• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Obrzezanie + prostowanie metoda Nesbit - pare pytan po operacji

Tomasz33

New member
Witam Panowie,

Szczerze mowiac nie jestem pewny czy pisze w dobrym dziale jednak napisze tutaj tzn w dziale Po zabiegu obrzezania a nie Skrzywienie pracia.

W dniu 28-02-2022 mialem przeprowadzona operacje prostowania penisa metoda Nesbit + calkowite obrzezanie.

Tak bylo przed operacja (skrzywienie ok 45% ) :



Tak wyglada na dzien dzisiejszy czyli 5 dni po operacji:





Operacja byla przeprowadzona za granica u specjalisty ktory srednio robi ok 20-30 zabiegow rocznie ( specjalizuje sie w prostowaniu penisa metoda Nesbit).

W szpitalu mialem byc 1 dzien ale okazalo sie ze opatrunek byl zalozony zbyt ciasno i byly komplikacje tzn cewnik musial byc wyciagniety wczesniej oraz nie moglem oddawac moczu wiec musieli sciagnac opatrunek po ok 8 godz.

W zwiazku z tym musialem zostac w szpitalu na noc - na 2 dzien juz mnie wypisali bo po sciagnieciu opatrunkow sytuacja z oddawaniem moczu sie unormowala.

Z tego co widze zalecenia po operacji w tym kraju sa inne niz w PL:
- myc rane mydlem 2 razy dziennie + rane smarowac wazalina
- nosic penisa skierowanego w gore w bokserkach
- na nocne wzwody zalecaja paracetamol
- pierwsza kontrola po 13 tyg

W zwiazku z tym mam do Was kilka pytan:
- czy wg Was rana sie dobrze goi ?
- czy wokol zoledzia nie zrobila mi sie "oponka" ?
- czy moge uzywac octenisept aby rana wokol szew sie szybciej goila ?
- jak sobie poradzic z nocnymi wzwodami (trwaja u mnie od ok 24;00 czasem nawet do 6:00 rano )- jedyna rzecz ktora dziala to nie isc spac ale nie wiem czy dam rade tak przez kolejny tydzien ...
- czy waszym zdaniem obrzezanie zostalo zrobione dobrze ?

Zadaje Wam te pytania poniewaz wiem ze jest na tym forum sporo osob po takich operacjach i maja doswiadczenie w tym temacie.

Operacja zrobiona na koszt ubezpieczalni, czas oczekiwania ok rok , kraj Holandia.

Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi i sugestie.

Pozdrawiam
 

nope

Well-known member
1. Rana na zdjeciach wyglada ok
2. Oponki nie masz pozatym masz wycięte za dużo wewnętrznego napletka żeby ci sie zrobiła oponka ( bardzo radykalny styl ) przynajmniej tak wygląda po zdjęciach.
3. Uzywanie octeniseptu skonsultuj z lekarzem. Ja używałem po umyciu się , oszuszeniu gazikiem pryskałem czekałem az przeschnie całkowicie i robiłem opatrunek ( odstawiłem octenisept po 7 dniach)
4.Na nocne wzwody nic nie zrobisz, chocisz jedni lekarze przy prostowaniu przepisuja tabletki które osłabiają wzwody ale teraz już nie ma sensu ich brać bo one działają dopiero po jakimś tam czasie więc za późno. Na wzwody jedynie dobrze wykonane opatrunki, siku przed snem a w razie obudzenia sie szybko zrobić siku i rozchodzić wzwód np po zimnych płytkach, każdy ma swoje patenty.
5. Na ten moment obrzezanie wygląda ok ale masz wycięty prawie cały napletek wewnętrzny. I ogolnie ciezko cos powiedziec na tym etapie gojenia. Swoja droga nachodzi ci skóra na żołędzia? Bo wygląda jakby jej troche zostało.
 

Tomasz33

New member
nope

Wielkie dzieki za odpowiedzi.

Jesli chodzi o skore na zoledziu to nie nachodzi wg mnie - na razie jest opuchniete wokol , jak opuchlizna zejdzie to wtedy bede wiedziec na 100%.

Wczoraj z rana mialem krwawienie - z tego co mi sie wydaje to wedzidelko sie przykleilo do opatrunku.


Czy to normalne po 5 dniach od operacji ?

We wtorek czeka mnie 4 godz jazdy autem i sie zastanawiam jak zabezpieczyc penisa - czy opatrunek + ciasne bokserki + penis skierowany w gore wystarcza ?

Na razie w nocy bez zmian jednak solidny opatrunek (hot dog) oraz spacerowanie po zimnej podlodze troche pomaga .

Psss
Brak polskich znakow na tym kompie.

Pozdrawiam
 

nope

Well-known member
Krwawienia na,tym etapie normalka, chyba ze juz sie leje ciurem to bym sie przestraszyl i pobiegl do lekarza. Z jazda auta nie doradze. Sam jezdzilem po zabiegu ale bardzo krótkie trasy.
 

Tomasz33

New member
Witam,

Panowie jestem już 3 tyg po operacji i zaczyna mnie martwić ta czarna kropka .

Czy Waszym zdaniem to normalny proces gojenia ?

Pozdrawiam
 
Podobne tematy

Podobne tematy

Do góry