• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Parę godzin po zabiegu, pierwsza zmiana opatrunku, pierwsze wrażenie - obrzezanie częściowe

yetow

New member
Hej, 2 grudnia miałem obrzeżanie częściowe po południu, i przed chwilą chciało mi się sikać więc musiałem zmienić opatrunek po zabiegowy, który zakrywał mi całego wacława. Oddałem mocz i jedynie to psikałem okolice szwów i dotykałem jeszcze psiknięte okolice kompresem jałowym z gazy, starałem się maksymalnie zakryć żołądź by nie było załupka (mam nadzieje że skóra jest naciągnięta dobrze na zdjęciach? - pewnie wam też ciężko może być stwierdzić). Nie odciągnąłem całej skóry przy sikaniu, tylko tak do połowy żołędzia (tak jak widać na zdjęciach) no i trochę krwi poleciało przy odciąganiu skóry ale nie były to hektolitry. Mega się bałem zrywając bandaż po zabiegowy ale niepotrzebnie, wszystko poszło gładko, mocno namoczyłem opatrunek solą fizjologiczną i do tego poprawiałem jeszcze octaniseptem. Po zabiegu musiałem wziąć jedną tabletkę diclac 150 duo bo bolało troszkę, aktualnie siedzę bez bólu, przy wymianie opatrunku też żadnego bólu nie doświadczyłem. Mój opatrunek, który widzicie na zdjęciach to no nie jest robota inżyniera :D Zrobiłem wedle instrukcji przeciw wzwodom nocnym, nałożyłem jeden gazik a potem 3 pierścienie, mam wrażenie że mogłem za słabo ścisnąć. Co myślicie o robocie? aktualnie wygląda jak po wojnie ale no nawet jeszcze 12 godzin nie minęło od zabiegu. Będę robił update co parę dni.

kupiłem kompres żelowy, czy mogę sobie codziennie kilka/kilkanaście razy przykładać do wacława w celu szybszego zniwelowania obrzęku?
zamówiłem również rivanol, od którego dnia mogę moczyć wacława w nim?

Zalecenia doktora to antybiotyk 2xdziennie (taromentin) z priobiotykami (lacidofil) przez 7 kolejnych dni, probiotyk troszkę dłużej oraz smarowanie okolic szwów oxycort 2x dziennie przez 10 dni oraz diclac duo 1x dziennie przez 7 dni.

 
Ostatnia edycja:

artur63ue

New member
Cześć ja miałem metodę low and tight więc szczerze nw jak ty musisz skórę naciągać ale stosuj się do zaleceń lekarza i wszystko będzie cacy jak narazie to swierza rana i wszystko jest opuchnięte mimo tobobwyglada cacy
 

yetow

New member
Update po 2 tygodniach, uważam że wszystko się fajnie goi ale zauważyłem że mam oponkę i przy wzwodzie to nie wygląda za super, tak jakbym miał kółko do pływania. Czy to zejdzie? Szwy mam mocne i jeszcze ani jeden szew się nie wchłonął i nie wyleciał.

 

yetow

New member
Wydaje miś się że ci się wchłania bo mala ta oponka
Przed chwilą trochę naciągałem mocniej napletek i wydaje mi się że się zwiększyło i narazie nie ruszam, smaruje ranisilver, chyba zacznę kąpiele brać by te szwy może już puściły i to coś wtedy pomoże wydaje mi się że już wystarczająco się skóra zrosła.

Tutaj przy wzwodzie,
 

morgan66

Active member
Dopóki masz szwy unikaj wzwodów bo sobie szkodzisz (wygląd blizny będzie gorszy). Nie bierz kąpieli tylko załatw obie zdjęcie szwów - jesteś teraz 2 tyg. po, optymalnie zdejmuję się 3 tygodnie po zabiegu. Dłużej jak 4 to już zdecydowanie szkodzi. Więc załatw sobie zdjęcie za tydzień (u swojego urologa, innego itp). Masz częściowe i ta oponka będzie znikać jak nasuniesz napletek, z czasem trochę się to rozciągnie i będzie lepiej, ale częściowe jest zawsze ryzykowne, że dalej będzie ciasno. Jesteś dopiero co po zabiegu więc cierpliwości przede wszystkim, za miesiąc czy dwa będzie widać dopiero czy jest dobrze czy trzeba poprawić. pozdrawiam
 

yetow

New member
dziekuje za rady, jednak mam chyba inny problem :/ uważałem że się wszystko fajnie goiło a dziś próbowałem sprawdzić możliwości przy maksymalnym wzwodzie i zauważyłem niepokojący pierścień pod blizną w miejscu szwów (takie zgrubienie) pewnie to też może być problemem odprowadzenia limfy i dlatego mam oponkę, zobaczcie proszę na zdjęcia, czy masując bliznę uda się ją wygładzić tak by pierścień się zmniejszył? gdyby nie ten pierścień to uważam że byłoby super a tak to już czuję że jak zostanie w takim stanie to będę musiał poprawkę robić na samą myśl robi mi się źle, zauważcie również zdjęcie z lekką ilością krwi, przy wzwodzie próbowałem maksymalnie rozciągnąć skórę że aż mi się bardzo leciutko rozwarstwiła skóra


 

Stettin

Moderator
Członek Załogi
Przez 4-6 tygodni nie wywołuje się wzwodów, obowiązuje abstynencji.

Blizna będzie się przebudowywać, będzie bardziej elastyczna.
Zostaje tylko czekać i obserwować.
 

Podobne tematy

Do góry