• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Czy używanie kosmetyków jest niemęskie

ursusz

New member
Jeszcze kilkanaście lat temu określenie "męski kosmetyk" brzmiało co najmniej dziwnie, ponieważ przeciętny facet nie miał wówczas dylematów związanych z zakupem produktów pielęgnujących. Wystarczał mu zazwyczaj dezodorant i krem do golenia. Włosy mył szamponem, który był akurat pod ręką, natomiast twarz przepłukiwał wodą z mydłem służącym wszystkim domownikom. Czasem posmarował się balsamem podebranym partnerce.


Jakich kosmetyków powinien używać mężczyzna?

Dlaczego mężczyźni powinni używać przeznaczonych dla nich kosmetyków? Powód jest oczywisty – te produkty uwzględniają różnice w budowie oraz funkcjonowaniu męskiej i kobiecej skóry, które są przede wszystkim efektem działania androgenów i testosteronu, czyli hormonów wywołujących u panów większą aktywność gruczołów łojowych i potowych. Ich wydzielina stanowi barierę chroniącą skórę przed wysuszeniem, dlatego u mężczyzn jest ona lepiej nawilżona i natłuszczona, ale jednocześnie bardziej narażona na problemy z trądzikiem (szczególnie tzw. zaskórnikami) oraz łojotokowym zapaleniem skóry. Typ cery tłustej lub mieszanej utrzymuje się przez większość życia mężczyzny, czasem dopiero w okolicach 60. roku życia przechodzi w cerę suchą.

Przy wyborze kosmetyku najważniejsza jest świadomość naszych potrzeb. Oprócz rodzaju cery, musimy brać pod uwagę wygląd i jakość skóry, a także... wykonywany zawód. Mężczyźni pracujący na powietrzu potrzebują ochrony przed oparzeniami, odmrożeniami, wiatrem – wymagają pielęgnacji, która delikatnie będzie nawilżać i odżywiać ich skórę. Panowie zatrudnieni w warsztatach, w fabrykach przy wysokich temperaturach, wystawieni są na działanie chemikaliów – potrzebują wzmocnienia, odżywienia i regeneracji skóry. Jeśli wiele godzin spędzasz w klimatyzowanych pomieszczeniach, na pewno masz skórę przesuszoną, wymagającą odżywienia i nawilżenia.1
 

pytanek

Member
Nie jest niemęskie ;) W zasadzie czasy, w których mężczyzna uzywał jedynie mydła dawno minęły. Obecnie nie jest to nic wstydliwego. Coraz wiecej mężczyzn poza tym o siebie dba. Sam używam wielu kosmetyków, z uwagi na to, ze mam skóre delikatną z atopowym zapaleniem skory. Tak wiec nie jestem w stanie nałożyć na twarzy byle czego. Zwykle dobrze sprawdzam skład.

Sam mam delikatną skórę tak wiec zwracam często uwagę na to jakie składy maja kosmetyki, których używam.
 

Podobne tematy

Do góry