• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Opuchlizna żołędzia

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Mozesz poluzować. Odwinac troszkę i zawinąć. Albo zostawić do jutra i tyle. Pisior ci nie odpadnie od tego ucisku.
I nie cytuj gdy odpowiadasz bezpośrednio pod postem. Jak z kimś rozmawiasz też najpierw powtarzasz jego wypowiedź? :mad:
 

aurono

New member
Nie odpadł haha martwi mnie trochę rana w miejscu wiezadelka wrzucę fotę, i tak poczytałem forum to ja nawet nie wiem jakie obrzezanie miałem lekarz mi nic nie powiedział ja też nie wiedziałem że są różne sposoby na szycie jestem ciekaw co tam wykombinował. Nawet nie powiedział czy mam go trzymać w górze itp leków mam 5 różnych. Nie spotkałem się też na forum żeby ktoś używał kalium do moczenia penisa.

 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Ciężko cokolwiek komentować póki nie zdejmiesz opatrunku. Są szwy po wędzidełku. Nie martw się na zapas. Dopiero drugi dzień po zabiegu.jak będziesz zakładać nowy opatrunek to nie zaciskaj za mocno.
 

aurono

New member
Dziękuję za szybką odpowiedź. Mam jeszcze pytanka 2 : jak będę zakładał opatrunek to zasłonić te szwy po wędzidełku ? i czy mogę brać normalnie prysznic w sensie zamoczyć te rany ?
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Co ci powiedział lekarz? Jakie dał ci wytyczne? Jedni mówią że można inni że dopiero po 3 dniach można moczyć.
Po co zasłaniać? Skoro sam nie zasłonił to znaczy że nie ma takiej potrzeby. Tak naprawdę opatrunek jest po to by nie doszło do obrzęku. Dlatego też ci tak zacisnął, chociaż mógł trochę luźniej.
 

amsah

New member
Ja swoje szwy na wędzidełku zasłaniałem. Wiązało się to rzeczywiście z tym, że czasem przy sikaniu opatrunek trochę się moczył, ale wolałem wtedy doraźnie zmienić niż być w sytuacji, gdzie rana przykleja się do bielizny i naruszana będzie przy każdym jej ściągnięciu poprzez odklejenie jej na sucho. Wygodniej było mi to robić na wilgotnym opatrunku spryskanym czymś do odkażania.

A jeśli chodzi o prysznic, to ja pierwsze 24h po zabiegu zostawiłem opatrunek wykonany przez lekarza, odpuściłem prysznic wieczorny w dniu zabiegu i wskoczyłem dopiero następnego dnia wieczorem. Szybki prysznic w opatrunku przez pierwsze dwa, trzy tygodnie i dopiero po wyjściu zmiana na świeży.
 

aurono

New member
No właśnie lekarz nie dał żadnych wytycznych oprócz tych z dawkowaniem leku. Podczas obrzezania byłem uśpiony jak się obudziłem powiedział że mam iść do domu i telefonicznie poinformował o dawkowaniu leków i że opatrunek po 2 dobach można ściągnąć. Nawet nie mówił żeby go zmienić na inny tylko że 2 razy dziennie moczyć w kalium. No cóż to poczekam jeszcze do jutra z tym prysznicem dla pewności.
 

aurono

New member
Cześć mam jeszcze 3 pytanka bo zdjałem opatrunek.
Co to za rodzaj obrzezania ?
Czy normalny jest krwiak ?
I na samym środku członka czuję coś pod skórą jakiś guzek no jakby coś tam było i nie wiem co to jest zaznaczyłem na ostatnim zdjęciu gdzie to jest.

Dodam że jak dla mnie wygląda to całkiem spoko i praktycznie od zabiegu nie czułem jeszcze żadnego bólu.


 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Pewnie żyła. Obrzezanie prawdopodobnie low&lose bo widać że masz trochę luźnej skóry na trzonie a cięcie jest prawie zaraz pod grzybem.
Wygląda bardzo ok.
 

amsah

New member
Tak jak wyżej, wygląda naprawdę bardzo dobrze! Krwiakiem się nie przejmuj, mój też przeszedł przez wszystkie kolory tęczy w trakcie gojenia. Dbaj o higienę i sterylność, a wszystko zagoi się raz dwa.

Pisałeś wyżej, że martwi Cię rana wędzidełka. W moim przypadku ono goiło się najdłużej, najpóźniej wypadły szwy, ogólnie najbardziej mnie martwiło, bo nie wyglądało jakoś cudownie. Teraz po dwóch miesiącach od zabiegu wszystko wróciło już do normy. Także bez zmartwień. Raz jeszcze, dbaj o higienę i będzie git.
 

aurono

New member
Dzięki bardzo chłopaki. Dzisiaj wjeżdża też pierwszy prysznic co prawda z higieną u mnie trochę inaczej bo nie psikam żadnym sprayem do odkażania po sikaniu ale 2 razy dziennie odkażam poprzez moczenie w kalium.
Ps. też was piekła troszkę cewka i zbierał się biały nalot ?
 

aurono

New member
Dzięki bardzo chłopaki. Dzisiaj wjeżdża też pierwszy prysznic co prawda z higieną u mnie trochę inaczej bo nie psikam żadnym sprayem do odkażania po sikaniu ale 2 razy dziennie odkażam poprzez moczenie w kalium.
Ps. też was piekła troszkę cewka i zbierał się biały nalot ?
A dokładnie taki jakby strupek ?
 

amsah

New member
Moim zdaniem nie wygląda niepokojąco. Jest git! Będzie się sączyło, może pojawić się żółty płyn i żółte strupki, trochę białego nalotu. Dopóki nad wyraz nie boli, nie ma brzydkiego zapachu, a miejsce nie pulsuje i nie jest ciepłe, niczym się nie martw. Musi przejść proces gojenia i tyle.
 

amsah

New member
Cewka piekła i oddawanie moczu nie było przyjemne dla mnie przez pierwsze dwa i pół tygodnia. Na początku przetrzymywałem mocz ze względu na to, żeby jak najrzadziej bolało, ale to całkowicie mija się z celem, bo ciśnienie strumienia jest wtedy większe i boli jeszcze bardziej. Także trzeba po prostu przeczekać, niestety.
 

aurono

New member
Dobra dzięki bardzo uspokoiłeś mnie trochę, ale podjadę sobie jeszcze do apteki po octenisept dodatkowo i będę spryskiwać po każdym oddawaniu moczu. W ogóle dzięki Panowie nie spodziewałem się że to forum będzie takie pomocne. 🙏
 

Podobne tematy

Do góry