• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Obrzezanie

MCK

New member
Hej. 3 dni temu zrobiłem zabieg obrzezania całkowitego staplerem. Wszystko fajnie się goi, tylko tam gdzie mam szwy na wędzidełku pojawiła się jakby ropa i delikatnie opatrunek mam w tym miejscu jasnożółty. Czy to jest normalne czy to jakieś zakażenie?
Ranę przemywam specjalnym płynem i smaruję maścią na blizny, zmieniam 2x dziennie opatrunek.

Pozdrawiam
 

mati12

Well-known member
3 dni po zabiegu smarujesz ranę maścią na blizny?? Absolutnie nie wolno a jasno żółty nalot obok wezidełka to normalna sprawa w trakcie gojenia ale maścią na blizny nie smaruj dopiero jak wszystko zejdzie
 

MCK

New member
Hej! Kurde, dzięki że zwróciłeś uwage. To ja się pomyliłem.
Maść to TRIBIOTIC i jest przeciwbakteryjna właśnie. ;)
Ale lekarz, który robił zabieg w takim razie żadnej maści na blizny mi nie przepisał. Czy to źle? Robione to było staplerem więc podobno nie ma takiej blizny jak po zwykłym cięciu. Co myślicie? Mam się przygotować że jednak blizna będzie nieestetyczna i trzeba będzie czymś to smarować? Jak tak to po ilu dniach? Pozdrawiam
 

mati12

Well-known member
Z tego co widziałem na forum staplerem fajne blizny wychodzą tylko kreseczki zobaczysz za parę tygodni jak wszystko odpadnie czy jest potrzeba używania na blizny czy nie
 
  • Like
Reactions: MCK

nope

Well-known member
Otóz to. Tak na prawde te masci , plastry to bardziej profilaktyka. Jedni mowia ze dzialaja drudzy nie. Mozesz na blizny kupić cokolwiek ci wpadne w ręce. Czy to zel na bazie cebuli, czy silikonowy, czy plastry silikonowe. Ja sam stosowałem contractubex przez 3-4 tygodnie potem sie przerzuciłem na plastry silikonowe sutricon i po nich widzę różnice z tygodnia na tydzień. Ogólnie narazie o tym nie mysl bo na blizny to dopiero po CAŁKOWITYM wygojeniu rany aż się zabliźni, ale po staplerze bedzie tylko cieniutka kreseczka pewnie to nie wiem czy wgl bedzie ci sie chcialo cos wcierac :D
 

wacie

Active member
Potwierdzam.
Po staplerze zostanie ci cienka kreska wokół członka.
Ta ropa to prawdopodobnie limfa która schodzi z rany i mnie też na krótko pojawiła się właśnie w okolicy wędzidełka.
 
  • Like
Reactions: MCK

kaloryfer!

Active member
Również potwierdzam - po staplerze będzie legancko w kwestii blizny😉 zerknij do mnie jak chcesz, świeżych fot tam nie ma, ale jestem niemal 4mce po zabiegu i jest zajebiscie.

 

MCK

New member
Dzięki Panowie. Ale ta ropna wydzielina nadal mi się utrzymuje i po nocy mam plamkę na opatrunku. Nie martwić się? ;D
Jutro będzie równy tydzień po zabiegu. Mam też taką opuchliznę za tymi klipsami, w około tego plastiku. W miejscach gdzie jest grubsza też ma taki żółtawy kolorek. Czy wszystko idzie w dobrym kierunku? ;)

Po 7 dniach mam już myć się bez zabezpieczenia na opatrunku - teraz stosowałem prezerwatywe pod prysznic.
Czyli na spokojnie jutro wieczorkiem będę mógł ściągnąć opatrunek i umyć się bez przeszód pod prysznicem? Na coś uważać? Myć raczej samą wodą?
 

wacie

Active member
Wydzieliną się nie martw. Jeszcze kilka dni i zniknie.
Możesz myć się już bez gumki , staraj się nie miziać rękami a zacznij od polewania wodą pod prysznicem.
 

MCK

New member
Raczej z dotykaniem to średnio bo bardzo delikatny jestem w tym miejscu.. ;D Mam nadzieję że tydzień dwa i to zniknie ;P
Ale nie bać się że np. żel pod prysznic mi tam poleci podczas mycia?
Jeszcze jedno, lekarz powiedział że tydzień podwiązywać a potem juz normalnie. Na forum czytałem że nawet i miesiąc ktoś nosił. Co polecacie?
Pozdrowki ;)0
 

MCK

New member
Siemaa, jutro będzie już drugi tydzień po zabiegu. Żółta wydzielina ustała, szwy z wędzidełka już prawie odpadły (odstają, ale próba pociągnięcia = ból, więc czekam aż same odpadną). Naczytałem się Panowie trochę i nie wiem co sądzicie o tym, że pierścień z klipsami jeszcze się nie ruszył?
Czekać cierpliwie?
 

nope

Well-known member
Jezeli pierscien popekal albo jest nacięty w ilus tam miejscach to powinien sam wyjsc predzej czy pozniej :D ale skonsultować to możesz , przeciez nie zaszkodzi
 
  • Like
Reactions: MCK

MCK

New member
Odczekałem, bo w zaleceniach na kartce miałem że po dwóch tygodniach :) No i coś tam ruszyło, co prawda nie wypadło nic, ale widzę jak całość pomalutku zaczyna się unosić i odchodzić w większości miejsc.
A jakaś rada na czerwony żołądź? Skóra z niego nie schodzi, ale jest mega podrażniony. Smarować oliwką dla dzieci i powinno pomóc czy dać mu po prostu czas? Pozdro ;))
 

Podobne tematy

Do góry