• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Duży obrzęk 24h po zabiegu

ZebraK

New member
Właśnie mija 24h po zabiegu obrzezania całkowitego, w nocy nad ranem pojawiał się u mnie wzwód, gdy wstałem zobaczyłem że opatrunek się zsunal do góry. Więc założyłem nowy i wtedy zauważyłem że cały trzon jest opuchniety, praktycznie mam dwa razy grubszego a w okolicach szwów skora spuchła na tyle, że szwy są jakby po drugiej stronie i musiałem delikatnie zsunac skórę w dół żeby móc je posmarować. Nie wiem czy taka opuchlizna to powód do niepokoju czy dość normalna sprawa?
 
wrzuc foty bo mozesz byc nieobiektywny w ocenie opisowej swojego wlasnego sprzetu :p
ale no opuchlizna po zabiegu to ogólnie normalna sprawa, tez mialem caly trzon penisa mocno opuchniety po zabiegu
Tak samo jak okolica cięcia - tam skora tez zwykle mocno puchnie przez pare dni po zabiegu
 

ZebraK

New member
Jestem na 100% nie obiektywny bo mam tendencje do panikowania i jestem tego świadomy. Nie chcę zbytnio wrzucać zdjęć, jeżeli opuchlizna całego penisa jest normalna to mi wystarcza żeby być spokojnym :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ZebraK

New member
Okej, wrzucam zdjęcia bo dzisiaj rano się zestresowałem. Zrobiły mi się krwiaki, z jednej strony wygląda okropnie. Zrobila sie taka jakby czerwona galaretka z krwia na żołędziu. Miała mi się tam lać mocniej krew ale wygląda na całkowicie poobijanego. Czy to wciąż normalne czy trzeba jakoś interweniować? Nic nie boli opuchlizna się utrzymuje ale martwi mnie jego wygląd :(

Edit. Nie ukrywam, że zaczynam trochę panikować. O ranę w każdym innym miejscu byłbym spokojny, chciałbym żeby już tutaj nic nie trzeba było robić. To też był mój 1 jakikolwiek zabieg w życiu dlatego kompletnie nie mam punktu odniesienia.

 
Ostatnia edycja:

ZebraK

New member
Ten fałd się zrobil jakby od opuchlizny, zaraz po zabiegu szwy były w pełni widoczne. A jak oceniasz jego stan? Jest powód do paniki czy po prostu dać mu dojść do siebie?
 

Livix92

Member
Trudno powiedzieć ja na tym średnio się znam. U mnie rana wygląda trochę lepiej. Ale też miałem małą siną czerwono-fioletową ranę na żołędziu i po paru dniach zeszła. Może to od zastrzyku albo jakieś komplikacje. Poszukaj więcej informacji na google lub forum albo zaczekaj aż ktoś bardziej doświadczony się wypowiedzie
 
a czy przed zabiegiem miales napletek na stale sklejony z zoledziem i nie mogles nawet troche go sciagnac w dol?
zasinienia po zabiegu moga sie zdarzyc - tym bym sie raczej nie przejmowal ale dziwnie wyglada ta rana na zoledziu - tak jakby przy usuwaniu napletka skora zostala oderwana wrecz od zoledzia - na pewno dbaj o higiene w tym miejscu - psikaj octeniseptem i penis do gory.
Co do Twojego pierwotnego pytania o opuchlizne - to tutaj osobiscie nie widze powodow do niepokoju
 

ZebraK

New member
Nie miałem zrośniętej ale lekarz mówił że tutaj jest lekkie zadrapanie, sam nie wiem jak powstalo i że z tego się bd mi lać dwa dni ale nie opłaca się zszywać bo płytkie. Wygląda juz w sumie jakby mi się tam zrobił strupek. Jeśli te siniaki, krwiaki są normalne to w porządku. Dam mu na spokojnie czas :)
 

ZebraK

New member
Update
Skonsultowalem się z lekarzem który mnie obrzezał przez znany lekarz. Wszystko jest w porządku, nie ma powodu do obaw. Jeżeli ktoś kiedyś trafi na wątek to nawet spora liczba siniaków jest normalna, dużo zależy od naszego organizmu.
 

ZebraK

New member
@BradDickPitt Mam jeszcze jedno pytanie żeby też nie uderzać ciagle do lekarza. Dziś zauważyłem, że opuchlizna od góry jest troszkę większa i twardsza czy to też git i po czasie zejdzie? A druga sprawa zauważyłem, że żołądź jest zaczerwieniony i mam jasno żółte przebarwienie w jednym jego miejscu, to może być od przesuszenia? Nowego środowiska? To była stulejka wrodzona, a mam 25 lat.
 
Jestes dopiero 3 dzien po zabiegu, opuchlizna jeszcze wrecz moze sie powiekszac i jest to normalne.
W zależności od organizmu może zacząć się zmniejszac po tygodniu dopiero (jak w moim przypadku) albo i później.

Pokaz lepiej na fotce (nowej) jak to dokladnie wyglada ale wstepnie bym to ocenil jako normalny proces gojenia się rany. Dopóki cos się nie zaczyna robić czarne w obrębie rany to mysle ze jest wszystko git i potrzeba czasu
 

ZebraK

New member
Okej, to lekko żółte to po prostu siniak, na pierwszym zdjęciu też to widać ale po prostu mniej wyraźnie. Także to pewnie lada moment zniknie.
 

Podobne tematy

Do góry