• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Antybiotykoterapia - uwaga.

alek36

New member
Witam

Tak pokrótce, wszyscy którzy ładują w siebie duże ilości antybiotyków muszą bardzo uważać na wyjałowienie jelit co może skutkować nadmiernym wzrostem grzybów oraz bakterii beztlenowych.
W moim przypadku:
1. po 3 tyg cipronexu + 10 dni unidoxu, silne objawy ze strony ukł. pokarmowego - biegunki, osłabienie + pieczenie cewki moczowej, objawy spowodowane rozrostem grzyba w jelicie grubym który "przeniknął" do ukł.moczowo płciowego przeszło po orungalu
2. po 10 dniach Ospenu od lekarza 1 kontaktu i 3 tygodniach biseptolu również tak jak poprzednio biegunki oraz objawy grzyba na prąciu, dostałem fluconazole i sprey na wacka - pomógł, natomiast biegunki dalej, doszło utrudnione oddawanie moczu, urolog poprawił orungalem i metronidazolem

po tej kuracji była poprawa funkcjonowania ukł. pokarmowego lecz nie całkowicie i do dzisiaj mam problemy

leczę się już 3,5 roku, na początku nie przejmowałem się wpływem leków na jelita, myślałem że probiotyki wystarczą
jednak to za mało, jak infekcja da znać o sobie zastosuję kurację antygrzybiczną -dieta pokarmowa wyłączenie cukrów itd , ludzie którzy leczą boreliozę czy chlamydie tak robią

pozdr
 
Do góry