• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Relacja z zabiegu obrzezania

Kapi036036

New member
Triderm to boski żel/maść na opuchliznę, smaruje nim obrzęk limfatyczny który wystąpił 2tyg po operacji(był wielkości żołędzia) i po 1.5tyg widzę różnicę. Na te sprawy potrzeba po prostu sporo czasu i będzie wszystko git.
 

nope

Well-known member
Triderm to steryd ktory nie jest wskazany do nadmiernego stosowania bez powodu bo oslabia naskórek i ogolnie moze nawet spowolnic gojenie sie ran dlatego trzeba ostrożnie. Tymbardziej ze tu rana ładnie zagojona. Ale ja niestety nie jestem lekarzem więc nie bede tego podważał. Moim zdaniem to co masz na zoledzi to reakcja na usuniecie napletka i odkrycie grzyba na swiatlo dzienne. Zagoi sie samo jezeli nic tam sie zlego nie dzieje. Rana ładnie wyglada i szew ładny. Jedyne co to ten obrzęk z tyłu musi sie wchłonąć i będzie lux.
 
Ostatnia edycja:

mailie

Member
Tez uważam, że to reakcja na usunięcie napletka, tym bardziej że przy wedzidelku był lekko sklejony. Chociaż przy mojej stulejce miałem ujście cewki i górę grzyba widoczną, nie mogłem zsunąć napletka. Stulejka była nabyta w wyniku grzybicy lub czegoś podobnego co leczył lekarz rodzinny bez oglądania o wysyłania do urologa w efekcie zrobiły się zbliznowacenia na napletku.
Być może triderm lekarz zdecydował się zastosować ze względu na ujście cewki, które miałem wczoraj kalibrowane, podobno zamykało się w wyniku stanu zapalnego, który był już wcześniej. Mam nadzieje że nic już z tym nie bedzie sie działo bo ból niesamowity…
 

mailie

Member
Minęło ponad 6 tygodni więc pora na aktualizację. Linia cięcia zagoiła się ładnie, od kilku dni przestałem używać Contractubex i zacząłem używać plastry Sutricon ze względu na łatwiejsze użycie i brak konieczności wmasowywania co zajmowało sporo czasu.
Odnośnie zmian to trochę się poprawiło, Triderm przestałem używać, na grzybie są jeszcze jakieś przebarwienia i skóra różni się strukturą ale jest lepiej.
Niestety cewka ponownie zaczęła się zrastać i ponownie miałem poszerzaną, dodatkowo na cewce od 3 tygodni jest ranka którą miałem smarować tridermem ale nadal nie znikła - urolog stwierdził stan zapalny cewki i tym razem dostałem antybiotyk Xyvelam na 21 dni i jakieś wspomagające leki.
Ogólnie napletek wewnętrzny trochę mi spuchł po testach ze sprzętem w boju, ale to podobno normalne w pierwszych miesiącach.
Miejscami mam białe przebarwienia czy to nie jakieś gówno typu liszaj twardzinowy albo jakiś inny syf?

 
Do góry