• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Pielęgnacja po zabiegu stulejki

Algore

New member
Witam,

Miałem zabieg kilka dni temu, niestety nie wypytałem sumiennie lekarza i teraz się zastanawiam. Miałem wykonane staplerem częściowe obrzezanie, dotychczas (3 dni) miałem opatrunek jalowy zakładany ze ściągniętym napletkiem i obklejone to wszystko opaska kompresyjna (samoprzylep). Jest to dla mnie dość niewygodne i tak mi przyszło do głowy, czy nie mogę po prostu naciągnąć napletka na żołądź i ewentualnie wtedy zabezpieczyć to opatrunkiem? Drugie pytanie, czy Waszym zdaniem są jakieś przeciwskazania do zaniechania opatrunku na weekendzie i po prostu chodzeniem po domu na wierzchu?
 

nope

Well-known member
My ci tu zalecen nie damy bo każdy lekarz inaczej leczy ale w przypadku staplera przeważnie widzialem że ze sciagnietym napletkiem cza chodzić dopoki nie odpadnie zszywka. Co do opatrunku to przez pierwsze dni noś ale ogólnie puszczenie go luzem pomaga i sie dobrze goi wtedy. Ale trza miec mozliwosc chodzenia nago po domu i kontrolowac żeby wzwodów nie było bo opatrunek też przed tym powstrzymuje.
 

nope

Well-known member
Ale.byli i tez tacy co im.nie nacinali i sam musial pęknąć ale też zdarzalo sie ze przez ten ucisk komuś oponke pompowało bo pierscien nie byl ponacinany.
 

Algore

New member
Ale.byli i tez tacy co im.nie nacinali i sam musial pęknąć ale też zdarzalo sie ze przez ten ucisk komuś oponke pompowało bo pierscien nie byl ponacinany.
Dzięki za odpowiedzi. Mma nadzieję, że na kontroli mi przetnie, jak nie to sam o to zapytam. Póki co wygląda to super, delikatne zgrubienie/opuchlizna nad pierścieniem. W nocy w czasie niekontrolowanego wzwodu nic nie uciskało (trochę czułem pierścień) i szczerze mówiąc jestem mega podekscytowany rezultatem. :)
 

Podobne tematy

Do góry