• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Pare godzin po obrzezaniu calkowitym laserem

akosik

New member
Jak oceniacie efekty po 19 dniach?
Widze ze zbiera mi sie takie biale cos pomiedzy żołędzią a napletkiem - zastanawiam sie czy to martwy naskórek czy pozostałości po maści - obstawiam ze raczej to drugie ale ciezko jest sie tego pozbyc bo jak polewam to ciepla wodą mydłem to nie rozpuszcza sie za bardzo a nie chce jeszcze tego miejsca zbyt mocno trzec - jakies pomysly jak to bezpiecznie rozpuscic ? :)
Cześć, ja też jestem dziś 19ty dzień po całkowitym (miałem dzień po Tobie), nie laserem lecz skalpelem - najprawdopodobniej dlatego nie mam i nie miałem takiej oponki (?) pod żołędzią.

Wszystko u mnie przebiega prawidłowo, w pierwszym tygodniu tylko nocne wzwody nie dawały spać.


Odpisuje na Twój post bo również mam takie białe coś w rowku, u mnie żeby zobaczyć szwy to musze nieco odciągnąć napletek w dół i wtedy to tam jest po lewej stronie - nie mam pomysłu co to może być, ja nie używałem żadnej wazeliny czy maści, z tego co mam napisane na wypisie po zabiegu to lekarz używał wtedy jakiejś maści pod opatrunek (potem miałem zalecenie żeby smarować opatrunki wazeliną, po to aby się nie przyklejały ale nie miałem tego problemu więc nic nie smarowałem).

Do dziś tylko przemywam szarym mydłem z wodą i potem psikam octeniseptem.


Pytanie - czy jeszcze nosisz opatrunki?


Jeszcze jedno, przy bardzo silnym wzwodzie, czuje jakby coś się mocno napinało u dołu penisa od strony wędzidełka - tak w okolicach jąder przez co penis z trudem idzie do góry - takie uczucie wręcz jakby penis ciągnął wręcz lekko jądra do góry - to możliwe, że jednak za dużo zostało usunięte skóry? czy szwy jeszcze zbyt mocno trzymają albo jeszcze jest coś opuchnięte i zabiera te pare mm skóry?

tu też jest u mnie podobnie - przy wzwodzie coś tam mi ciągnie po prawej stronie z tyłu, po prostu czekam aż się wygoi do końca i szwy odejdą, z tego co pisali tutaj na forum to trzeba odczekać jeszcze jakiś czas zanim się to wszystko uplastyczni i przyzwyczai do wzwodów.
 
najprawdopodobniej dlatego nie mam i nie miałem takiej oponki (?) pod żołędzią.
Masz na myśli tą jasną skórę pod żołędzią, która mam teraz czy tą duża oponke co miałem pare dni po zabiegu?


Odpisuje na Twój post bo również mam takie białe coś w rowku
Na 99,9% jestem pewien, że to pozostałość po maści, bo nawet z palców pamiętam, że cięzko ją było zmyć + miałem takie coś białego na skórze prącia po zdjeciu opatrunku jak się smarowałem maścią po zabiegu przez pare dni a jak się przestałem nią smarować to już tego nie było


Do dziś tylko przemywam szarym mydłem z wodą i potem psikam octeniseptem.
Również przymywam to szarym mydłem i psikam jeszcze octeniseptem mimo, że krwi już nigdzie nie ma ale pojawia się jeszcze na bandażu czasem jakaś żółta kropka więc dla spokoju wole odkazić


Pytanie - czy jeszcze nosisz opatrunki?
Tak, bez opatrunku szwy mnie strasznie podrażniają a w opatrunku moge spokojnie wszystko robić, chodzić itp, tylko cewka jest u mnie jeszcze dosyć mocno wrażliwa jak o coś otrze - też masz wrażliwą jeszcze mocno cewke?


tu też jest u mnie podobnie - przy wzwodzie coś tam mi ciągnie po prawej stronie z tyłu, po prostu czekam aż się wygoi do końca i szwy odejdą, z tego co pisali tutaj na forum to trzeba odczekać jeszcze jakiś czas zanim się to wszystko uplastyczni i przyzwyczai do wzwodów.
Przy silniejszym wzwodzie czuje jeszcze dodatkowo spory ucisk w miejscu szycia i taki lekki ból żołędzi - ale tu akurat mysle ze to sie wyrobi jeszcze ale to ciągniecie przy trzonie prącia od spodu mnie bardziej zaniepokoilo
 

akosik

New member
Masz na myśli tą jasną skórę pod żołędzią, która mam teraz czy tą duża oponke co miałem pare dni po zabiegu?
jedno i drugie u mnie nie występowało, szwy jak i rane mam pod rowkiem zażołędnym, tak jak już wspominałem - muszę nieco odciągnąć napletek w dół żeby w ogóle zobaczyć że byłem krojony i szyty, no i po stronie wędzidełka to one już odstają


