• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zapalenie prostaty

Mati7

New member
Witam , choruje na zapalenie prostaty od dwóch lat .
Miałem robione wszystkie możliwe badanie i nigdy nie wyszła mi żadna bakteria , miałem także fale uderzeniową i elektrostymulację mięśni dna miednicy oraz rok leczyłem się antybiotykami od trzech różnych urologów każdy rozkładał ręce że nie umie mi pomóc moje objawy to ból i dyskomfort prostaty ale jak jest lato nie jest źle , najgorzej jest przy oddawaniu moczu i stosunku mam wtedy ból w prąciu .
Może miał ktoś podobnie i udało się komuś zapanować nad tymi objawami ?
 

Crane

New member
W jakich laboratoriach robiłeś badania? Jakie to były te "wszystkie" badania? Jakie antybiotyki brałeś i przez jaki okres czasu?
 

Mati7

New member
@Mati7 czy robiony był wymaz wydzieliny ze stercza w rzetelnym laboratorium? Np. badbaku? Od tego bym zaczął..
Miałem dwa razy po masażu stercza

W jakich laboratoriach robiłeś badania? Jakie to były te "wszystkie" badania? Jakie antybiotyki brałeś i przez jaki okres czasu?
laboratorium analiz lekarskich Nowy Targ , miałem tak : posiew moczu , posiew nasienia , badanie nasienia po masażu stercza w kierunku mycoplasma hominis , ureaplasma , gardnerella vaginallis , grzybów drożdżo podobnych i wymaz z cewki po masazu stercza w Diagnostyka labolatoria medyczne ale nie mam już dostępu do tego ale wszystko zawsze ujemne , przez około 8 miesięcy od dwóch urologów , wszystkich nie pamietam ale napewno xyvelam , nitroxolin forte diclac czopki , dicoflor , biseptol , monural i do tego cały czas adalift z fokusinem
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
28 to minimum albo 21 dni ale w ogromnym stężeniu i kilka takich terapii. Generalnie jakąś diagnostykę wykonałeś, pytanie o jakość tego laboratorium no ale też nie można znowu wszystkich odsyłać do badbaku a przekreślać pozostałe laby w Polsce. Problem może leżeć w kręgosłupie mięśniach dna miednicy. Czy miałeś jakieś spotkanie z urofizjoterapeuta ?
 

Mati7

New member
28 to minimum albo 21 dni ale w ogromnym stężeniu i kilka takich terapii. Generalnie jakąś diagnostykę wykonałeś, pytanie o jakość tego laboratorium no ale też nie można znowu wszystkich odsyłać do badbaku a przekreślać pozostałe laby w Polsce. Problem może leżeć w kręgosłupie mięśniach dna miednicy. Czy miałeś jakieś spotkanie z urofizjoterapeuta ?
Miałem 12 zabiegów elektrostymulacji mięśni dna miednicy i żadnej poprawy nie było ale oprócz tego nie byłem nigdy u urofizjoterapeuty wiec pewnie będę musiał do takiego iść
 

przemix

Active member
Ja tez przez pare lat robiłem badania, mam ich pełną teczkę - konowały wmawiały mi że nic mi nie jest. Zawsze posiewy jałowe.
Dopiero badania w porządnym laboratorium i fecalis na dzień dobry wiec - diagnostyka jest kluczowa.
Proponuje zrobić porządna diagnostykę bo bez tego będziesz robił jakieś dziwne rzeczy które ewentualnie przy odrobinie szczęścia zmniejszą Ci objawy, ale na pewno Ciebie nie wyleczą.
 

przemix

Active member
@Mati7 nie robi sIę badań na konkretna bakterie.

W pierwszej kolejności posiew moczu, Wymaz z cewki moczowej, posiew nasienia oraz ewentualnie wymaz z pod napletka - wystarczy na bakterie tlenowe oraz grzyby, chyba że chcesz zrobić pelen pakiet to możesz tez zrobić na bakterie beztlenowe.

w drugiej kolejności próbę (jak nic nie wyjdzie)

Dobrze było by też zrobić w cewce i nasieniu:
Chlamydia, Mykoplazma, Ureaplazma, Neisseria gonorrhoeae, Trichomonas vaginalos, wirus hpv i hsv

Badania zrób w badbaku - będziesz miał pewność.

jeżeli posiewy wyjdą czyste to wtedy możesz zacząć myśleć o rozciąganiu mięśni dna miednicy oraz fizjoterapii.
 
Owszem Przemix robi się badania pod konkretną bakterie. Bakterie atypowe nie wychodzą w zwykłych posiewach potrzebują specjalnej hodowli więc to przeczy twojej teorii. Robi się też posiewy pod grupy bakterii, np bakterie gardnerella też nie wyjdą w zwykłym posiewie, są kapryśne (cyt. Pani Dorota Badbak) i tez wymagają specjalnych podłoży.
 

przemix

Active member
@Zaratrusta zgadzam się z Tobą w pełni.
Chodziło mi o to że nie wykonuje się badań na np fecalisa czy e. Coli,

Jeśli chodzi a bakterie atypowe to oczywiście warto się przebadać żeby mieć pewność i to właśnie zaleciłem koledze w poście powyżej.
 

Grom

Well-known member
28 czy 31, chodzi o 4 tygodnie i nasiąknięcie prostaty antybiotykiem. Są różne antybiotyki. Np. kuracja Gentamycyną może trwać tylko 10 dni ponieważ jest to antybiol dobrze wnikający w lipidy i wystarczy aby tylko raz osiągnął dawkę porządaną i wrażliwe bakterie są zniszczone. Inne antybiotyki wolniej przenikają warstwy lipidowe a co najważniejsze wnikają w bakterie podczas ich podziału. Dlatego te przynajmniej 28 dni jest tak ważne.
 

Podobne tematy

Do góry