• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Wybór metody obrzezania/plastyki.

tiefbi

New member
Witam panowie.

Sprawa wygląda następująco. Byłem ze 3 tygodnie temu u urologa - dr Misky, Gdynia, ktoś ma jakieś opinie na temat zabiegów u tego lekarza? Bo sam lekarz z podejścia sztos. W końcu zdecydowałem się na ten krok, bo zaczął mnie irytować problem przy współżyciu. Problem polega na tym, że napletek, szczególnie w prezerwatywie potrafi wracać mi na żołądź i w efekcie w zasadzie masturbuje się we własnym napletku zamiast zadowalać kobietę. Nie dzieje się to zawsze, ale jednak się zdarza i jest to cholernie frustrujące więc chcę coś z tym zrobić żeby mieć spokój. Na wizycie lekarz powiedział, że nie mam stulejki czy jakiegoś innego mocnego defektu, po prostu nadmiar skóry powoduje tworzenie się malutkiego pierścienia (bardzo mała grubość, nawet nie milimeter) który potrafi nachodzić z powrotem na żołądź przy słabym "poślizgu ;)". Doktor mnie nie oszukiwał i stwierdził, że obrzezanie/obrzezanie częściowe może mi jedynie coś pomóc z tym dyskomfortem, ale że nie ma u mnie wskazań medycznych do jakiegokolwiek zabiegu i to musi to być moja decyzja i nie będzie nic sugerował, ale zaznaczył, że obrzezanie częściowe to taki półśrodek i mogę nie być w pełni zadowolony później z efektu.

Przyznam szczerze, że przeraża mnie perspektywa obrzezania całkowitego. Zarówno rekonwalescencja, sam zabieg, ogólnie k***a za dużo się naczytałem i poryłem se beret 😀 Szedłem na wizytę licząc, że może mam za krótkie wędzidełko i będzie można ogarnąć jakąś mniej inwazyjną procedurę, ale lekarz powiedział, że wędzidełko jest ok. Z tego powodu zastanawiałem się nad obrzezaniem częściowym czy tam plastyką...chodziłoby o wycięcie jakiejś częśći tej skóry tak żeby ten malutki pierścień się tam nie tworzył i to prawdopodobnie załatwiłoby sprawę, ale jednocześnie c**j by mnie strzelił jakbym nie był potem zadowolony i musiał jeszcze raz coś tam kombinować.

Powiedzcie panowie co sądzicie, owalić się totalnie czy wyciąć tylko część tej skóry? Chciałbym szybko, łatwo i bezboleśnie ale jednocześnie chcę sprawę załatwić za jednym razem, bo jak mówię nie ma opcji na jakieś poprawki, już jeden taki zabieg to duża decyzja, wydatek i problem. Może ktoś miał podobny problem (nadmiar skóry - nie stulejka) i podzieli się swoim doświadczeniem z obrzezania?
 

nope

Well-known member
Niestety nie ma cudownego wyjscia z takiej sytuacji. Albo olewasz temat albo obrzezanie. Plastyka nie wchodzi tu w gre bo chodzi o nadmiar skóry fałd w wzwodzie ktory sie zbiera za zoledziem prawdopodobnie. Obrzezanie czy calkowite czy czesciowe ma taka sama rekonwalesacje. Ba częsciowe nawet jest trudniejsze do wykonania. Pomysl czy ci to potrzebne. Może zamiast prezerwatyw warto jakas inna metode antykoncepcji zastosować?
 

tiefbi

New member
Niestety nie ma cudownego wyjscia z takiej sytuacji. Albo olewasz temat albo obrzezanie. Plastyka nie wchodzi tu w gre bo chodzi o nadmiar skóry fałd w wzwodzie ktory sie zbiera za zoledziem prawdopodobnie. Obrzezanie czy calkowite czy czesciowe ma taka sama rekonwalesacje. Ba częsciowe nawet jest trudniejsze do wykonania. Pomysl czy ci to potrzebne. Może zamiast prezerwatyw warto jakas inna metode antykoncepcji zastosować?
Napisałem o prezerwatywie, bo w niej problem jest szczególny i praktycznie sabotuje stosunek, bez prezerwatywy jest różnie, często działa normalnie, ale jeśli nie jestem w stanie jakiegoś 200% podniecenia to też mi potrafi ten napletek czasami wracać, a przywracanie go czy podtrzymywanie ręką to c**j nie robota. Powiem tak, zamierzam to ogarnąć, umówię się jeszcze raz do tego lekarza i zobaczę co mi powie, ale był raczej zwolennikiem obrzezania całkowitego. Co wtedy robić, high&tight? Najbardziej w sumie przeraża mnie perspektywa kilkumiesięcznej zabawy z bliznami, opatrunkami, nadwrażliwością itd...jeszcze to przemyślę, ale COŚ na pewno chcę zrobić zamiast frustrować się po nieudanym seksie.
 

nope

Well-known member
Ja Cie rozumiem o co ci chodzi ale problem nie powinien ci przeszkadzac bez prezerwatywy bo co to za roznica ze ci ten napletek sie zwija i rozwija w srodku? Chyba zaden. Jeżeli chcesz robić całkowite to polecam jak najbardziej high&tight(wysokie&ciasne) jednakże wielu lekarzy nie zna tej terminologii i robia z reguły tylko jednym sposobem. Jak cie to ciekawi to miałem nadmiar napletka, przykrótkawe wędzidęłko i delikatnie zwężony napletek. U mnie prezerwatywa też często sie zwijała przez to. Jestem obrzezany calkowicie high&tight. Teraz już nie spada i jest okej, z doznaniami nie ma u mnie również problemu. Z bliznami jest jak jest. Grunt to zajebisty lekarz co dobrze szyje a i blizna będzie okej.
 

