• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Pytanie o opatrunek

Cristianno

New member
Witam,

Jestem 1 dzień po zabiegu obrzezania, obrzezanie prawdopodobnie częściowe, choć jeszcze nie miałem możliwości zobaczenia ptaka. Wystaje tylko kawałek żołędzia, reszta pod opatrunkiem, który mam wymienić dopiero jutro. I teraz pytanie, lekarz dokładnie powiedział mi jak zrobić opatrunek, tj. pierwszy wokół ptaka mam owinąć dosyć mocno, tak jakby trochę ucisnąć, jednak przeoczyłem moment, gdy mówił czy opatrunek mam zrobić na odciągniętym napletku, czy na nałożonym na żołądź - jeśli w ogóle coś się naciągnie. Wydaje mi się że mam zdjąć napleton- opryskać wszystko octeniseptem, założyć napletek na żołędzia i wtedy owinąć dosc mocno gazikiem - czy dobrze myślę?
 

Cristianno

New member
Dodam że wnioskuje to po innych tematach i wypowiedziach, gdyż wydaje mi się że doktor mówił o odciągnięciu napletka i wtedy owinięciu do gazikiem, jednak wydaje mi się to nielogiczne i byc może po prostu źle to zrozumiałem.
 

Xiaflex

Member
Tak, 1.odciągnac napletona, 2 popsikać octeniseptem sowicie, 3zasunąć napletek i dość ciasny opatrunek a ptak odfrunie o świcie.
 

Cristianno

New member
Jestem tuż przed zmianą i nie mam pojęcia co robić. Przecież nie zdejmę napletka bo już nie najdzie na zoledz i będzie problem. A jakoś to trzeba zdezynfekować i opatrzeć.
 
Podobne tematy

Podobne tematy

Do góry