• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Po zabiegu - kilka pytań :)

Wozzl

New member
Witam wszystkich!

Piszę z prośbą o praktyczną poradę, jak zajmować się "poszkodowanym" interesem po zabiegu.
Mam także parę nieścisłości, które może Wy koledzy forumowicze naprostujecie.

16-ego września miałem wykonywany zabieg w klinice urologicznej, więc minęły 4 dni od zabiegu.
Lekarz bardzo fajny, podszedł poważnie do tematu i tak też go wykonał.
Dał receptę, parę dni L4 oraz instrukcje - co i jak.

Lekarz kazał codziennie co 12 godzin łykać przepisany antybiotyk, a w aptece zalecili też osłonę, żeby mi tam żołądka nie wyżarło - stosuję.
Kazał także dziennie obmywać "operowane" miejsce Octeniseptem. Działam rano, a także przed snem - ewentualnie w razie potrzeby - stosuję.
Mówił także o smarowaniu miejsca szwów maścią "Detreomycyna" po Octanisepcie - także stosuję.
W razie bólu przepisał mi jakieś tabsy na złagodzenie.

Pytanie następujące:
- Lekarka towarzysząca podczas zabiegu zaleciła, żebym okładał Mr. Wacka z góry i z dołu (jak kanapkę) sterylną gazą - wypracowałem fajną metodę, gdzie gaza z dołu i góry, następnie obwijana jest CIENKO papierem toaletowym (żeby w razie krwawienia nie przemokło zbytnio) oraz dwa razy przejechany dookoła specjalną materiałową siateczką (taka z nitek). Zmieniam powyższy opatrunek dwa razy dziennie wraz z potrzebą stosowania maści itd. Rano i wieczorem.
Ustawiony pionowo jak posąg, zgodnie z zaleceniami - przyzwyczaiłem się :)

1. Jak długo muszę się do tego stosować? Może powinienem wkrótce (bądź już) przestać nosić opatrunki i pozostawić go wolnego w bieliźnie?
Co do jego ułożenia - nie ma to dla mnie znaczenia.. i tak stosuję się słowo w słowo z zaleceniami, bo jestem wystarczająco spanikowany po tym wszystkim 😅

2. Po zabiegu nie wygląda to super, ale domyślam się, że to za wcześnie na opinie. Naczytałem się u Was różności, o oponkach itd. Ale takiego przypadku u mnie nie odnotowałem - czyli jest luz. Czy te szwy są rzeczywiście wchłanialne? Nie chcę tam wracać na stół za jakiś czas 😓

3. Siłownia to bardzo ważny element mojej codzienności.. mija czwarty dzień a ja umieram z tęsknoty 😅
Wiecie może czy wysiłek na ławeczce ze sztangą może źle wpłynąć na pozabiegowe miejsce? Kiedy mogę wrócić do treningów?

4. Węzidełko. Nie czaję tematu. Czy jest to standard, że przy obrzezaniu usuwa się je? Czy jak to ma być? Czy to kwestia wyboru, albo jakichś problemów? Nic nie mówili, nie pytali, cięli równo temat, a ja dalej nie wiem i nawet nie chcę tam patrzeć, bo jak go widzę to mi go żal 😂. W takim stanie, w jakim jest, nie chcę na niego patrzeć - no sorry, 24 lata widziałem go trochę inaczej 😂😂



Wybaczcie ton mojej wypowiedzi, bo temat poważny, ale ja tak ze stresu.. 😅
 

0304

New member
Z własnego doświadczenia powiem, ze przemywanie Octeniseptem nie jest wcale najlepszym rozwiązaniem. U mnie doprowadziło do strasznych podrażnień. Obrzezanie całkowite miałeś czy częściowe? Wędzidełko zostało, czy wycięte?
 

Wozzl

New member
Z własnego doświadczenia powiem, ze przemywanie Octeniseptem nie jest wcale najlepszym rozwiązaniem. U mnie doprowadziło do strasznych podrażnień. Obrzezanie całkowite miałeś czy częściowe? Wędzidełko zostało, czy wycięte?


Na koniec zabiegu, po szwach, lekarz przejechał jeszcze laserem w jednym miejscu, co baaardzo odczułem, bo znieczulenie już się kończyło...
To właśnie chyba zrobił.
 

Maxwell_ac

New member
Tak szczerze, to mój lekarz u którego robiłem poprawke kategorycznie zabronił korzystania antybiotyków. Ale no mniejsza o to. Postaram się odpowiedzieć na Twoje 4 pytania :D

1. Przede wszystkim przez pierwsze 2 tygodnie penis powinien być skierowany do góry, przyklejony do brzucha oraz w ciasnej bieliznie. Co do noszenia opatrunku, myślę, że jak przestanie cię uwierać/wypadną wszystkie szwy to można ale tutaj radziłbym przejrzeć inne posty.

