• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Problemy z erekcją. Jakie badania?

SmutnyKlaun

New member
Witam,
Od dłuższego czasu mam problemy z erekcją. Również w trakcie masturbacji, więc stres przed stosunkiem z partnerką raczej odpada. Moje problemy polegają na tym, że erekcja się pojawia (przed stosunkiem zawsze biorę Sildenafil 25 mg.) jednak dosyć szybko opada i już ponownie uzyskać erekcję jest trudno, jeżeli się pojawia to niepełna lub na krótko. Jestem tym przerażony.

Idę do urologa, bo seksuolog to samą gadką ze mną na bank mi nic nie pomoże. Czuję że to kwestia biologiczno-chemiczna, a nie psychiczna.

Chcę do lekarza już przyjść z gotowymi wynikami badań. Stąd moje pytanie do Was, jakie badania zrobić, żeby dać lekarzowi już na pierwszej wizycie kompleksowy przegląd sytuacji?

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.
 

AGv

Active member
Do urologa przyjdź z wynikami morfologia, lipidogram, Krea, ALT, mocz ogólne, PSA, TSH, testosteron ogólny, testosteron wolny, prolaktyna, FSH, LH, Estradiol
 

SmutnyKlaun

New member
A więc, pojawiłem się w październiku u swojego urologa z wynikami badań krwi w ręku, żeby mógł już cokolwiek powiedzieć, a nie tylko wysłać mnie na te same badania.

Moje wyniki badań krwi (reszta w normie):

- TESTOSTERON - 2,800 ng/ml ______________(norma: 2,490-8,360)
- Nie HDL - 145,9 mg/dl _____________________(norma: <130)
- Alt - 68,10 U/l ______________________________(norma: <41)
- Triglicerydy - 207,90 mg/dl ________________(norma: 35,0 - 150,0)
- HDL - 39,50 mg/dl _________________________(norma: >40)
- MPV 12,3 fL ________________________________(norma: 9,6 - 12,0)
- P-LCR 43,9% _______________________________(norma: 13,0-43,0)

Lekarz zwrócił głównie uwagę na "bardzo niski" poziom testosteronu. Zalecił mi przez 2 miesiące co drugi dzień przyjmować rano na czczo 1 tabletkę Clostilbegyt (50 mg klomifenu cytrynianu). Lek ma na celu pobudzenie przysadki w mózgu do produkcji testosteronu. Podobno dawka jest super-minimalna, ponieważ chodzi jedynie o "pobudzenie przysadki". Po 2 miesiącach mam się stawić z powtórzonymi wynikami badań krwi (szczególnie testosteron). Jeżeli nie pomoże, lekarz powiedział, że można przyjmować bezpośrednio testosteron.

Moje pytanie do Was drodzy Forumowicze: Czy ktoś miał podobną sytuację z testosteronem? Mój wiek to 28 lat. Czy taki poziom testosteronu faktycznie może być winowajcą problemów z erekcją, ze wzwodem lub jego utrzymaniem? Czy ktoś miał podobną sytuację i terapię?

Lekarz przepisał także Sildenafil 50 mg. I tu pojawia się problem, który martwi mnie najbardziej. Po zażyciu takiej dawki leku faktycznie występuje erekcja i możliwe jest odbycie stosunku. Tylko, że w trakcie stosunku ostatnim razem członek opadł nagle i już potem nie wstał (nie doszło do orgazmu/wytrysku). Nie minęły 3h od zażycia Sildenafilu - powinien zatem jeszcze normalnie działać. Jak przy takiej dawce tego typu leku erekcja może zaniknąć w trakcie stosunku nagle? To dziwne dla mnie. O czym to może świadczyć? Czy przyjęcie kolejnych 50 mg. Sildenafilu w takiej sytuacji może pomóc? Czy w ogóle można tak robić, że przyjmuje się 50 mg. leku a kiedy minie np. 3-4h i lek przestaje działać to kolejne 50 mg.? Czy lepiej od razu przyjąć 100 mg.? To już mowa o maksymalnej dawce. Co może być zatem nie tak u mnie, że w tak młodym wieku trzeba przyjmować takie dawki takich leków, by móc robić to co jest jedną z podstawowych funkcji naszego organizmu?

Powiedzieć, że jestem przerażony i zrozpaczony to jak nie powiedzieć nic. Bardzo Was proszę o pomoc, jakieś opinie i sugestie.


