• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Dzwigacz odbytu, zaburzone mięsnie dna miednicy, zapalenie prostaty

marpal

New member
Dzień dobry.
Chce opisać swój problem.
Ok czerwca 2023 z objawami (kulka w odbycie, uczucie ciała obcego miecy moszną a penisem, ból przy siedzeniu) udałem się do proktolog który stwierdził problemy z dzwigaczem odbytu. Zalecił kuracje czopkową w celu rozluźnienie mięśni dna miednicy oraz rehabilitację urologiczną.
Rechabilitację odbyłem pełne 10 zabiegów perrectum. Przez cały czas tej rechabilitacji miałem uczucie bólu odbytu oraz bólu w okolicach prostaty. Myślałem że to tkliwość po zabiegach. Po skończonej rechabilitacji na wizycie końcowej doktor przepunktował moje miejsca bez żadej dolegliwości bólowej podczas nacisku. Sprawdzał również prostatę bez tkliowści.
(Na wizytę kończącą jechałem z bólem nie do wytrzymania)
Powiedział że może być to sprawa nerwu sromowego. "Jak do 2 miesięcy nie przejdzie do urologa". W międzyczasie wizyta u psychiatry ponieważ z bólu i stresu związanego z tym wszystkim zaburzył się u mnie rytm snu (obecnie do teraz) dostałem triticco i pregabalinę 75 dzień 75 noc.
Objawy które wtedy mi towarzyszyłu. Potworny, rozrywający, kujący ból odbytu, ból po wytrysku,
Nie mogłem wysiedzieć 15 minut na krześle.
Posiewy spermy miałem z niliczną bakterią, brak dolegliwości przy bólowej przy dotyku gruczołu krokowego.
Kolejny urolog stwierdza przewlekłe zapalenie prostaty. (Lewa strona rogu gruczołu krokowego tkliwa) Dostaje dicoduo, levoxa, mydocalm na 2 miesiące (to chyba w związku z zaburzonymi mięsniamy dna miednicy) i amitryptyline której aktualnie nie umiem wdrożyć bo kazał zrezygnować z triticco. (Śpie do 4 rano nic wiecej)
Dolegliwości bólowe w miejscu prostaty do nadal (podczas siedzenia) i ból po zaleconej 4 razy w tygodniu masturabacji do nadal. Bóle odbytnicze, kłucie rozpieranie, uczucie oberwania odbytu parcia na stolec do nadal. Czasem pojawia się ból kości ogonowej.
W międzyczasie RM odcinka L/S dyskretny ucisk na nerw w odcinku l5/s1 oraz RM miednicy mniejszej bez patologi i bez ucisku na nerw sromowy.
Jeśli chodzi o prostatę to nie mam żadnych innych dolegliwości niż te które opisałem.
Co ja mam dalej robić. ? Żeby pozbyć się tego cholerstwa. Jestem w rozsypce.
Śląsk.
 

Grom

Well-known member
Witaj!
Takie coś właśnie miałem ale na szczęście w mniejszym nasileniu. Była to najpewniej bakteria ale również było to spowodowane stresem.
Z rzeczy które mogą pomóc: nasiadówki w ciepłej wodzie (w misce) w wywarze z kory młodego dębu, czopki proxelan, ćwiczenia rozciągające mięśnie dna miednicy. Czy czasem nie miałeś wcześniej problemów ze stresem z objawami ze strony jelit?
 

Grom

Well-known member
Dużo jest tego na YouTube np.
ale najlepiej iść do dobrego urofizjoterapeuty. Ja byłem u kobiety, która mocno zmniejszyła mi objawy bólu odbytu i bóle promieniujące do nóg i kości ogonowej. Ćwiczenia, które robiłem (pod jej sugestie ) też swoje zrobiły.
Generalnie po wybiciu bakterii zmieniłem tryb swojego życia (zero polityki, sportu w TV, filmów typu triller, kłótni z ludźmi o byle co itd.)
i to też pomogło 🙂
 

marpal

New member
Witaj!
Takie coś właśnie miałem ale na szczęście w mniejszym nasileniu. Była to najpewniej bakteria ale również było to spowodowane stresem.
Z rzeczy które mogą pomóc: nasiadówki w ciepłej wodzie (w misce) w wywarze z kory młodego dębu, czopki proxelan, ćwiczenia rozciągające mięśnie dna miednicy. Czy czasem nie miałeś wcześniej problemów ze stresem z objawami ze strony jelit?
Możliwe że miałem. Ale nie odbierałem tego w ten sposób.
 

Grom

Well-known member
Niestety ale ból odbytu to chyba najgorsza dolegliwość. Już wolałbym żeby mi nie stawał😉. Miałeś sprawdzane napięcie mięśni dna miednicy?
 

Grom

Well-known member
Ich pracę sprawdza się za pomocą m.in. USG. Oczywiście są bardziej wyrafinowane metody a także bardziej bezpośrednie (per recktum). Ważne aby trafić do doświadczonego urofizjoterapeuty.
 
Podobne tematy
Rozpoczęty przez Tytuł Forum Odp Data
M Szczelina odbytu Inne 3
U Ból i guz na jądrze i opuchnięcie aż do odbytu Choroby weneryczne 5

Podobne tematy

Do góry