• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Dziwny nalot na żołędzi po zabiegu obrzezania

lukas321

New member
Witam,
jestem tu nowy i chciałbym sie poradzić kogoś z was Panowie, otóż 17 czerwca przeszedłem zabieg obrzezania całkowitego, zabieg sie powiódł, po 2 godz pobytu w szptalu jednodniowym odesłano mnie do domu z zaleceniami jak mam codziennie postępować. Dzień po zabiegu przyszła pierwsza wymiana opatrunku ( bardzo bolało i drastycznie, pełno krwi z wędzidełka itp) . Codziennie przy zmianie opatrunku przemywam go rumiankiem i psikam octeniseptem, tak samo robię po każdym oddaniu moczu. Dziś przy zmianie zauważyłem tj. 3 dni od zabiegu, że na żołędzi pojawił sie żółto szary nalot w okolicy cewki moczowej i z dwoch miejsc wycieka z niego troszkę krew. Najbliższa wizytę mam mieć dopiero po zagojeniu czyli 4 tyg (zabieg prywatny). Czy ktoś z was może wie czy to jest normalne po takim zabiegu czy powinienem się tym martwić i coś szybko zrobić , dodam że jestem w tym zupełnie zielony i dlatego zwracam się z prośbą o pomoc.

Zdj zmiany
 

mati12

Well-known member
Do Kontroli powinieneś iść parę dni po zabiegu tym bardziej że prywatnie robiłeś zadzwon jutro idź na wizytę po zabiegowa niech lekarz zobaczy
 

lukas321

New member
Właśnie nie mam kontaktu z doktorem żadnego po prostu zrobił swoje, instrukcja jak postępować i do domu :(
Teraz wgl pojawiły się wokół cewki moczowej jakieś strupki po mikro krwawieniach, gdy odklejilem od góry żołędzia slipy i tak się zastanawiam czy to właśnie nie przez to że żołądź jest ciągle drażniona i sklejona?
 

max11400

Active member
No cóż, jeśli nie masz możliwości pójść do jakiegokolwiek urologa, to obserwuj na bieżąco. Jeśli to możliwe daj skórze oddychać (ja polecam spędzanie jak najdłużej czasu nago w ciągu dnia, bez opatrunku). Dezynfekuj octaniseptem, w pierwszych dniach nawet w większych ilościach nie powinien szczególnie zaszkodzić (później zaczął mi już trochę skórę wysuszać więc po około 2 tygodniach z niego zupełnie zrezygnowalem).
Natomiast strup lub taka jakby ropa na ujściu cewki to normalne, mi się też taki pojawił przez co sikanie było nieco bolesne i sikał na wszystkie strony, ale ten strup na cewce po około tygodniu zniknął.
 

max11400

Active member
A jeśli musisz chodzić w ubraniu, to postaraj się tak zrobić opatrunek żeby "rulon" gazy i bandażu wystawał nieco ponad czubek żołędzia (np. Centymetr, półtora centymetra) to może skóra nie będzie Ci tak zahaczać o ubranie. Ewentualnie możesz też zawinąć ręcznikiem papierowym
 

lukas321

New member
Ok dziękuję za porady spróbuję tak zrobić. Po porannej toalecie wysikaniu się zauważyłem jakby te zmiany się uwypukliły bardziej coś w stylu mikro burchli. Powiem ze jak dla mnie to wygląda teraz strasznie tak jakby ta cała strona gdzie były pierwsze zmiany byka teraz cała nacieknieta tymi burchlami. Mam coś z tym szybko zrobić bo przyznam, że wpadam w panikę, czegoś takiego się nie spodziewałem po zabiegu.
 

max11400

Active member
Zapodaj nowsze foto w takim razie, na forum są bardziej doświadczeni i kompetentni goście niż ja. Ale nawet jeśli ktoś Ci coś tu podpowie to i tak nie zastąpi lekarza który to obejrzy z bliska. Jak nie masz możliwości to leć do jakiegokolwiek urologa nawet prywatnie żeby to obejrzał, opowiedz mu historię choroby i działajcie jeśli jest taka potrzeba. Nie odkładaj nic w czasie bo to delikatny organ i zaniedbania w tym zakresie mogą mieć długoidące negatywne skutki. Pozdro
 

mati12

Well-known member
Oczywiście że fakt ze masz cukrzycę ma znaczenie lekarz wykonujący o tym wiedział? 4 tyg bardzo długo po paru dniach wizyta kontrolna 3 tyg usuwać szwy
 

lukas321

New member
Mówiłem mu, ale czy on to sobie wziął do głowy nie wiem. Szwy są rozpuszczalne.
Ogólnie byłem dziś u lekarza rodzinnego i dostałem masc na to, diagnoza lekarza grzyb trzeba smarować, a cukrzyca podobno tu główny winowajca grzyba
 

lukas321

New member
Witam ponownie panowie, mija już 6 dzień odkad stosuje maść pimafucort i tabletki flukonazol na grzyb na penisie, ale dalej nie ma znaczącej poprawy w załączniku zdj. Sama rana po operacyjna goi się rewelacyjnie, ale ten grzyba ciągle jest. Co z nim zrobić jak się tego cholerstwa mam pozbyć, bo to co biorę nie przynosi skutku?
 

Trolo

Well-known member
Jeżeli masz cukrzycę zrób badania moczu czy nie masz glukozy za dużo w moczu. Zrób sobie wymaz z tego, żeby potwierdzić przypuszczenia co to dokładnie jest. Po co się katować farmaceutykami w ciemno, jak można po prostu wiedzieć z czym ma się do czynienia. Maści też stosuje się prze określony czas jeżeli nie ma poprawy to idzie się do specjalisty.
Miałeś obrzezanie z powodu stulejki całkowitej? Zsuwałeś napletek w spoczynku? Operujący mówił coś o sklejeniu napletka z żołędziem?
 
Podobne tematy

Podobne tematy

Do góry