• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Pielęgnacja po obrzezaniu

ks4s

Member
Temat skierowany głównie do osób obrzezanych.

Jak u was z pielęgnacją po zabiegu? Czy mieliście jakieś niepokojące objawy skórne? Rany, pęknięcia, zadrapania, przesuszenia, opuchlizny? Jak długo trwa gojenie? Jak wrażliwa była skóra poszczególnych partii waszego prącia i co się z nią działo?
Czy obrzęk spowalnia regenerację?

W jakim okresie po zabiegu można stosować kosmetyki nawilżające i jak bardzo są one skuteczne?
 

Ihor1

New member
Typowym efektem po zabiegu jest wysychanie skóry żołędzi, to normalne i nie ma się czym przejmować, trzeba przeczekać. Wygląda to czasami źle, naskórek wysycha i odpada małymi płatkami, po ok 2-3 tyg. wszystko wraca do normy i skóra przyzwyczaja się do "warunków zewnętrznych". Co do stosowania kosmetyków, maści na blizny - można je zacząć stosować zaraz bo zupełnym zagojeniu rany, czym szybciej tym jest większa szansa na dobre efekty. Dużo osób poleca plastry silikonowe, ale ja stosowałem maści silaurum i bliznasil - łącznie ok. 2 miesięcy i jestem zadowolony. Plastrów nie stosowałem, chociaż ich forma rzeczywiście może dawać najlepsze efekty , szczególnie przy dużych bliznach. Po zakończeniu stosowania maści silikonowych , cebulowych lub plastrów - w moim przypadku 2 miesiące, zacząłem stosować masło shea. Podsumowując wszystko wyszło bez komplikacji, zgodnie z zaleceniami lekarza.
 

żabaaaa

New member
P
Typowym efektem po zabiegu jest wysychanie skóry żołędzi, to normalne i nie ma się czym przejmować, trzeba przeczekać. Wygląda to czasami źle, naskórek wysycha i odpada małymi płatkami, po ok 2-3 tyg. wszystko wraca do normy i skóra przyzwyczaja się do "warunków zewnętrznych". Co do stosowania kosmetyków, maści na blizny - można je zacząć stosować zaraz bo zupełnym zagojeniu rany, czym szybciej tym jest większa szansa na dobre efekty. Dużo osób poleca plastry silikonowe, ale ja stosowałem maści silaurum i bliznasil - łącznie ok. 2 miesięcy i jestem zadowolony. Plastrów nie stosowałem, chociaż ich forma rzeczywiście może dawać najlepsze efekty , szczególnie przy dużych bliznach. Po zakończeniu stosowania maści silikonowych , cebulowych lub plastrów - w moim przypadku 2 miesiące, zacząłem stosować masło shea. Podsumowując wszystko wyszło bez komplikacji, zgodnie z zaleceniami lekarza.

Po nałożeniu maści czekałeś aż się wchłonie albo robiłeś jakiś opatrunek ? jak to wygląda ? mi zaraz wypadną wszystkie wszywki i chce zacząć stosować maść. Myślałem też o maści contractubex, jest jakaś różnica miedzy tymi środkami ?
 

Ihor1

New member
Maści silikonowe są dość lepkie, trudno je wsmarować. Nakładasz warstwę maści i wmasowujesz w bliznę, nie trzeba robić opatrunków, maść bo jakims czasie sama wyschnie.
 

Podobne tematy

Do góry