• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Czy mam raka

Dawid16

New member
Hej, Strasznie się boje, dzisiaj podczas kąpieli zauważyłem około 3cm guzek na prawym jądrze, poczytałem trochę w internecie i doczytałem się że może to być rak jądra. Nie czuję żadnego bólu, żadnych zmian itp tylko ten gózek a około miesiąc temu go nie było. piszę iż chciałbym się upewnić czy jest to nowotwór czy coś innego. Strasznie się boje. W dotyku jest to jakby do jądra przykleić kuleczkę.
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
No i jak my ci to mamy powiedzieć czy to nowotwór czy co innego? Rownie dobrze moze to byc torbiel, krwiak, wodniak lub zapalenie lub zupelnie nic bo zes cos zle wymacal. Z takim czyms idzie sie do lekarza, ktory zbada, zrobi usg itd a nie leczy na forum. Nikt tu szklanej kuli nie ma by zobaczyc co tam ci w worku siedzi. Idz do specjalisty!
 

morgan66

Active member
Jak wyżej - do lekarza, ale tak dla uspokojenia to najprawdopodobniej jest to torbiel nasienna (zwłaszcza jeśli jest to ciało oddzielone od jądra i osobno poruszające się w mosznie)-takie niegroźne rozszerzenie nasieniowodu, które usuwa się dopiero kiedy robi się zbyt duże.
 

mati12

Well-known member
Dokładnie może to być wszystko zgłoś się do lekarza,ale po opisie najprawdopodobniej torbiel wiem co przeżywasz mój kumpel z rocznika zmarł w młodym wieku na raka jądra a raczej na przerzuty później ja wyczułem guzek pierwsza myśl rąk ale okazało się że torbiel
 

Humanista

Active member
Prawdopodobnie torbiel, tez mialem cos takiego i chodzilem na usg jader regularnie, na usg od razu urolog widzi czy to powazne. Mi po paru miesiacach kompletnie ta torbiel sflaczala i sie zmniejszyla, a obecnie kompletnie sie wchlonela i na usg nic nie pokazuje.
 

mati12

Well-known member
Mi po 3 latach 2tyg przed planowanym zabiegiem usunięcia się wchłonęła podejrzewam że mógł się do tego przeczynic antybiotyk który brałem po przebytej corona albo zbieżność zdarzeń
 

Humanista

Active member
Smierc ci nie grozi. W najgorszym wypadku to nowotwor zlosliwy i jadro do amputacji, zadnych przerzutow nie bedzie. Ale najbardziej prawdopodobne, ze zwykla torbiel, bo jest ona bardzo powszechna u facetow.
 
Podobne tematy

Podobne tematy

Do góry