• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zabieg wędzidełka - kilka pytań

bronko19

New member
Mam zdiagnozowane za krótkie wędzidełko. Stulejkę miałem, ale udało mi się ją rozciągnąć palcami.
W przypadku wędzidełka chyba nie da się go rozciągnąć jak stulejki, chyba, że o czymś nie wiem?

Mam kilka pytań dotyczące zabiegu plastyki wędzidełka:
1. Czy plastyka wędzidełka = usunięcie całkowite wędzidełka czyli tego paska skóry? Po zdjęciach u niektórych tak to wygląda...
2. Czy doznania czuciowe ulegną osłabieniu i doznania będą słabsze?
3. Czy napletek po tym zabiegu samoczynnie wraca "na górę" zakrywając żołądź tak jak to mam teraz przed zabiegiem?
4. Niektórzy skarżą się, że po tym zabiegu np. nie mogą dojść przez nawet ponad godzinę, bo właśnie jest inaczej niż przed.
 

Rubber

Member
Krótkiego wędzidełka sam nie rozciągniesz.
1. Lekarze różnie to nazywają, ja po pierwszym zabiegu miałem "wydłużone" wędzidełko, co polegało na odcięciu kawałka wędzidełka i zszyciu go trochę niżej. Po drugim zabiegu zostało u mnie całkowicie wycięte wedzidelko i lekarz powiedział mi, że plastyka, podcięcie zazwyczaj polega na jego usunięciu.
2. Jeżeli będziesz mieć całkowicie usunięte wędzidełko to doznania na pewno się zmienią, miejsce po wędzidełku nie będzie zbyt czułe.
3.Raczej nie będzie wracać sam "na górę", ale spokojnie będziesz mógł go sobie naciągnąć.
4.Doznania nie idą z samego wędzidełka, ale też z napletka, żołędzia, więc czas może się trochę wydłużyć, bo usuwany jest bardzo czuły fałd skórny. Trzeba się nauczyć na nowo funkcjonować i jeżeli masz partnerkę to powiedzieć jej jaka forma stymulacji najbardziej Ci pomaga.
 

bronko19

New member
Dzięki za odpowiedź.
Czemu miałeś powtórny zabieg na usunięcie wędzidełka? Coś było nie tak?

No właśnie co do partnerki to jeszcze nigdy nie miałem zbliżeń seksualnych i też mam pytanie:
Może narazie tego nie ruszać mimo, że jest za krótkie i po prostu spróbować jak to będzie w praktyce, bo może jednak zadziała jak powinno i obejdzie się bez cięcia? Co o tym myślicie?

Dam zdjęcia to może łatwiej będzie stwierdzić:

A tak maksymalnie mogę ściągnąć napletek we wzodzie:
 

Lenny2020

New member
Dzięki za odpowiedź.
Czemu miałeś powtórny zabieg na usunięcie wędzidełka? Coś było nie tak?

No właśnie co do partnerki to jeszcze nigdy nie miałem zbliżeń seksualnych i też mam pytanie:
Może narazie tego nie ruszać mimo, że jest za krótkie i po prostu spróbować jak to będzie w praktyce, bo może jednak zadziała jak powinno i obejdzie się bez cięcia? Co o tym myślicie?

Dam zdjęcia to może łatwiej będzie stwierdzić:

A tak maksymalnie mogę ściągnąć napletek we wzodzie:
Napletek normalnie we wzwodzie Co wraca we wzwodzie i nie blokuje sie w tym rowku? Czy czujesz ciagnięcie dyskomfort jaki wywołuje wędzidełko na żołędzi?
 

Rubber

Member
Masz za krótkie wędzidełko i chyba delikatne zwężenie napletka. Co do Twojego pytania to nie warto z tym czekać. Jeżeli jest nawet minimalnie za krótkie to mogą tworzyć się małe mikropęknięcia tkanek, które będą się zabliźniać i z czasem wedzidelko będzie jeszcze krótsze i w najgorszym przypadku może dojść do zerwania.
A co do mnie to miałem podobnie jak Ty tylko, że mogłem trochę dalej ściągnąć napletek, ale wedzidęłko ciągnęło żołądź w dół i urolog, który mnie operował stwierdził też, że mam małe zwężenie napletka, które trzeba usunąć i wykonał częściowe obrzezanie z "wydłużeniem wędzidełka", ale zrobiła mi się duża blizna przerostowa(oponka), blizny wyglądały bardzo brzydko, wędzidełko nadal lekko ciągnęło w dół i wybrałem się do dr Drabiny na poprawkę, który usunął całkowicie wędzidełko oraz wyciął też tą bliznę i kawałek wewnętrznej blaszki napletka.
 

bronko19

New member
Napletek normalnie we wzwodzie Co wraca we wzwodzie i nie blokuje sie w tym rowku? Czy czujesz ciagnięcie dyskomfort jaki wywołuje wędzidełko na żołędzi?
Delikatnie się blokuje, jak jest główka nawilżona to mniej, tak trochę "szarpie" żołądź jak idzie w górę. Jak jest tak jak na drugim zdjęciu to jak chcę mocniej pociągnąć w dół to czuję ciągnięcie właśnie po całej długości żołędzi tam gdzie wędzidełko.
 

Rubber

Member
To nie czekaj dłużej i umów się do urologa jeżeli wędzidełko ciągnie Ci żołądź w dół. Zobaczysz, że po zabiegu będzie Ci o wiele przyjemniej.
 

bronko19

New member
Chyba mnie przekonałeś :) Jedyne właśnie czego się obawiam to, że ta przyjemność może być sporo mniejsza, bo to bardzo wrażliwe miejsce, ale po tym co piszesz, zrywanie lub nadrywanie tego będzie raczej gorsze.
 

Rubber

Member
Z mojej perspektywy przyjemność jest mniejsza, gdy nie ma się wędzidełka, ale nie oznacza to, że jej nie ma wcale.
Myślę, że w twoim przypadku nie będzie konieczności wycięcia całego wędzidełka.
 

Podobne tematy

Do góry