wtedy to już po zabawie. A jak masz więcej niż 16 lat to rozciąganie popraktykuj tylko kilka miesięcy, a jak nie przyniesie efektów to prosto do lekarza. Nie marnuj sobie z tym życia, bo lata mijają a to samo z siebie się nie poprawi.
 

niewiem12

New member
Jedyną rzeczą która mi aktualnie przeszkadza jest ten wysięk żółtej wydzieliny spod żołędzi, codzienna higiena nie pomaga się tego pozbyć, możecie mi polecić jakąś maść, płyn czy żel które ewentualnie mogą pomóc w tej sytuacji?
 

flader

Active member
Nie powinno być żadnego wycieku żółtej wydzieliny. Sprawdzałeś czy to przypadkiem nie jest jakaś ropa?
 

niewiem12

New member
Może mastka, nie wiem, nazwałem to wydzieliną ale nie mam pojęcia co to. Coś takiego jak zaznaczone na zdjęciach, najczęściej żółte płynne, czasem białe i klejące się
 

dandoo

Active member
idź do urologa i będziesz wiedział na 100 %, nie obawiaj się, wyszukaj w necie z dobrymi opiniami i do dzieła ;) przynajmniej od razu będziesz mógł to naprawić i daj znać co powiedział Ci urolog. powodzenia
 

Trolo

Well-known member
Całkiem możliwe, że przez brak higieny miałeś stan zapalny i ze zmiany skórnej Ci się sączy. Ja bym dbał o higienę bardziej, możesz używać octenispetu, moczenie w naparze rumianku z szałwią. Może akurat samo się to zagoi. Załupek robi się wtedy jak masz stulejkę całkowitą i zsuniesz napletek to załupek powstaje od razu. U Ciebie nie ma takiej możliwości bo napletek zsuwasz w spoczynku bez problemu. A we wzwodzie widać że jest trochę wąski napletek, ale jak będziesz zsuwał to może się rozciągać. We wzwodzie napletek ma się zsunąć za żołądź i tam pozostać.
 

Trolo

Well-known member
Nie spowoduje, ale jak użyjesz 2x na dzień to wystarczy, jak dużo i za długo to będzie wysuszał.
No to we wzwodzie jak wspominałem ma zejść do rowka i tam pozostać.
 

Podobne tematy

Do góry