• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Obrzezanie estetyczne High&Tight-Laser czy skalpel?

obrzezany20

New member
Witam wszystkich. Mam pytanie dotyczące obrzezania estetycznego High&Tight. Która metoda, laserowa czy skalpel, zapewni lepszy efekt wizualny i krótszy czas gojenia? Jeśli chodzi o zabieg obrzezania skalpelem, czy powinienem wybrać dr. Tondla czy Drabinę? A jeśli chodzi o metodę laserową, to jakiego lekarza polecacie? Szkoda, ponieważ większość zdjęć po zabiegu została usunięta z forum, więc nie ma możliwości zobaczenia, jakie efekty zostały osiągnięte.
 

obrzezany20

New member
Wziąłem pod uwagę dr. Chomicz, ale niestety mam bardzo daleko do Białegostoku. Niestety, jest mało zdjęć po zabiegu laserowym, widzę, że u użytkownika michal90 fajnie to wygląda. Byłem już prawie pewny, że zdecyduję się na skalpel. Pisałem SMS-a i wysłałem e-mail z ciekawości do dr. Tondla, pytając o możliwy wolny termin, ale nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Teraz jestem niepewny co wybrać.
 

AGv

Active member
Wziąłem pod uwagę dr. Chomicz, ale niestety mam bardzo daleko do Białegostoku. Niestety, jest mało zdjęć po zabiegu laserowym, widzę, że u użytkownika michal90 fajnie to wygląda. Byłem już prawie pewny, że zdecyduję się na skalpel. Pisałem SMS-a i wysłałem e-mail z ciekawości do dr. Tondla, pytając o możliwy wolny termin, ale nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Teraz jestem niepewny co wybrać.
przyjmuje też w Warszawie. Robi bardzo estetycznie, polecam
 

obrzezany20

New member
Zgadzam się, że dr Chomicz wykonuje obrzezania bardzo estetycznie. Jednakże, zauważyłem, że ceny za zabiegi laserowe na Śląsku są atrakcyjne, chłopaki pisali o koszcie 2 tysięcy, więc to nie jest drogo.
 

obrzezany20

New member
Proszę o wsparcie w podjęciu ostatecznej decyzji dotyczącej planowanego zabiegu obrzezania estetycznego High and Tight. Zastanawiam się nad wyborem między dr. Tondlem a metodą laserową, z możliwym skłonnym ku wyborowi dr. Rempega, który wykonał zabieg laserem u forumowicza Michal90, a szycie wyglądało bardzo dobrze. Czy moglibyście poruszyć kwestię różnic w gojeniu się rany między skalpelem a laserem? Jest to aspekt, który budzi moje obawy i chciałbym lepiej zrozumieć oba podejścia. W przyszłym tygodniu chcę już dzwonić i ustalić termin, więc czasu nie mam za dużo.
 

morgan66

Active member
Hej, nie wiem tego, że tak powiem "na własnej skórze" (jak i pewnie mało kto, bo co najwyżej ktoś miał poprawkę laserem po skalpelu:)) ale lepszy laser, szczerze to myślałem, że dzisiaj już skalpelem mało kto robi. Czyli Tondel robi skalpelem? To trochę mnie zaskoczyłeś, w takim razie może większe znaczenie ma "ręka do szycia" bo większość zabiegów mu wychodzi. pzdr
 

obrzezany20

New member
Z tego forum, gdzie chłopaki mieli zabiegi, wynikało, że Tondel robi zabieg skalpelem, a nie laserem. Rozważałem obrzezanie staplerem, ale zależy mi na stylu "High and tight". Zauważyłem, że po użyciu staplera napletek nachodzi na żołądź, a tego nie chcę. Obrzezanie staplerem może ograniczać możliwość wykonania tego konkretnego stylu, dlatego rozważam zabieg laserowy lub skalpelem, który umożliwi wykonanie wszystkich stylów.
 

obrzezany20

New member
Panowie, byłem nastawiony na obrzezanie laserowe, ponieważ można ustalić styl według własnych preferencji. Początkowo zależało mi na stylu High&Tight. Po rozmowach z kilkoma urologami, usłyszałem najczęściej, że po staplerze wychodzi styl Low and Tight, ale pozostaje spora część blaszki wewnętrznej. Mogę pójść na kompromis. Teraz pozostaje tylko kwestia równomiernej blizny - czy pewniejsze będzie zastosowanie staplera czy obrzezanie laserowe?
 

dpf.pdf

New member
Low and tight kłóci się z "pozostaje spora część blaszki wewnętrznej".
Ja mam high and loose staplerem. W spoczynku większość żołędzi jest zakryta (na mrozie nawet całość xd). W najszerszym miejscu zmierzyłem 4cm wewnętrznego.
 

LuckyCut

New member
Ja rok temu miałem stapler i wyszło na moje oko H&T, w spoczynku raczej nie miewam sytuacji żeby napletek zakrywał czy nachodził na żołądź. Okej sporadycznie jak "przymrozi na przełęczy" to kawałeczek najdzie ale szybko można się z tego "otrząsnac". Generalnie tutaj dużo zależy od budowy anatomicznej indywidualnie bo rzeczywiście urządzenie nie jest za bardzo ustawialne ale tak czy inaczej mówimy to o obrzezaniu całkowitym. Ja rozbiłem z powodów medycznych (stulejka funkcjonalna) i aż tak bardzo nie zależało mi na konkretnym stylu bo i tak przy wzowdzie skóra jest napięta a żołądź odsłonięta a o to mi chodziło. Jestem mega zadowolony, doznania u mnie lepsze niż przed, wizualnie dla mnie i dla żony sztos, ale tak jak piszę nie miałem ciśnienia skierowanego tylko na efekty wizualny- każdy kieruje się trochę czym innym. Jakbym miał robić jeszcze raz to chyba zostałbym przy staplerze bo bliznę robi się praktycznie od szablonu jeżeli komuś zależy na tym, bo ręcznie to wiadomo że wszystko zależy od ręki "rzemieślnika".
 
Podobne tematy

Podobne tematy

Do góry