• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Jądra 16 lat

Dawid2005

New member
Siema. Mam 16 lat i ostatnio zacząłem pierwszy raz normlanie sprawdzać jądra i zauważyłem, że jedno (prawe) jest o połowe większe od drugiego. Nie jestem w stanie stwierdzić czy tak było od początku, ale wydaje mi się ze nie było to tak wyczuwalne. Czy jest się czym przejmować ?
 

pelesos

Active member
Jedni panowie mają różnej wielkości jądra, inni takie same. Proponuję jednak , żebyś zgłosił się do lekarza. Sprawdzi i powie czy jest ok.
 

toastt

Well-known member
Zwykle jedno jądro jest większe od drugiego. Jądra warto badać pod prysznicem pod kątem ewentualnych guzków, przy czym powinieneś mieć świadomość istnienia najądrzy, które nie są patologicznymi guzkami. Jeżeli masz jakieś wątpliwości to zgłoś się do lekarza - lekarz rodzinny jest w stanie Cię zbadać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
 

Dawid2005

New member
Zwykle jedno jądro jest większe od drugiego. Jądra warto badać pod prysznicem pod kątem ewentualnych guzków, przy czym powinieneś mieć świadomość istnienia najądrzy, które nie są patologicznymi guzkami. Jeżeli masz jakieś wątpliwości to zgłoś się do lekarza - lekarz rodzinny jest w stanie Cię zbadać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
Jak duża powinna być różnica ?
 

Trolo

Well-known member
Nie ma jasno określonych rozmiarów. Ciężko powiedzieć jak być powinno. Moim zdaniem jak nic Cię nie boli to nie ma powodów do niepokoju.
 

Dawid2005

New member
Czytałem objawy nowotworów jądra/wodniaków i wszędzie jednym z objawów jest powiększenie jądra, dlatego zwróciłem na to uwagę, jednak żadnych guzków, zgrubień ani bólu nie odczuwam.
Nie ma jasno określonych rozmiarów. Ciężko powiedzieć jak być powinno. Moim zdaniem jak nic Cię nie boli to nie ma powodów do niepokoju.
 

toastt

Well-known member
Nie ma jasno określonych wymogów. Moim zdaniem nie masz powodów do obaw. Jądra powinny być jędrne i lekko sprężyste, gładkie w dotyku. Jak któreś z nich jest rozmiękczone, bolesne, dziwnie wyglądające - to wtedy jest się czym martwić i należy skonsultować się z lekarzem.
 
Podobne tematy
Rozpoczęty przez Tytuł Forum Odp Data
M Ból jądra podczas wytrysku Inne 0
H Ból jądra Inne 1
N Przewlekły ból jądra Inne 5
P Jądra ponad moszną przy niskich temperaturach - fiksacja? Inne 3
B Sflaczały worek na jądra Inne 3

Podobne tematy

Do góry