• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Po zabiegu anastomatem

bsbsbs

New member
Witam jestem 11 dni po zabiegu i już odeszła mi część tego pierścienia ale zostały zszywki i stąd moje pytanie czy tak mogło się stać że odszedł sam pierścień czy powinien on wyjść z zszywkami?
 

dandoo

Active member
namaczałeś czymś? kąpałeś się? a tak poważnie niektórym pierścień zaczął pękać jak tobie czyli po ok. 10 dniach, mi pierwsze części odpadły po 3 tygodniach i 2 dni przed końcem 4 tygodnia wszystko wyleciało, niektórym trochę pomogłem, grunt żeby nie było otwartych ran, na całe szczęście u mnie zszywki wylatywały z pierścieniem także prościej się ich było pozbywać, obserwuj cięcie, przemywaj i dezynfekuj, bo to najważniejsze na teraz, poza tym bez zdjęć ciężko ocenić. miłej niedzieli
 

bsbsbs

New member
Nie nie w niczym nie moczyłem od paru dni dopiero biorę normalnie prysznic bez opatrunku... pytałem o ten pierscien bo lekarz mówił o trzech tygodniach a tu dzisiaj rano niespodzianka.
 

dandoo

Active member
rozumiem, niektórym też wcześniej odpadał z tego forum, grunt żebyś miał zagojone rany ale piszesz że wypada Ci sam pierścień bez zszywek, zawsze możesz napisać do lekarza, który wykonywał zabieg, ale jeżeli się nie rozchodzi rana, to ja bym dbał o higienę i dezynfekcję, zastanawiam się jak Ci sam pierścień odpada, u mnie zszywki były dość mocno z nim związane. ciężko ocenić bez zdjęć ale tak jak mówię, masz wątpliwości to zapytaj lekarza, ja pewno dbałbym dalej o higienę i obserwował dalej.
 

bsbsbs

New member
Udało mi się skontaktować z lekarzem i umówić na czwartek dzisiaj pierścień odpadł prawie cały reszta zszywek chyba została przy pierścieniu tylko te dwie zostały w skórze i trochę przeszkadzają. Zdjęcie bym wstawił ale nie wiem jak.
 

Podobne tematy

Do góry