• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Ciąć czy nie ciąć?

pigmej

New member
Dylemat, który został wyrażony w tytule jest zapewne bardzo powszechny, aczkolwiek myślę, że warto jeszcze tutaj zasięgnąć Waszej opinii.

Mam 27 lat i moja stulejka jest bardzo lekka. W spoczynku bez problemu ściągam napletek, natomiast we wzwodzie ściągnięcie to jest trochę na siłę i powoduje lekki ból. Później napletek spada na rowek za żołędziem i już dalej nie chce iść. Dodatkowo trochę "dusi" mi penisa i wydaje mi się, że hamuje trochę erekcję.
Dodatkowo ten napletek jest bardzo długi i wygląda jak "trąbka słonia", aczkolwiek nie jest to dla mnie jakiś problem.

Natomiast dostałem niedawno od lekarza maść z betametazonem i po smarowaniu przez parę dni (i okazyjnym rozciąganiu), wydaje mi się, że sytuacja nieznacznie się poprawiła. Wszystko śmiga jakby bardziej swobodnie a we wzwodzie skóra idzie nawet minimalnie niżej.

Moje pytanie więc brzmi: czy ktoś z Was w dorosłym wieku miał podobny problem i poradził z nim sobie jedynie maścią i rozciąganiem?

Pytam, bo wydaje mi się, że ten problem w porównaniu do innych jest stosunkowo niewielki, a szkoda ciąć jeśli można poradzić sobie z problemem leczeniem zachowawczym.
 

pelesos

Active member
Zastosuj maść , jak się uda to po co ciąć . Pamiętaj żeby maścią smarować w małych ilościach, nasicgac i ćwiczyć skórę. pozdr
 

nope

Well-known member
Osobiscie uwazam ze te maści to tak niewiele dadzą ale skoro widzisz poprawe i stosuj. Jak sie poluźni to nie ma po co ciąć.
 

AGv

Active member
Skoro tu napisałeś- odczuwasz dyskomfort. Przedługi napletek stwarza duży dyskomfort, zaczynając od higieny, na podwijaniu się i ściąganiu prezerwatywy kończąc. Wygląda to też śmiesznie - po dziecęcemu. Ładnie wykonane H&T da ci odpowiedni komfort.
 

wowerpower

New member
Ja miałem podobna sytuację, dodatkowo wędzidełko ograniczało mnie do zsunięcia napletka jeszcze niżej. Niby w seksie to nigdy nie przeszkadzało itp, ale zrobilem zabieg z ciekawości bo może będzie lepiej. Jeszcze nie testowałem wiec nie moge powiedziec nic więcej :)
 
  • Like
Reactions: AGv

Piotrq77

New member
Dylemat, który został wyrażony w tytule jest zapewne bardzo powszechny, aczkolwiek myślę, że warto jeszcze tutaj zasięgnąć Waszej opinii.

Mam 27 lat i moja stulejka jest bardzo lekka. W spoczynku bez problemu ściągam napletek, natomiast we wzwodzie ściągnięcie to jest trochę na siłę i powoduje lekki ból. Później napletek spada na rowek za żołędziem i już dalej nie chce iść. Dodatkowo trochę "dusi" mi penisa i wydaje mi się, że hamuje trochę erekcję.
Dodatkowo ten napletek jest bardzo długi i wygląda jak "trąbka słonia", aczkolwiek nie jest to dla mnie jakiś problem.

Natomiast dostałem niedawno od lekarza maść z betametazonem i po smarowaniu przez parę dni (i okazyjnym rozciąganiu), wydaje mi się, że sytuacja nieznacznie się poprawiła. Wszystko śmiga jakby bardziej swobodnie a we wzwodzie skóra idzie nawet minimalnie niżej.

Moje pytanie więc brzmi: czy ktoś z Was w dorosłym wieku miał podobny problem i poradził z nim sobie jedynie maścią i rozciąganiem?

Pytam, bo wydaje mi się, że ten problem w porównaniu do innych jest stosunkowo niewielki, a szkoda ciąć jeśli można poradzić sobie z problemem leczeniem zachowawczym.
Mam ten sam problem identyczny jak twój, w przyszłym tygodniu idę pod nóż 💪
 

Wah

Member
To samo i u mnie występuje, nawet kiedyś o to panikowałem i tez taki temat na forum założyłem. Jak penis w spoczynku to napletek hula w górę i w dół, jak jest erekcja to też zejdzie, ale nie samoczynnie i jest lekki ucisk i dyskomfort. Też planuje poddać się zabiegowi.
 

dandoo

Active member
chłopku nie zastanawiaj się tylko idź do lekarza i on oceni, widział pewno z tysiące penisów więc na pewno coś ci doradzi, tu ludzie mogą powiedzieć Ci jak jest po, wynienić się doświadczeniem. jeżeli chodzi o mnie to długo się wahałem i poszedłem na obrzezanie staplerem. jestem 6 dni po, biedak jeszcze troche opuchnięty poobijany po zastrzykach ze znieczuleniem ale już potrafił się wariat powiększyć, póki co kontroluje dbam o higiene, ale widziałem u innych jak było pięknie i ładnie od razu, ale podkreślam każdy penis to sprawa indywidualna różna ilość napletka, szerokość, ukrwienie, dlatego idz do urologa a potem podejmij decyzję powodzenia! to jak ze strzelaniem, nie zawsze trafisz ;) najlepiej jak będzie też to decyzja z uwzględnieniem żony/ partnerki jak masz
 

Podobne tematy

Do góry