• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Jądro a wytrysk

altair9

New member
Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał jak ja. Mam 14 lat i w grudniu dostałem pierwszy wytrysk, ale nie wygląda jak wytrysk a pojawia się tylko taka przeźroczysta gęsta kropla. Zastanawiam się, czy to nie przez małe jądro. Mam tylko z prawej i jest małe i chowa się zawsze jak mi stoi i schodzi dopiero po czasie. Czy jak bedę miał 15-16 lat będę miał nomalny wytrysk? Nie chcę o tym mówić mamie bo boję się lekarzy i bardzo wstydze. Jak byłem mały to miałem tam operację i nie mam skury, jest odkryty.
 

KKchris

New member
Nie. To raczej nie przez mniejsze jądro. Jesteś jeszcze młody i twoje jądra napewno z czasem wyprodukują więcej spermy. Jest też szansa, że to jest tylko preejakulat.
Równie dobrze mogę być w błędzie, może konsultacja z lekarzem jednak będzie potrzebna.
 

Rzepolicz

Member
Nie. To raczej nie przez mniejsze jądro. Jesteś jeszcze młody i twoje jądra napewno z czasem wyprodukują więcej spermy. Jest też szansa, że to jest tylko preejakulat.
Równie dobrze mogę być w błędzie, może konsultacja z lekarzem jednak będzie potrzebna.
Kolego sperma składa się z elementów wytwarzanych w jądrach, pęcherzykach nasiennych, prostacie i tych gruczołach co wytwarzają preejakulat. Jądra odpowiadają tylko za kilka procent udziału w spermie.
 

Trolo

Well-known member
Jeżeli miałeś to w trakcie snu to miałeś polucję nocną tzw mokry sen czyli mimowolny wytrysk podczas snu. Takie rzeczy są normalne w wieku dojrzewania. Tym, że masz jedno jądro raczej bym się nie przejmował bo to nie problem. Ilość spermy jak wspomniano wyżej zależy nie tylko od jądra ale również od gruczołu krokowego. Tego jak często jest wytrysk. Jeżeli był to Twój pierwszy wytrysk to czy odczuwałeś w jego trakcie takie pulsowanie " w środku" jakby pod penisem? Jeżeli tak to to był orgazm i miałeś wytrysk, i wyglądał on u Ciebie właśnie tak. Jeżeli nie było czegoś takiego to mogłeś mieć właśnie wypływ preejakulatu. Jesteś bardzo młody, może jeszcze nie na tyle dojrzały płciowo, żeby mieć mocniejsze wytryski bardziej obfite z białą spermą. Z tą obfitością bym nie dramatyzował bo niejednokrotnie Ci z dwoma jądrami mają mało spermy i zamiast wytrysku sperma wypływa. Także trzeba jeszcze poczekać aż dojrzejesz i będzie wszystko ok.
Odnośnie tego wędrującego jądra to ono tylko i wyłącznie podnosi się podczas wzwodu i podniecenia? Bez tego nie cofa się samo do góry?
 

toastt

Well-known member
Nie. To raczej nie przez mniejsze jądro. Jesteś jeszcze młody i twoje jądra napewno z czasem wyprodukują więcej spermy. Jest też szansa, że to jest tylko preejakulat.
Równie dobrze mogę być w błędzie, może konsultacja z lekarzem jednak będzie potrzebna.
Jądra nie produkują spermy, sperma to wynik pracy wszystkich elementów męskiego układu rozrodczego, a przede wszystkim wydzieliny gruczołu krokowego (prostaty). Nie ma korelacji pomiędzy wielkością jąder a płodnością, objętością nasienia wydostającego się z ujścia cewki moczowej podczas wytrysku. Objętość nasienia zależy od wieku mężczyzny, jego diety, poziomu nawodnienia, abstynencji seksualnej i predyspozycji genetycznych.
Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał jak ja. Mam 14 lat i w grudniu dostałem pierwszy wytrysk, ale nie wygląda jak wytrysk a pojawia się tylko taka przeźroczysta gęsta kropla. Zastanawiam się, czy to nie przez małe jądro. Mam tylko z prawej i jest małe i chowa się zawsze jak mi stoi i schodzi dopiero po czasie. Czy jak bedę miał 15-16 lat będę miał nomalny wytrysk? Nie chcę o tym mówić mamie bo boję się lekarzy i bardzo wstydze. Jak byłem mały to miałem tam operację i nie mam skury, jest odkryty.
Zwykle jedno jądro jest mniejsze od drugiego i zwykle jest to prawe jądro. Dopiero wkroczyłeś w wiek dojrzewania - u każdego chłopaka jest on różny i nie powinieneś sugerować się twoimi kolegami, bowiem oni dojrzewają w swoim tempie, a Ty w swoim. Wielkość twoich jąder nie ma wpływu na objętość wytrysku i jak już wspomniałem - jeszcze masz na wszystko czas. Uważam, że nie masz czym się przejmować. Pierwszy wytrysk to oznaka, że powoli osiągasz dojrzałość płciową i za kilka miesięcy będziesz miał już normalne wytryski.
 

Zib33

Active member
Wszystko masz w porządku. Na biały ejakulat jeszcze przyjdzie czas.
Opisz tylko proszę jak to jest z tym "chowaniem się" jądra. Bo to się zdarza u kilkulatków, a raczej nie u młodzieńców w twoim wieku. Spróbuj też określić rozmiary swoich jąder - np. winogrono, śliwka, czereśnia itp.
 
Podobne tematy
Rozpoczęty przez Tytuł Forum Odp Data
T lewe jądro większe od prawego Inne 2
C Chowające się jądro Inne 0
A Prawe jądro mi zwisa bardziej niż lewe Inne 2
Z Obrócone jądro Inne 1
K Jedno jądro? Inne 1

Podobne tematy

Do góry