• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Obrzezanie - 4. dzień i duża opuchlizna

bizzare94

New member
Cześć. Zabieg przeprowadzony we wtorek, 19.03. Lekarz po zabiegu powiedział mi, żeby nosić opatrunek 3-4 dni, potem wystarczy włożyć gazę do majtek na wypadek zabrudzenia. Pewnie tak zrobię, ale chciałem się zapytać czy wg was to nie jest trochę za wcześnie? Druga sprawa która mnie trochę martwi, to duża opuchlizna na całej długości członka. Nie widziałem, żeby w innych tematach pojawiły się zdjęcia z podobnym przypadkiem. Wrzucę kilka zdjęć


Te dwa robione we czwartek, ale do dzisiaj się nic nie zmieniło.


To jedno z dzisiaj. Co myślicie o takim stanie? Normalne, czy trzeba coś z tym zrobić?
 

bhgmiop

Active member
mam podobnie teraz
dzis 3 dzień,wczoraj mniejsza była i lekarz Drabina mowił że OK,ale zaraz mu wyśle z teraz
 

piotrpoznan

New member
@bizzare94 ja nosiłem opatrunek równe dwa tygodnie (po pierwszym tygodniu już tylko na
noc i tylko poza domem) - tak też zalecił mój doktor.
Moim zdaniem jeżeli się ruszasz dużo w domu, albo masz zamiar szybko wrócić do pracy, to warto ponosić trochę ten opatrunek bo jest to wg mnie wygodniejsze i chroni świeże "łącznienie" rany przed tarciem i jakimś ewentualnym uszkodzeniem. U mnie opatrunek był czysty siódmego dnia. Do tego etapu nie wyobrażałem sobie żeby nie nosić opatrunku.
 

bizzare94

New member
@bhgmiop Tak średnio bym powiedział. U podstawy faktycznie zeszła i wygląda jak przed zabiegiem, ale im bliżej żołędzia tym gorzej. Do tego teraz ta opuchlizna jest twardsza niż była i pojawia się krwawienie z okolić wędzidełka.
No i zniknęły już prawie całkiem te krwiaki czy siniaki
 

bhgmiop

Active member
u mnie tez krwawi przy wedzidelku,z tego ze jest taki nabrzmiały penis i erekcje są,a trzymasz go w gorze??
moja też jest twarda ,ta opuchlizna
 

piotrpoznan

New member
@bizzare94 myślę, że będzie git. Chyba nie robileś całkowitego tight nie? Wygląda na low & loose, przynajmniej tak po zdjęciach w spoczynku. Jeżeli czujesz że coś jest mocno nie tak i wolałbyś się upewnić czy wszystko ok, to podeślij lekarzowi który robił zabieg zdjęcie na tel albo mail, i opisz krótko który dzień, że stwardniała opuchlizna, to co uznasz za istotną zmianę. No wędzidełko goi się najdłużej zazwyczaj, największa szansa na jakieś krwawienia jest właśnie stamtąd. O ile nie jest to obfite i długotrwałe krwawienie to bym się nie stresował. Przyciskaj jakiś kompresik jałowy cierpliwie z 5 minut, zobacz czy ustało, jak nie to znowu. Jak ci przywrze kompresik za mocno po tych kilku minutach to namocz lekko octeniseptem. Powinno ustać. No i wiadomo możliwie unikaj wzwodów i zbijaj je jak najszybciej.
 

Podobne tematy

Do góry