• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Operacja stulejki - częściowa

Kamilek24

New member
Witam, 4 dni temu miałem operację stulejki z częściowym usunięciem napletka i plastyką krótkiego wędzidełka. Ból przy spoczynku już minął po 2 dniach i zmieniam opatrunek co 13 godzin. Psikam ranę octaniseptem, potem nakładam maść i nakładam nowy opatrunek. Jak na razie myłem tylko wodą. Krwawienia prawie nie było , tylko przy zmianie opatrunku może jakaś pojedyncza kropla. Problem pojawił się wczoraj, ponieważ znacznie powiększył się obrzęk i nie jestem w stanie odsłonić napletka tak żeby móc odpowiednio dobrze zdezynfekować ranę. I nie wiem czy to jest normalne czy jednak coś złego się dzieję. Wiem że to tylko forum i pewnie i tak się w najbliższym czasie skontaktuje z lekarzem prowadzącym, ale prosiłbym o opinię. Z prawej strony obrzęk jest właśnie znacznie większy jak widać na zdjęciu. Z lewej strony jest o wiele mniejszy.

 

Dawid88

Active member
Może panikuję, ale ja osobiście udałbym się do lekarza pierwszego kontaktu, jeśli nie masz możliwości skonsultować ze swoim urologiem, wygląda na duży obrzęk.
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi

 

Ksperix

New member
Witam,

obrzęk, o którym pan pisze, nazywamy, jest krwiakiem, a także występuje naturalnie po zabiegu obrzezania. Przybiera kolor żółtawy i zanika po czasie 7 - 8 dni. Trzymanie prącia w pozycji pionowej, a także jego odpowiednia higiena w postaci mycia roztworem Rivanolu, rumiankiem lub solą fizjologiczną może odprowadzić krew i chłonkę z obrzęku i zapewnić kompleksową higienę narządu. Ah, dodam jeszcze, iż uwaga @Dawid88 może być słuszna, niektóre krwiaki mogą przybierać nieprawidłowy i nienaturalny kształt.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

morgan66

Active member
Masz oponkę, przeczytaj wątki podrzucone przez @dieselpower. Nie do końca dalej rozumiem intencje/działanie "programu/chata GPT/AI o nazwie ksper...", który wypowiedział się powyżej - jego wszystkie komentarze są dla mnie encyklopedyczne i oderwane od kontekstu (nie wiem czy tylko ja to widzę...) - w sumie jest to dla mnie komiczne i niby nieszkodliwe...no ale pisanie autorowi, że ma krwiaka wprowadza już trochę w błąd...
 

Ksperix

New member
Czy mógłbyś już przestać? Podesłać ci artykuły o krwiaku czy chociażby źródła tego wszystkiego...? Nie jestem żadną sztuczną inteligencję, a twoje komentarze są szkodliwe. Wolę teorię i czyste, suche teksty.

Trochę o tej twojej całej oponce, "lekarzu":
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
obrzęk, o którym pan pisze, nazywamy, jest krwiakiem, a także występuje naturalnie po zabiegu obrzezania. Przybiera kolor żółtawy i zanika po czasie 7 - 8 dni.
Powiedz to tym wszystkim, którym jednak nie zeszlo i musieli przejść przez kolejny zabieg. Szkoda, że nie działają już zdjęcia z podesłanych przeze mnie tematów. Może gdybyś zobaczył w co taka opuchlizna, która jednak nie zeszła po 7-8 dniach się zmieniła trochę inaczej byś podszedł do zagadnienia "oponki"
Co innego opuchlizna, krwiak a oponka.
Polecam ci przeczytać wyżej wymienione tematy.
@morgan66 nie napisał że jesteś AI bo to raczej byłoby trudne, ale, że wspomagasz się w swoich postach jej wypowiedziami. Czyli wklepujesz w czatgpt czy co innego co byś chciał napisać, AI to robi a ty to kopiujesz tutaj. Myślę że o to chodzi @morgan66
 

Kamilek24

New member
Rozmawiałem z lekarzem, wysłałem zdjęcia i powiedział że wygląda normalnie jak na stan po długotrwałej stulejce. Kazał po prostu dalej zmieniać opatrunek. Do końca w to nie wierzę ale opinie ma bardzo dobre więc poczekam jeszcze trochę na rozwój.
 
Ostatnia edycja:

Ksperix

New member
Powiedz to tym wszystkim, którym jednak nie zeszlo i musieli przejść przez kolejny zabieg. Szkoda, że nie działają już zdjęcia z podesłanych przeze mnie tematów. Może gdybyś zobaczył w co taka opuchlizna, która jednak nie zeszła po 7-8 dniach się zmieniła trochę inaczej byś podszedł do zagadnienia "oponki"
Co innego opuchlizna, krwiak a oponka.
Polecam ci przeczytać wyżej wymienione tematy.
@morgan66 nie napisał że jesteś AI bo to raczej byłoby trudne, ale, że wspomagasz się w swoich postach jej wypowiedziami. Czyli wklepujesz w czatgpt czy co innego co byś chciał napisać, AI to robi a ty to kopiujesz tutaj. Myślę że o to chodzi @morgan66
Ależ rozumiem, że oponka, opuchlizna, a krwiak to trzy różne rzeczy, jednakże prosiłbym nie rzucać we mnie takich oskarżeń. Żadną moja wiadomość nie została stworzona przez chat gpt.
 

Kamilek24

New member
W ciągu tego tygodnia zdążyło mi się najpierw pogorszyć, a potem trochę polepszyć ale sam obrzęk wygląda teraz podobnie. Natomiast wczoraj wieczorem poczułem lekkie odrętwienie żołędzi jak i obrzęku. Dzisiaj nie mogę się dodzwonić do lekarza, samo uczucie odrętwienia się zmniejszyło jednak nadal jest. Trochę czuć tak jak po znieczuleniu. Przy zmienianiu opatrunku używam octaniseptu i maści betadine. Niby octanisept działa też znieczulająco ale wątpie by to mogło aż takie uczucie powodować.
 

Podobne tematy

Do góry