2. Szwy rozpuszczalne (czyli wchłanialne) po kilku tygodniach wypadają, także nie ma problemu. Gdyby jednak siedziały dłużej warto zgłosić się do urologa w celu ich wyjęcia.
Co do oponki, to nie u każdego to występuje. To wszystko zależy od organizmu i czy zabieg był robiony pierwszy lub np. drugi raz.

3. 2 tygodnie moim zdaniem to minimum. Lekarz zalecił tydzień odpoczynku od ciężkiej pracy, ale moim zdaniem żeby zbytnio nie ryzykować to co najmniej te 2 tygodnie dać sobie na luz. Jak już wrócisz to radziłbym też nie brać na start nie wiadomo jakich ciężarów żeby sobie nie pogorszyć ;)

4. Przy obrzezaniu całkowitym wędzidełko jest usuwane, jak sama nazwa wskazuje. U Ciebie pewnie też jest usunięte. Musisz koniecznie sprawdzić :p

Wszystko się zagoi, na spokojnie. Stosuj się do zaleceń, nie forsuj go i będzie w porządku. W razie czego masz forum i lekarza ;)
 

Wozzl

New member
Tak szczerze, to mój lekarz u którego robiłem poprawke kategorycznie zabronił korzystania antybiotyków. Ale no mniejsza o to. Postaram się odpowiedzieć na Twoje 4 pytania :D

1. Przede wszystkim przez pierwsze 2 tygodnie penis powinien być skierowany do góry, przyklejony do brzucha oraz w ciasnej bieliznie. Co do noszenia opatrunku, myślę, że jak przestanie cię uwierać/wypadną wszystkie szwy to można ale tutaj radziłbym przejrzeć inne posty.

2. Szwy rozpuszczalne (czyli wchłanialne) po kilku tygodniach wypadają, także nie ma problemu. Gdyby jednak siedziały dłużej warto zgłosić się do urologa w celu ich wyjęcia.
Co do oponki, to nie u każdego to występuje. To wszystko zależy od organizmu i czy zabieg był robiony pierwszy lub np. drugi raz.

3. 2 tygodnie moim zdaniem to minimum. Lekarz zalecił tydzień odpoczynku od ciężkiej pracy, ale moim zdaniem żeby zbytnio nie ryzykować to co najmniej te 2 tygodnie dać sobie na luz. Jak już wrócisz to radziłbym też nie brać na start nie wiadomo jakich ciężarów żeby sobie nie pogorszyć ;)

4. Przy obrzezaniu całkowitym wędzidełko jest usuwane, jak sama nazwa wskazuje. U Ciebie pewnie też jest usunięte. Musisz koniecznie sprawdzić :p

Wszystko się zagoi, na spokojnie. Stosuj się do zaleceń, nie forsuj go i będzie w porządku. W razie czego masz forum i lekarza ;)

Super!
Naprawdę bardzo zależało mi na konkretach, i takie też tutaj otrzymałem :)
Prosto i na temat. W zasadzie wyjaśniłeś mi wszystko.

Kwestia oponki - przyjrzałem się i możliwe, że pojawiła się u mnie nieznacznie z lewej strony :unsure:
Ale skoro o "oponce" mowa, to powinna być obustronna, cnie?
Może mam zwidy i za parę dni zniknie i to.

Jeszcze raz dzięki!
 

Maxwell_ac

New member
Super!
Naprawdę bardzo zależało mi na konkretach, i takie też tutaj otrzymałem :)
Prosto i na temat. W zasadzie wyjaśniłeś mi wszystko.

Kwestia oponki - przyjrzałem się i możliwe, że pojawiła się u mnie nieznacznie z lewej strony :unsure:
Ale skoro o "oponce" mowa, to powinna być obustronna, cnie?
Może mam zwidy i za parę dni zniknie i to.

Jeszcze raz dzięki!
Najlepiej by było jakbyś zapodał zdjęcia tej oponki. To wszystko zależy od tego jak było cięte. U mnie po obrzezaniu częściowym zostało zbyt dużo skóry w wyniku czego robił się taki pierścień. Z prawej strony to wyglądało gorzej niż z lewej. Po obrzezaniu całkowitym opuchlizne mam większą po prawej stronie. Także ponownie, to wszystko zależy od cięcia.
 

