• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Masaż jąder na żylaki powrózka nasiennego

Marcin 30

Member
Witajcie.
Choć sprawa żylaków, jak się okazuje dotyczy niewielu osób na tym forum (wnioskuje po ilości postów i zainteresowaniu tematem) to postanowiłem podzielić się swoim "odkryciem Ameryki :D). Swoją drogą nie wiem dlaczego na to nie wpadłem co najmniej 8 lat temu xD
Mianowicie, mam duże żylaki na lewym jądrze z dolegliwoscimi bólowymi. Lekarze nie widzą problemu i zabieg odradzają. Postanowiłem 4 dni temu pomasować sobie jądra w celu manualnej poprawy krążenia krwi w zylakach. Nasmarowałem mosznę oliwka i przez 15 minut je "mientolilem" na różne sposoby. Oczywiście delikatnie i z wyczuciem. Już po pierwszym seansie poczułem efekt, mianowicie, nieco mniejsze żylaki i ..... duuuzo mniejsze odczucia bólowe:):) wczoraj był 4 raz masażu i przyznam, że efekt jest na prawdę zadowalający. Poprawienie krążenia krwi w żylakach przyniosło efekt :)
 

toastt

Well-known member
Dodaj do tego Aesculan (jeśli nie jesteś uczulony), to Ci może pomóc. Warto też rozważyć przyjmowanie diosminy doustnie, ale nie jestem lekarzem i warto to skonsultować z lekarzem lub farmaceutą.
 

amenek5

Active member
No jestem mocno ciekawy czy to coś pomoże na dłuższy okres czasu. Bo w moim przypadku często odczuwam żylaki na wskutek rzadkiego opróżniania zbiorniczkow bądź wysiłku. Trzeba spróbować twojego sposobu i zobaczymy czy to coś da.
 

Alf

New member
Witajcie.
Choć sprawa żylaków, jak się okazuje dotyczy niewielu osób na tym forum (wnioskuje po ilości postów i zainteresowaniu tematem) to postanowiłem podzielić się swoim "odkryciem Ameryki :D). Swoją drogą nie wiem dlaczego na to nie wpadłem co najmniej 8 lat temu xD
Mianowicie, mam duże żylaki na lewym jądrze z dolegliwoscimi bólowymi. Lekarze nie widzą problemu i zabieg odradzają. Postanowiłem 4 dni temu pomasować sobie jądra w celu manualnej poprawy krążenia krwi w zylakach. Nasmarowałem mosznę oliwka i przez 15 minut je "mientolilem" na różne sposoby. Oczywiście delikatnie i z wyczuciem. Już po pierwszym seansie poczułem efekt, mianowicie, nieco mniejsze żylaki i ..... duuuzo mniejsze odczucia bólowe:):) wczoraj był 4 raz masażu i przyznam, że efekt jest na prawdę zadowalający. Poprawienie krążenia krwi w żylakach przyniosło efekt :)

Też mam duże żylaki na lewym jądrze i lekarze odradzają zabieg, też często odczuwam dyskomfort i ból, tak jak kolega pisał wyżej łykam
Diohespan i Sapoven - przynosi poprawę.
 

wpiot

Active member
Mi pomagały suple na żylaki, smarowanie maścią na stłuczenia i elewacja jąder podczas spania (wkładam zwinięte skarpetki pod mosznę).
 

Podobne tematy

Do góry