• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Bilans 18latka

qwojtekq

New member
Hej kilka dni temu dostałem w szkole karte bilansowa aby zgłosić się do lekarza. Możecie opowiedzieć jak u was wygladał bilans? Co się działo? Wiem, że sa juz rozne takie historie i tematy ale czesto to wszystko to raczej fejkowe info
 

dandoo

Active member
Za moich czasów takiego bilansu nie było na 18 lat. U nas bilanse były do czasów gimnazjum. A na koniec szkoły średniej wydawali całą kartę zdrowia i tyle. Jeżeli pójdziesz to nic oprócz waga ciśnienie wzrost no i w ostateczności sprawdzenie przyrodzenia nie zrobią. Ale to ostatnie rzadkość. Po prostu normalna zwyczajna wizyta. Zapyta się też czy wszystko ok.
 

amenek5

Active member
Ja ostatni bilans miaiem jak kończyłem technikum. I to co tam robią to zależy od lekarza. Raczej nie spodziewaj się jakiś super badań. Może być tak że tylko ci wypiszę kartkę i dowidzenia. A może cię oslucha, do tego wzrok, waga. No i jedynie co niektórzy lekarze robią to albo pytają czy na dole wszystko w porządku albo tam zaglądają. Mi kiedyś się zdarzyło że byłem u lekarza który był na zastępstwie to spojrzał i zapytał czy napletek schodzi dobrze i tyle
 

yo807103

New member
Miałem taki bilans rok temu. Nic niezwykłego i nie ma sie czego obawiać. Trwało to max 15 minut, same podstawowe badania: najpierw wzrok i pytania typu czy sie na nic nie choruje i nie zażywa leków na stałe, potem rozebrac sie do gaci, badanie stetoskopem, wzrost, waga, pochylic sie i sprawdzenie kręgosłupa, podniesc noge i pokazac czy nie ma plaskostopia, opuścic na 5 sekund gacie i ściągnąć napletek, polozyc sie i uciskanie brzucha. Ubrać sie i koniec
 

Pawelabc

New member
Bylem na takim bilansie. Typowy przebieg krotki wywiad i musialem sie rozebrac i lekarz osluchal, posprawdzal kregoslup, brzuch, klate, stopy itd na koniec musialem zdjac majtki lekarz sprawdzal jadra i kilka razy sciagal napletek i tyle
 
Podobne tematy
Rozpoczęty przez Tytuł Forum Odp Data
K Bilans 15 latka Męskie sprawy 6
S Bilans 14 latka Inne 7
X bilans osiemnastolatka Lekarze 2
T bilans Inne 2
W Bilans Stulejka 10

Podobne tematy

Do góry