• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Przed obrzezaniem - jaką metodę wybrać?

krotek12

New member
Witajcie.
Mam 22 lata, jestem z okolic Nowego Dworu Mazowieckiego koło Warszawy. Postanowiłem, że wreszcie coś zrobię ze swoim problemem. Mam stulejkę (prawdopodobnie niecałkowitą, bo podczas stosunku napletek schodzi mi do połowy) od urodzenia i myślę o tym, by się tego wreszcie pozbyć. Widziałem trochę tematów tutaj na forum i przyznaję, że dalej się boję podjąć tego kroku (głównie przez zdjęcia jakie tu widziałem) ale postanowiłem już coś w tym kierunku robić. Obiecuję też, że podczas swojej przygody z samym zabiegiem zrobię tutaj temat na forum. W każdym razie chciałbym spytać, czy wybranie lasera albo staplera wpływa na gojenie się rany po zabiegu? Czy jest to kwestia bardziej estetyczna?
 

kaloryfer!

Active member
Skopiuje co napisałem gdzie indziej. Zaznaczam że to moja subiektywna ocena na ten moment i może ulec zmianie bo wszystko jest świeże. Dodam, że z lasera zrezygnowalem, ale nie z racji na metodę ale z uwagi na styl cięcia.


Mialem częściowe staplerem/anastomatem. Generalnie szok jak to się szybko goi. O ile wszystko jest w porządku to idzie to ekspresem. Zabieg miałem w zeszły czwartek, w poniedziałek nacieli mi pierścień i w piątek wszystko odpadło. Rana się zabliźnia jeszcze ale sączy już minimalnie. Pod wędzidełkiem najwięcej czasu się zejdzie.

To tyle. Jutro kontrola. Ale powtarzam - oceniać to można za parę tygodni czy miesięcy bo teraz to za szybko wszystko.
 

krotek12

New member
Dzięki za odpowiedź. Widziałem też Twój temat i oczywiście trzymam kciuki za to aby na jutrzejszej kontroli też wszystko grało u Ciebie.

Może ktoś był niedawno na zabiegu laserowym i może też się wypowiedzieć w takim razie? Czy ogólnie lekarze mówią wam czy jest różnica w gojeniu się rany?
 

Podobne tematy

Do góry