• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

L4, stulejka funkcjonalna, skierowanie, higiena

matejko_

New member
Siemanko!

Przychodzę do Was z pytaniem czy L4 jest konieczne po obrzezaniu? Bo najprawdobodoniej mam stulejkę funkcjonalną (ale to potwierdzi w poniedziałek urolog), bo nie mogę komfotowo współżyć bo uciska i boli pod żołędziem jak ściągam skórę. I pytanie czy urolog na wyzycie prywatnej może wystawić skierowanie na zabieg który potem będzie wykonywana w ramach NFZ? Bo jak będzie to L4 na te trzy dni to spoko ale takie tygodniowe lub dwa już nie za bardzo. I orietancyjnie czy skierowanie będzie wystawione na oddział chirurgi jednego dnia? Czy bardziej na oddział urologiczny? I prozaiczne pytanie jak wygląda mycie się po zabiegu?
 
"jak wygląda mycie się po zabiegu?" Ja osobiscie pierwsze mycie penisa mialem dopiero 5 prawie 6 dni po zabiegu - zmiana opatrunku po 2 dniach i do 5 dnia tylko octenisept i zmiana opatrunkow. Aktualnie myje penisa namaczajac palce/reke w wodzie i w bialym jeleniu i lekko dotykajac reka penisa.
 

Matiii

Member
Ja po obrzezaniu przez pierwsze 3 dni kiepsko się czułem, ból i ogólne osłabienie, może dlatego że miałem znieczulenie ogólne. Jeżeli chodzi o pielęgnację to przez 3 tygodnie 2 razy dziennie smarowałem Detreomycyna i psikałem Oxycortem i do dziś myje prącie szarym mydłem, jestem miesiąc po zabiegu. Po zabiegu lepiej nie lać bezpośrednio wody na ranę (w sensie np. słuchawka prysznicowa pod dużym ciśnieniem) ja np. brałem wacik i "nakladalem" na nie to szare mydlo i oczyszczałem lekko ranę, po tym namaczalem letnią wodą (nie zimna, nie ciepła 50/50) drugi wacik i oczyszczałem ja z pozostałości bakterii i szarego mydła. Po kąpieli spryskiwalem oxycortem i smarowaem detreomycyna i spowrotem odporowadzalem resztę skóry. Najlepiej o to zapytać lekarza, gdyż każdy przypadek jest indywidualny
 

matejko_

New member
"jak wygląda mycie się po zabiegu?" Ja osobiscie pierwsze mycie penisa mialem dopiero 5 prawie 6 dni po zabiegu - zmiana opatrunku po 2 dniach i do 5 dnia tylko octenisept i zmiana opatrunkow. Aktualnie myje penisa namaczajac palce/reke w wodzie i w bialym jeleniu i lekko dotykajac reka penisa.
Doktor w moim przypadku, odradza obrzezanie, bo co się obrzeza to się już nie wróci i zaczną się krwawienia. Mówiłem mu, że jak wstanie mnie uciska pod żołędziem i zbyt to przyjemnie nie jest. No jak bardzo chcę to prywatnie bo nie wystawi skierowania w ramach NFZ bo nie widzi przesłanek
 
Podobne tematy

Podobne tematy

Do góry