Wozzl

New member
Najlepiej by było jakbyś zapodał zdjęcia tej oponki. To wszystko zależy od tego jak było cięte. U mnie po obrzezaniu częściowym zostało zbyt dużo skóry w wyniku czego robił się taki pierścień. Z prawej strony to wyglądało gorzej niż z lewej. Po obrzezaniu całkowitym opuchlizne mam większą po prawej stronie. Także ponownie, to wszystko zależy od cięcia.

Ogarnę temat zdjęcia jutro, bo jakieś 30 minut temu byłem po prysznicu i założyłem opatrunek. Nie chcę go na nowo układać 😅
 

Maxwell_ac

New member
Wszystko sie zagoi. Jesteś dopiero kilka dni po zabiegu, nie oczekuj cudów w tak krótkim czasie :D
Mi lekarz powiedział że się goi do 6 tygodni nawet, a maść na blizny to do pół roku używać. Ale no nie masz co przemyślać, wszystko będzie spoko :)
 

Wozzl

New member
Wiesz.. do zabiegu, który dłuugo planowałem było spoko.
Gdyby to kosztowało nawet 4000 zł to bym i tak uzbierał i tak poszedł zrobić.
Ale teraz po zabiegu człowiek nabrał wątpliwości co do tego, co zrobił 😂

Naczytałem się różności na necie, straszaków, jak to źle potem wygląda, albo jak spadają "doznania" podczas stosunku. Cuda niewidy.
Trudno 😅 Mam tą kwestię za sobą, bynajmniej "koleś" nie będzie już sprawiał problemów. Zlikwidowałem problem u źródła 😂
 

mati12

Well-known member
Z własnego doświadczenia powiem, ze przemywanie Octeniseptem nie jest wcale najlepszym rozwiązaniem. U mnie doprowadziło do strasznych podrażnień. Obrzezanie całkowite miałeś czy częściowe? Wędzidełko zostało, czy wycięte?
Octanisept służy do Dezynfekcji po wcześniejszym obmyciu rany np. szarym mydłem bądź środkiem przeznaczonym do obmywania ran nie mylcie prosze pojęć Dezynfekcja to nie mycie
 

0304

New member
Octanisept służy do Dezynfekcji po wcześniejszym obmyciu rany np. szarym mydłem bądź środkiem przeznaczonym do obmywania ran nie mylcie prosze pojęć Dezynfekcja to nie mycie

U mnie lekarz zalecał przecieranie wacikiem z Octaniseptem po myciu. Nikt tu pojęć nie myli. Wspomniane rozwiązanie zdecydowanie odradzam.

Sam byłem przerażony opuchlizną i podrażnieniami. Teraz - prawie miesiąc po zabiegu. Ledwo pamiętam dyskomfort, a funkcjonowanie to całkowicie inna bajka.
 

mati12

Well-known member
Nie twierdzę że octanisept nie może uczulic bo może ale jeżeli lekarz go zalecił to nie można odradzać jego stosowania komuś tylko dlatego ze uczulił Ciebie każdy organizm jest inny
 

Wozzl

New member
Dzięki koledzy za pomoc :)

A jak kwestia zdjęcia opatrunku?
czy mogę już przestań go nosić? A może powinienem. Minął tydzień.

Druga mega ważna sprawa... napisane miałem w zaleceniach, że mam nie moczyć rany przez 7 dni!
Zabrzmi to komicznie, ale myję się pod prysznicem z workiem foliowym na interesie 😂 😅

Mogę już działac normalnie po tygodniu? Czy hamować jeszcze? Nie jest to dla mnie wielki problem, ale pytam żeby mieć pewność czy taki czas wystarczy, czy nagle coś mi się zacznie z nim dziać..
 

0304

New member
Zakładam, że rana już nie "przecieka", więc spokojnie można ściągać opatrunek. Lepiej się będzie goić bez dodatkowych warstw. Pierwsze słyszę o zaleceniu wtrzymania się od mycia. U mnie było zalecenie mycia się normalnie wodą z mydłem. Z działaniem po tygodniu, to pytasz o mycie się czy aktywność seksualną? Jeśli seks/masturbację, to daj sobie jeszcze na wstrzymanie.
 

Wozzl

New member
1. Przecieka... nie krwią, jeśli w ogóle to bardzo rzadko. Jakaś żółta ciecz... przeczytałem w necie - ponoć towarzyszy regeneracji a potem ma zniknąć.. pytanie czy to nie za długo jak tydzień..

2. Mycie - tak słyszałem, że ma być przerwa. Ja mam zabieg "całkowity". Może to ma znaczenie.

3. Działanie mam na myśli mycie się, nie chodzenie z nim jak "na szpilkach" w kwestii trzymania w gaciach byleby tylko sie nie otarł.
 

Podobne tematy

Do góry