• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Napletek sam schodzi po obrzezaniu częściowym?

gangespabla

New member
Witam!
Półtora tygodnia temu miałem zabieg częściowego obrzezania z plastyką wędzidełka w znieczuleniu miejscowym. 4 dni temu miałem kontrolę u chirurga, który wykonywał zabieg i stwierdził, że wszystko pięknie się goi i więcej wizyt kontrolnych nie trzeba. Opuchlizny praktycznie nie ma, a szwy wypadają.

Skóry praktycznie mi nie zostało. Może 1/4 tego co było i tutaj pojawia się moja wątpliwość. Napletek sam schodzi do rowka nawet w stanie spoczynku i co go naciągnę na żołądź to po chwili sam sobie powoli odchodzi. Nie wiem czy to normalne, a boje się, że może mi się zrobić załupek. Na dodatek dzisiaj rano zauważyłem lekką opuchliznę na wędzidełku.

Czy mam powody do niepokoju?
 

Trolo

Well-known member
Wiesz w ogóle co to jest załupek? Nic Ci sie od tego nie stanie. Zsuwanie się napletka pewnie zależy od penisa w spoczynku, bo jak wiadomo zmienia sie on w ciagu doby. Jest zbyt wcześnie, żeby się niepokoić. Na pewno masz jeszcze opuchliznę pomimo ze jej nie widać.
 

gangespabla

New member
Wiesz w ogóle co to jest załupek? Nic Ci sie od tego nie stanie. Zsuwanie się napletka pewnie zależy od penisa w spoczynku, bo jak wiadomo zmienia sie on w ciagu doby. Jest zbyt wcześnie, żeby się niepokoić. Na pewno masz jeszcze opuchliznę pomimo ze jej nie widać.
Dziękuję za odpowiedź. Naczytałem się jakiś bzdur w internecie i się przestraszyłem. Czyli może sobie swobodnie napletek schodzić do tego rowka?
 

Trolo

Well-known member
bo obrzezaniu częściowym podczas wzwodu skóra powinna sama schodzić? a jak nie to oznacza, że jest niepoprawnie wykonane?
Zależy ile zostało skóry wycięte.


Widać, że masz opuchliznę sporą jeszcze po stronie wędzidełka. Jak bym jednak jeszcze w miarę możliwości wsuwał z powrotem żołędzia w napletek. Takie wysuwanie może powodować ucisk i potęgowanie obrzęku.
 

gangespabla

New member
Zależy ile zostało skóry wycięte.


Widać, że masz opuchliznę sporą jeszcze po stronie wędzidełka. Jak bym jednak jeszcze w miarę możliwości wsuwał z powrotem żołędzia w napletek. Takie wysuwanie może powodować ucisk i potęgowanie obrzęku.
Właśnie zawsze odciągam na żołądź, ale po chwili schodzi sam praktycznie do rowka..
 

latek777

Active member
Zależy ile zostało skóry wycięte.


Widać, że masz opuchliznę sporą jeszcze po stronie wędzidełka. Jak bym jednak jeszcze w miarę możliwości wsuwał z powrotem żołędzia w napletek. Takie wysuwanie może powodować ucisk i potęgowanie obrzęku.
czyli jeśli we wzwodzie skóra sama nie schodzi po obrzezaniu częśćiowym to nie jest to błąd w wykonaniu?
 

gangespabla

New member
czyli jeśli we wzwodzie skóra sama nie schodzi po obrzezaniu częśćiowym to nie jest to błąd w wykonaniu?
Tak jak kolega wyżej napisał. Zależy ile skóry masz wycięte. Ja przy częściowym obrzezaniu nie mam praktycznie w ogóle skóry i żołądź cały czas jest praktycznie na zewnątrz. Natomiast przy wzwodzie mimo wszystko napletek sam powinien schodzić, ale nie jest to zasada. Jeżeli masz problem z odciągnięciem napletka w zwodzie to może być to oznaka zbyt małej ilości skóry usuniętej podczas zabiegu. Również może to być kwestia opuchlizny po zabiegu jeżeli był wykonywany stosunkowo niedawno.
Myślę, że do tego typu zabiegu należy być cierpliwym, trzymać higienę i czekać na efekty.
Pozdrawiam!
 

latek777

Active member
Tak jak kolega wyżej napisał. Zależy ile skóry masz wycięte. Ja przy częściowym obrzezaniu nie mam praktycznie w ogóle skóry i żołądź cały czas jest praktycznie na zewnątrz. Natomiast przy wzwodzie mimo wszystko napletek sam powinien schodzić, ale nie jest to zasada. Jeżeli masz problem z odciągnięciem napletka w zwodzie to może być to oznaka zbyt małej ilości skóry usuniętej podczas zabiegu. Również może to być kwestia opuchlizny po zabiegu jeżeli był wykonywany stosunkowo niedawno.
Myślę, że do tego typu zabiegu należy być cierpliwym, trzymać higienę i czekać na efekty.
Pozdrawiam!
czyli jeśli ma być dobrze wykonane obrzezanie częściowe wtedy podczas wzwodu skóra ma schodzić sama?
 

gangespabla

New member
czyli jeśli ma być dobrze wykonane obrzezanie częściowe wtedy podczas wzwodu skóra ma schodzić sama?
Tak jak pisałem wyżej. To nie jest zasada, u kazdego jest inaczej i również wszystko zależy od chirurga, który wykonuje zabieg. Jak masz wątpliwości po zabiegu, że coś jest nie tak to najlepiej iść na wizytę kontrolną, która rozwieje twoje wątpliwości. Ja byłem tydzień po zabiegu i lekarz wykonujący zabieg rozwiał wszystkie moje wątpliwości.
Nie panikuj, będzie git :)
 

gangespabla

New member
Tu zdjęcia z odciągniętym i naciągniętym.
Jestem 2 tygodnie po zabiegu, opuchlizna wędzidełka nadal się utrzymuje, choć z jednej strony zmalała. Nie wiem czy stosować na to jakieś okłady? Moczyć w zimnej wodzie? Nie mam dolegliwości bólowych, ale jak nie zejdzie do końca tygodnia to udam się na ponowną wizytę do urologa wykonującego zabieg żeby zobaczył o co z tą opuchlizną chodzi..
 

gangespabla

New member
Jednak nie wytrzymałem. Skontaktowałem się z lekarzem wykonującym zabieg i praktycznie od ręki pojechałem na wizytę kontrolną. Powiedział, że nie ma powodu do obaw. Stwierdził, że jest to obrzęk limfatyczny i to się wchłonie. Natomiast nie kazał na to nic stosować.
 

Podobne tematy

Do góry