nope

Well-known member
Jak chcesz też mięc najcieńszą blizne i brak możliwych sladow po szwach możesz rozkminić obrzezanie staplerem(anastomatem). Z tym że tam nie ma wyboru czy częsciowe czy całkowite. Jakie wyjdzie u ciebie to takie będzie.
 

tiefbi

New member
Jak chcesz też mięc najcieńszą blizne i brak możliwych sladow po szwach możesz rozkminić obrzezanie staplerem(anastomatem). Z tym że tam nie ma wyboru czy częsciowe czy całkowite. Jakie wyjdzie u ciebie to takie będzie.
Ciekawe, nie czytałem o tym, poszukam.

Dzięki za wyczerpujące wyjaśnienia!
 

nope

Well-known member
Polecam też dobieranie starannie lekarza ; ) odrazu mowie ze opinie na znanym lekarzu to nie wszystko i nie powód żeby się bardzo nimi sugerować. Nie wazne jaki zabieg wybierzesz czy skalpel czy stapler oba muszą być wykonywane przez fachowca. I nie polecam żalować na kilometrach do jakiegoś lekarza i bedzie dobrze. Powodzenia : )
 

tiefbi

New member
Dobra pany, odkopuję bo zdecydowałem się zrobić porządek z tematem.

Mam tylko jeden problem, podoba mi się efekt po anastomacie i sama procedura, w sumie jestem zdania że jak technologia pozwala na coś teoretycznie mniej inwazyjnego to trzeba korzystać, ale mam jeden problem. Jestem z trójmiasta, myślicie że jest sens jechać do Tura do Warszawy? Nie ma u mnie w pobliżu nigdzie obrzezania staplerem, jest tylko laser, ale zastanawiam się co by było po zabiegu jakbym miał 4 godziny jechać, a nie chciałbym angażować w to osób trzecich...@nope pisał o tym, że nie ma co szczędzić na kilometrach, ale trochę się waham ze względu właśnie na to co będzie bezpośrednio po zabiegu. A może wymyślam i na luzie dam radę? Dajcie znać co myślicie i czy nie lepiej znaleźć lokalnie laserem gdzieś kogoś dobrego
 

nope

Well-known member
Ja bym zrobil taka metodą jaką ty chcesz. Potem mozesz tego zalowac albo sobie pomyslec a jednak moglem zrobic inaczej i lepiej. Byly tu wycieczki pociągami i samochodami po 400km do Tondla. On operuje skalpelem i każdy przeżył. Ja sam bylem operowany skalpelem i miałem do lekarza jakies niecałe 2h drogi. Obyło sie bez bólu po zabiegu a sam lekarz zaznaczył mi ze po zabiegu można prowadzić samochód. Ogolnie tez przy anastomacie ale nie zawsze chyba jest tak ze po 4 dniach nacinają pierścien żeby poluzowac ucisk i zszywki żeby lepiej wychodziły to chyba zawsze kolejna wycieczka ale i tak uważam że warto. Ogólnie to polecam sie wybrac do lekarza na konsultacje on wszystko z tobą omówi i wytłumaczy i będziesz wszystko wiedział.
 
  • Like
Reactions: AGv

NapletonBonaparte

Active member
Moim zdaniem kierunek Dr Tondel. Jedna wizyta - kwalifikacja, zabieg + zdjęcie szwów samemu w domu. I dziękuję.

Bez bujania się milion razy w tą i tamtą. :)
 

Krzysztof963

New member
Ja też jestem z Trójmiasta i mnie ciął Doktor Marek Sowa z Trójmiasta, operację miałem w klinice https://www.wyspamedycynyprzyjaznej.pl Przyjazna atmosfera , operacją z godzinę trwała.
Fotki też są w moich postach. I ja na początku zrobiłem plastykę napletka i wyszło beznadziejnie ale znalazłem doktora Sowę 😁 i mnie obrzezał i jest super ekstra
 

latek777

Active member
jeśli komuś zależy na wyglądzie sprzętu to ja odradzam obrzezani częściowe, w spoczynku wygląda to nieestetycznie, gdybym miał drugi raz wybierać to tylko obrzezanie całkowite tak żeby w spoczynku żołądź była odsłonięta
 

Krzysztof963

New member
jeśli komuś zależy na wyglądzie sprzętu to ja odradzam obrzezani częściowe, w spoczynku wygląda to nieestetycznie, gdybym miał drugi raz wybierać to tylko obrzezanie całkowite tak żeby w spoczynku żołądź była odsłonięta
Dokładnie, jak już iść pod nóż to cała skórkę wyciąć 😎 Częściowe obrzezanie mnie się wydaje że łatwiej zjebać 😆
 

nope

Well-known member
A ja odradzam wybieranie lekarza na podstawie ilosci kilometrow zeby bylo jak najblizej i tqkiego od którego nie macie jak zobaczyć efektów jego pracy. Można sie zawieźć a opinie na znanymlekarzu to nie wszystko.
 

Podobne tematy

Do góry