• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Wzwód

Jakub_

New member
Witam, w piątek mija 3 tydzień od zabiegu Plastyki napleta oraz wędzidełka. Jest ewidentnie szerzej ALE dzisiaj probowalem delikatnie sciagac napletek w czasie wzwodu i nie jest to mozliwe do konca, schodzi bardziej niz przed zabiegiem ale jeszcze nie do konca. Balem sie probowac mocniej aby nic nie uszkodzic czyli sciagalem do momentu poczucia oporu. Czy po dokladnym wygojeniu powinno się to naprawić i bedzie dalo sie go odprowadzic, wypracuje sie to z czasem? Czy moze co gorsza poprawianie???
Pozdrawiam
 

Trolo

Well-known member
Powinieneś to rozciągać. Jak pozostawisz samo sobie to się jakoś tam zrośnie i na pewno nie będzie tak jak byś chciał. Każda rana powoduje bliznę i ściągnięcie delikatne co zaciska miejsce szycia.
Co oznacza określenie do końca? Co masz na myśli przez to? Poza żołądź? Czy do wyprostowania skóry? Po trzech tygodniach to raczej nie rozerwiesz nic więc możesz już ćwiczyć.
 

Jakub_

New member
No jak sie konczy zoladz od dolu to tak jakby moge sciagnac duzo wiecej niz kiedys ale nie az tak jakby tam gdzie jest rowek, czyli nie caly zoladz sie odkrywa. Koncowka zostaje zakryta a ze czulem ciagniecie przy tej probie to stwierdzilem ze na sile nie bede sciagal.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Jakub_

New member
@Trolo
Edit: Idzie to ściągnąć, ale zatrzymuje sie odrazu za zoledziem, dalej sie nie da. Jest deliktny ucisk/niekomfortowe uczucie na napletku ale chyba nie niesie za soba konsekwencji.
Regularne ćwiczenie to wypracuje?
 

Krystiankendroj

Active member
Gdzie ten ucisk i dyskomfort? Może masz wędzidełko za krótkie bo jeżeli zaciągnąłeś za żołądź już to sama żołądź nie powinna już nic blokować ( nie wiem czy dobrze myślę) więc może to wędzidełko, bez zdjęć to też tak jak wróżenie z fusów
 

Jakub_

New member
@Krystiankendroj
Dyskomfort jest z boków i z przodu na napletku odczuwalny. Wędzidełko po zabiegu wydaje sie byc ok, tam schodzi bez problemu, z przodu jakby ciezej. Pod zoledziem sie jakby blokuje, wsns nie zaciska sie i moge go zaciagnac spowrotem ale w dol juz nie pojdzie bardziej.
 

Jakub_

New member
Wydaje mi sie ze ucisk jest glownie z przodu, pod zoledziem ale to jakby delikatny bol ale samego napletka
Co do zdjec, nie mam zaufania do internetu
 

Krystiankendroj

Active member
Spróbuj może to czymś zwilżyć, jakimś lubrykantem albo nieiwem wazelina , i wtedy ocen , z poślizgiem msoe będzie łatwiej
Tak zaraz po kompieli
Możliwe też że przez ingerencję w to tam dalej jest coś lekko opuchniete
Ogólnie z tego co widzę te poszerzanie napletka to zawsze problem jakiś
 

Jakub_

New member
Ogólnie troche poczytałem te forum przez ostatnie parenascie minut i przejzalem pare postow i ludzie piszą, ze im sie to normalnie rozciągnęło. Ja jestem w stanie go odprowadzic, co prawda z lekkim dyskomfortem ale powrocic moge go mimo wszystko bez problemu. Czyli za wasko chyba nie jest. Podejrzewam ze to dopiero 3 tyg po zaabiegu i miejsce moze byc lekko wyczulone
 

Krystiankendroj

Active member
Jq jestem obrzezany
Nie bawiłem się w tą całą korekcję/plastykę napletka bo już jestem " za stary " (27lat ) I lekarz odradzał mówił że w iluś tam % to i tak powróci i trzeba będzie tak czy siak ciąć
Jeżeli ci schodzi do pewnego momentu i możesz odbyć stosunek beż jakiś komplikacji to wporzadku , narazie minęły 3 tygodnie więc jest opcja że to jeszcze tam sobie " pracuje "
Ja bym to smarował czym s tłustym jak wazelina czy masło shea i naciągał ile się da może się rozciągnie jak jesteś młody
Jak nie no to prawdopodobnie to wróci i trzeba będzie ciąć tak czy siak więc poczytaj sobie o obrzezaniu na zapas
Jakbyś pokazal jak to wygląda to też inaczej można by było to ocenić
A może przyjdzie ktoś mądrzejszy od nas kto miał podobny problem i znajdzie się rozwiązanie
 

Trolo

Well-known member
Tak jak pisałem wcześniej musi się to jeszcze rozciągnąć i będzie gitarka. Porozmawiasz z lekarzem zobaczysz co Ci powie, ale ja bym zaczął z jakimś nawilżeniem ćwiczenia zsuwania napletka we wzwodzie i spokojnie się rozciągnie.
 

Jakub_

New member
Ćwicze co wieczor, jutro zapytam lekarza. Lat na karku od niedawna 18. A co wybrac nie mialem opcji bo na nfz. Aczkolwiek uwazam ze zrobione dobrze jak chodzi o jakość. Zobaczymy jak to bedzie. Stosunek mysle ze odbylbym bez bolu ale jak narazie bylo by tak ze napletek by chodzil zamiast byc w miejscu za zoledziem.
 

Podobne tematy

Do góry