Na 99,9% jestem pewien, że to pozostałość po maści, bo nawet z palców pamiętam, że cięzko ją było zmyć + miałem takie coś białego na skórze prącia po zdjeciu opatrunku jak się smarowałem maścią po zabiegu przez pare dni a jak się przestałem nią smarować to już tego nie było
tak teraz myśle, bo ja po tej lewej stronie na górze/boku mam nieco więcej skóry, tak jakby tam cięcie było wyższe, i zbyt często tego nie odciągałem przed przemyciem, więc to najprawdopodobniej maść którą lekarz nałożył po zabiegu, od 2 dni już to przemywam i przecieram lekko gazą


też masz wrażliwą jeszcze mocno cewke?
coraz mniej ;) w drugim tygodniu jak mi się zsunął opatrunek to był mocny szok co tam się stało, ale ogólnie przez to że lekarz mi nakazał robić opatrunki tak, żebym miał odsłoniętą górną część żołędzia (i sam tak założył pierwszy) - przez co nie musialem go zmieniać co sikanie, to cewka była w kontakcie z bielizną i się przyzwyczaiła, dolna część żołędzia jest u mnie nadal mocno wrażliwa - to może też dlatego, że przed obrzezaniem we wzwodzie to w sumie wychodziła mi górna część żołędzia
 

Dermit

New member
Wrzucam kolejne fotki po ok 40h od zabiegu:







Jak to wyglada wg Was?

Krwawienia juz prawie nie ma, pojedyncze kropelki na opatrunku, penis za to sporo spuchl + ta oponka pod zoledziem - cos z nia powinienem robic oprocz smarowania mascia?
Podoba mi się twój wynik, Wygląda dobrze! Gdzie zrobiłeś obrzezanie? ja też mam zamiar zrobić sobie ale ja też chcę to zrobić, szukając najlepszego lekarza.
 

circumcised98

New member
Wrzucam garść fotek w lekkim wzwodzie na 19 dni po zabiegu





Jak oceniacie efekty po 19 dniach?
Widze ze zbiera mi sie takie biale cos pomiedzy żołędzią a napletkiem - zastanawiam sie czy to martwy naskórek czy pozostałości po maści - obstawiam ze raczej to drugie ale ciezko jest sie tego pozbyc bo jak polewam to ciepla wodą mydłem to nie rozpuszcza sie za bardzo a nie chce jeszcze tego miejsca zbyt mocno trzec - jakies pomysly jak to bezpiecznie rozpuscic ? :)

Hej, a jak u Ciebie to wygląda obecnie - zagoiło się już wszystko?
 
@circumcised98 , tak z gojeniem się rany nie miałem żadnych problemów, zagoiło się już dawno. Żółądź też już się przyzwyczaiła do nowego środowiska i jeśli chodzi o komfort noszenia to nie widzę jakiejś różnicy pomiedzy tym co jest teraz a nieobrzezaną wersją :D
Jedynie cewkę czasem czuję, zwłaszcza jak otrze o jakiś szew a tak to wszystko jest ok.
I puchnie czasem delikatnie jeszcze mi ta różowa blaszka wewnętrzna - nie na tyle raczej, żeby się tym przejmować ale mam nadzieję, że się ona nieco bardziej spłaszczy jeszcze

Dodam niedługo pare fotek jak to teraz wygląda, jak wróce z urlopu.
 
Wrzucam pare fotek na 72 dni po zabiegu (wow, pamietam jakby to bylo wczoraj)

bez wzwodu:


Czy wg Was ten napletek wewnetrzny (różowy) się jeszcze troche wypłaszczy? Póki co bez wzwodu to wygląda tak sobie wg mnie

we wzwodzie:


Jak oceniacie efekt po 2,5 mcs po zabiegu?
Czuję jeszcze takie mocne dosyć zgrubienie pod wędzidełkiem - myślicie, że to jeszcze zmięknie czy raczej trzeba by myśleć o jakiejś korekcie laserowej czy coś w tym stylu?
 
@Stulejka1994 Nie jest to jakies opuchniete i nie boli wiec nie do konca mi to wyglada na oponke - tylko taki jakby rolujący się napletek wewnetrzny

Tez nie wydaje mi sie zeby go bylo jakos bardzo malo zostawione - jak go rozciągne recznie to wygląda tak:

 
A i z tym się zgodze - bez wzwodu nie wygląda to jakoś porywająco - zastanawiam sie czy powinienem jakos sam nasuwać tez napletek zewnetrzny na ten wewnetrzny zeby to wygladalo lepiej czy nie, w sumie nie przeszkadza mi to na codzien ale no wyglada srednio
 

Stulejka1994

Active member
Moja teoria jest taka, że ciasna blizna powoduje tą oponkę i układanie nic nie da. Chyba kolega morgan miał taki przypadek. Może zajrzy tutaj w wolnej chwili i coś doradzi
 
Wrzucam mała aktualizacje na 4mcs po zabiegu


Bez wzwodu:




Wzwód:






Inne:



Tak jestem w stanie naciagnac to co zostalo na penisa (recznie) ale szybko to sie zsuwa za zoladz


Ogolnie blizne mam jeszcze dosyc twarda a w tych miejsach zaznaczonych strzalkami, czuje lekki bol jak je dotykam

Myslicie ze wyglada to ok na 4mcs po zabiegu? Jest tutaj cos do poprawy? Czuje jeszcze napiecie we wzwodzie tam gdzie bylo wedzidelko oraz zrobily mi sie tam jakies zgrubienia ktore tez troszke czuc we wzwodzie
 
Ostatnia edycja:

Keven

New member
Witam. Miesiąc temu miałem zabieg, obecnie to wygląda w ten sposób
Co myślicie o gojeniu się ?
Wczoraj bylem na ostatniej kontroli u lekarza, powiedział że dobrze jest, zostało smarować maść na blizny z silikonem przez 3-4 mce.
Jeśli chodzi o estetykę to martwię się o tych fałdach które zostały po szlach
Mam nadzieję że maść pomoże to wygładzić
 

Podobne tematy

Do góry