P.S.
Planuję udać się do lekarza na dniach, przed upływem dwóch miesięcy, właśnie z powodu sytuacji z zanikiem erekcji w trakcie stosunku.
 

latek777

Active member
interpretację wyników pewnie już ogarnąłeś sam, sam mam podobne problemy i oczywiscie problemy z erekcją - kup książkę naturalny testosteron, mnóstwo wartościowych informacji, ja sam mam zamiar poeksperymentowac z suplementami, poza tym mam bardzo wysoki kortyzol co pewnie przekłąda się na niski testosteron, przyjmowanie testosteronu jak dla mnie to ostateczność bo z tego co sie nasłuchałem naczytałem to taka impreza jest w jedną stronę czyli będę musiał brać teścia do końca życia, ogarnij diete, jak masz nadwage zrzuć kg, tradycyjnie siłka, ale to pewnie sam wiesz bo w necie pełno informacji na ten temat
ja bynajmniej sie nie załamuję i Tobie kolego radzę to samo
 

SmutnyKlaun

New member
interpretację wyników pewnie już ogarnąłeś sam, sam mam podobne problemy i oczywiscie problemy z erekcją - kup książkę naturalny testosteron, mnóstwo wartościowych informacji, ja sam mam zamiar poeksperymentowac z suplementami, poza tym mam bardzo wysoki kortyzol co pewnie przekłąda się na niski testosteron, przyjmowanie testosteronu jak dla mnie to ostateczność bo z tego co sie nasłuchałem naczytałem to taka impreza jest w jedną stronę czyli będę musiał brać teścia do końca życia, ogarnij diete, jak masz nadwage zrzuć kg, tradycyjnie siłka, ale to pewnie sam wiesz bo w necie pełno informacji na ten temat
ja bynajmniej sie nie załamuję i Tobie kolego radzę to samo
No właśnie obawiam się, że sama dieta i zrzucenie wagi nic nie da, ponieważ nie mam jakiejś wielkiej nadwagi. A dużo bardziej otyli ludzie wiodą normalne życie seksualne, więc... A Ty czym się zamierzasz leczyć? Jakie suplementy polecasz?
 

latek777

Active member
No właśnie obawiam się, że sama dieta i zrzucenie wagi nic nie da, ponieważ nie mam jakiejś wielkiej nadwagi. A dużo bardziej otyli ludzie wiodą normalne życie seksualne, więc... A Ty czym się zamierzasz leczyć? Jakie suplementy polecasz?
kupiłem książkę naturalny testosteron, mam zamiar poeksperymentowac z suplami które radzi autor, druga sprawa to zdrowa dieta, zdrowy tłuszcz, wysypianie się, obniżenie kortyzolu, jak u Ciebie z porannymi wzwodami? u mnie występują cały czas, badałeś kortyzol?
 

latek777

Active member
autor radzi wypróbowac pyłek sosonowy, korzeń pokrzywy zwyczajnej, buzdyganek ziemny, żeń szeń, żeń szeń tienchi i żeń szeń syberyjski
 

Rzepolicz

Member
Cześć. Na samym początku poleciłbym zmienić lekarza z urologa (nawet jeżeli ma specjalizacje w andrologi) na dobrego endokrynologa/interniste, jeżeli jest to problem hormonalny to będzie to zdecydowanie lepszy specjalista. Problem może też wynikać z wątroby i tarczycy.
- bez związku z Twoimi wynikami, przeczytaj jak się trzeba przygotować do badania hormonów we krwi, to jest coś więcej niż bycie na czczo.
- masz podwyższone alt, pytanie jakie inne badania wątroby robiłeś, pewnie jeszcze ast. Ja bym zrobił pełen panel wątrobowy i ewentualnie badania na przewlekłe wzw b i c.
- klomifen będzie stymulował przysadkę do wydzielania LH a LH jądra do wytwarzania testostetonu, jak przysadka i jądra działają prawidłowi to po kilku dniach poczujesz poprawę.
- zrób dodatkowe badania tarczycy, ft3, ft4 i dwa badanie anty cośtam, nie pamiętam nazwy. Niektóre choroby tarczycy przebiegają przy tsh w normie.
- teztosteron domięśniowo to zło, zanim się na to zdecydujesz to spróbuj diete/ćwiczenia/suplementy. Poczytaj na forach kulturystów jak wychodzi sie z cyklu testosteronowego. Jak już go zaczniesz brać to po jakimś czasie jądra na stałe zmniejszą produkcje testosteronu i do końca życia będziesz na niego skazany.
- jak masz możliwiści to zbadaj sobie witaminę D we krwi, jej niskie stężenie wpływa na zmęczenie, libidi i pośrednio erekcje oraz dhea i dhea-s.
 
Cześć,

Ja jestem po terapii off-label właśnie lekiem Clostibegyt (skonsumowałem 4 opakowania po 10tabletek).
Przyjmowałem również lek Symex, aby zbijać poziom Estradiolu.

Przed kuracją, mój testosteron był poniżej normy (z tego co pamiętam to 220). Po trzech tygoniach od rozpoczęcia terapii wystrzelił na 750 :)
 

Denis98

Member
Cześć,

Ja jestem po terapii off-label właśnie lekiem Clostibegyt (skonsumowałem 4 opakowania po 10tabletek).
Przyjmowałem również lek Symex, aby zbijać poziom Estradiolu.

Przed kuracją, mój testosteron był poniżej normy (z tego co pamiętam to 220). Po trzech tygoniach od rozpoczęcia terapii wystrzelił na 750 :)
Jaki koszt. Takiej kuracji był?
 

Podobne tematy

Do góry