• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Ból i guz na jądrze i opuchnięcie aż do odbytu

Uchał

New member
Od jakiegoś roku mam problemy z kroczem. Byłem u urologa i chirurga i żaden lekarz nie wie co mi dolega. Urolog podejrzewał przetokę okoloodbytnocza i wysłał mnie do chirurga. Chirurg w badaniu palpacyjnym przetoki nie wyczuł . Dostałem antybiotyk i stan się poprawił . Minął jakiś miesiąc i jest jeszcze gorzej niż ostatnio. Mam spuchnięte jądra, opuchnięcie sięga odbytu, leje się ropna wydzielina i potwornie boli. Na jądrze jest czerwony guz wielkości orzecha włoskiego. Co mi może dolegać ? Do jakiego specjalisty się udać ? Lekarz pierwszego kontaktu nie ma pojęcia co mi dolega i gdzie mnie wysłać . Na SOR mnie nie chcieli zbadać bo to według nich nie zagraża zyciu. Nikt mi nie zrobił żadnych badań . Jestem załamanyhttps://imagehost.pl/image/6N0yn

Wcześniej coś podobnego miałem pod pachą. Byłem u jednego chirurga, ten wyciągnął płyn z guza igłą i wysłał mnie do innego chirurga. Ten drugi naciął to i wyciekł płyn z krwią. Dostałem antybiotyk, nie zrobiono mi żadnych wymazów , żadnych badań . Pod pachą zeszło i pojawiło się w kroczu.
 

mati12

Well-known member
Jeżeli masz możliwość skontaktuj się z chirurgiem który wyciągał ci ten płyn spod pachy Dowiedz się jakie wtedy było podejrzenie nie wygląda to dobrze

A twój rodzinny to powinien ci dać jakieś skierowanie na krew jakie to ja się nie znam ale powinien wiedzieć on kończył medycyne nie ty czy ja

Umów się koniecznie do dobrego chirurga prywatnie bo z kasy chorych się nie doczekasz być może ten prywatny też będzie pracował z kasy chorych i zakwalifikuje cię na zabieg NFZ
 

Uchał

New member
Na 15 lutego mam wizytę u proktologa na NFZ. Postaram się dostać jeszcze w międzyczasie do chirurga urologa prywatnie. Niestety w mojej miejscowości jest tylko dwóch takich lekarzy. Ogólne badania moczu i krwi miałem robione ale żadnych posiewów w poszukiwaniu bakterii mi nie robiono. Ten chirurg od pachy podejrzewał raka piersi czy jak to się u mężczyzn nazywa. To zostało wykluczone i nic innego nie szukał .

Udało mi się dzisiaj dostać do prywatnego lekarza chirurga urologa. Przepisał mi kolejny antybiotyk i kazał przemywać rivanolem . Diagnozy generalnie brak " jakiś stan zapalny" . 250 zł za wizytę i pewnie problemu antybiotyk na dłuższą metę nie rozwiąże . Ręce opadają
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
No powiem ci ze lipa. I jeszcze w takim miejscu to faktycznie musi bolec jak cholera. To w sumie juz na worze jest? To troche za daleko na przetoke. Ja bym poszedl do dermatologa niech ogladnie. Miejsce jak miejsce ale problem jest ze skórą mi sie wydaje
 

pelesos

Active member
Tak jakby ropień w tym miejscu, tworząca się przetoka, etc. Powinieneś iść na SOR chirurgiczno, urologiczny, żeby 2ch specjalistów się wypowiedziało. Powinno być usg tego miejsca. Pewnie trzeba będzie to usunąć. Proponowałbym z treści , ze środka pobrać wymazy/posiewy, także w kierunku MAC (gruźlicy atypowej), promienicy + oczywiście badania histopatologiczne.
Masz zdrowe zęby?, jelita? zatoki? Proponowałbym tez zrobić RTG kl piersiowej i usg jamy brzusznej. Plus badania z krwi podstawowe + anty HIV
 

Xiaflex

Member
Ty to powinieneś znaleźć się w szpitalu na ostrym dyżurze, bo to wygląda strasznie. Nie wiem zrób coś z tym bo mnie aż jajca bolą. Pozdrawiam zdrowia życzę
 
Podobne tematy
Rozpoczęty przez Tytuł Forum Odp Data
M Ból jądra podczas wytrysku Inne 0
E 14 lat, ból żołędzi Obrzezanie 4
A Ból jąder od nadmiaru spermy Po zabiegu obrzezania 6
H Ból jądra Inne 1
K Ból penisa przy wzwodzie Inne 3

Podobne tematy

Do góry