• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zaburzenia erekcji po raku prostaty

robur_nol

New member
Jestem 72-letnim mężczyzną, który przeżył raka prostaty i nadal jest zainteresowany aktywnością seksualną. Cierpię jednak na zaburzenia erekcji i nie znalazłem leków, które byłyby pomocne. Czy pompki do penisa są opcją? Jakie inne opcje są dostępne?
 

gordongecko

New member
Zaburzenia erekcji mogą być skutkiem ubocznym leczenia raka prostaty, ale w zależności od sposobu leczenia (operacja lub radioterapia), początek i jakość objawów mogą być różne. Zaburzenia erekcji po operacji mogą wynikać bardziej z uszkodzenia nerwów, a objawy mogą pojawić się wkrótce po operacji.

Problemy z erekcją po radioterapii mogą stać się objawowe dopiero po latach od zakończenia leczenia, a krążenie w penisie jest uważane za upośledzone, w przeciwieństwie do nerwów.

Poza lekami, terapia urządzeniami próżniowymi jest jedną z opcji mających na celu poprawę krążenia w penisie. Stosowana zgodnie z określonym schematem, metoda ta może przynieść długoterminowe korzyści u ponad połowy mężczyzn, którzy ją stosują. Twój lekarz może skierować Cię do specjalisty rehabilitacji prącia w celu zbadania tej opcji.
 

toastt

Well-known member
Bardzo dobre efekty można uzyskać poprzez rehabilitację urządzeniem Salus (przezskórną głęboką stymulacją polem magnetycznym), ale tego chatGPT użytkownikowi gordongecko nie powiedział. Poszukaj tego, może znajdziesz gdzieś blisko siebie gabinet, który by takie urządzenie miał. Oczywiście nie ma gwarancji, że coś się poprawi, ale daje to jakąś nadzieję. Pompki to (przynajmniej jak dla mnie) niezbyt bezpieczna opcja, a już na pewno niezbyt praktyczna.
 

Nik

Active member
Próbowałem stymulacji polem magnetycznym przy zaburzeniach erekcji związanych z zapaleniem prostaty. Byłem na dziesięciu zabiegach. Nie pomogło mi, a do tego przez kilka tygodni odczuwałem mrowienie pośladków.
 

Podobne tematy

Do góry