• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Basen

KKchris

New member
Zależy od miejsca i towarzystwa. Jeśli w regulaminie jest to sprecyzowane, a panowie w szatni są bardziej beztekstylni, niż tekstylni, no to normalnie na golasa. Jeśli jednak wszyscy inni pod prysznicem czy w szatni zostawiają gatki na sobie, to ja też.
 

dandoo

Active member
nago, przecież są kurtyny ;) a jak nie ma to dostosuj się do reszty, aczkolwiek uważam jak myć małego to chyba bez gaci no chyba że jest koedukacyjne i Panie mogłyby czuć dyskomfort - a to już inna sprawa.
 

Marcin 30

Member
Ale tutaj tez chodzi i to w jakim "stanie technicznym" przychodzisz na basen a nie wychodzisz (to, w jakim stanie wychodzisz z basenu do domu pewnie mało kogo interesuje). Jeśli przychodzisz na basen wiczorem, po intensywnym dniu pracy czy szkoły i z nieumyta częścią intymna Twoj3go ciała wchodzisz do basenu... I tak razy 200 osób dziennie... :D
 

promatyk1

Member
Kiedyś myłem się przed basenem i bez gaci, ale teraz już nie.
Niestety otwarte prysznice nie zachęcają do rozbierania, a naliczanie czasu nie zachęca do dokładnego wymycia.
 

amenek5

Active member
Sam nie wiem jak się do tego odnieść. Chodzi o to że jak nie ma w okolicy dzieci to zdejmuje kąpielówki i myje się dokładnie nago. Ale jak są dzieci to sam nie wiem co robić. Parę razy spotkałem się z sytuacją że widziałem taki wzrok rodzica że mu zgarszam dziecko czy coś w tym stylu... oczywiście nie paraduje z kutasem po całej łazience. Tylko jestem obrócony tak żeby jak najmniej osób to widziało bo zdaje se sprawę że nie wszystkim pasuje to żebym sobie latał z kutasem po łazience.

Ogólnie jestem zdania że nie powinno być wstydu itp i powinno się kąpać nago i dokładnie, no ale niestety, nasze społeczeństwo jeszcze chyba nie jest na to gotowe
 

KKchris

New member
Jeśli o obecności dzieci mowa, to rzeczywiście jest to skomplikowany temat.
Ja byłem wychowywany, że pod prysznicem się jest nago, no bo jak inaczej ma się ktoś umyć i nie raz za dzieciaka brałem prysznic na basenie ze starym, z gaciami w dół.

Teraz jak na baseny chodzę, to różnie to bywa, ale muszę pochwalić, że raz na basenie z tatą był taki dzieciak, parę ładnych lat ode mnie młodszy i kulturalnie wraz z tatą prysznic nago. No to po prostu zależy od podejścia rodzica i wychowania.
 

drj

New member
Na basenie w kąpielówkach, ale staram się wymyć w miejscach intymnych też, na tyle ile się da, przed i po pływaniu.
A jak u Was panowie jest na siłowni? Tam pod prysznicem ja beztekstylny (jak ktoś tutaj ładnie napisał). Jak w szatni? Ja raczej w bokserkach.
I jeszcze mam pytanie o saunę, tego nie rozumiem… dlaczego ludzie zamiast owinąć się ręcznikiem, a pod spodem nic, wchodzą w tych poliestrowych kąpielówkach do sauny i to wszystko tam paruje. Na każdych drzwiach jest przecież opisane jak korzystać z sauny. Jak jest u Was?
 

amenek5

Active member
U mnie w mieście nie ma podziału na saunę męska i damska co jest trochę problemem dla niektórych. Ogólnie to mężczyzni tak koło 50% chodzą w kąpielówkach a kobiety blisko 100%. Szczerze to ja ich podziwiam... Przecież to jest zero komfortu w stroju kąpielowym na saunie
 
  • Like
Reactions: drj

KKchris

New member
A jak u Was panowie jest na siłowni? Tam pod prysznicem ja beztekstylny (jak ktoś tutaj ładnie napisał). Jak w szatni? Ja raczej w bokserkach.
I jeszcze mam pytanie o saunę, tego nie rozumiem… dlaczego ludzie zamiast owinąć się ręcznikiem, a pod spodem nic, wchodzą w tych poliestrowych kąpielówkach do sauny i to wszystko tam paruje. Jak jest u Was?
Na siłownię nie chodzę, ale o basenie mogę się wypowiedzieć. W szatni są kabiny do przebierania, z których korzysta zdecydowana większość (głównie chłopacy w moim wieku, czyli młodzi), ale zdarzają się też panowie, którzy zmieniają kąpielówki przy szafkach. Pod prysznicem bardzo podobnie, niektórzy w kąpielówkach, a niektórzy bez. Jeśli o saunę chodzi, to nie bywam w niej często w miejskim basenie, ale jak już, to też tak jak zawsze i wszędzie, niektórzy w tekstyliach, niektórzy bez, ale w ręczniku. W regulaminie jest zapisane, że powinno się ściągnąć kąpielówki i okryć ręcznikiem, aby zasłonić strefy intymne.
 

Mariusz40

New member
Idąc pod natrysk na basenie zawszę ściągam kąpielówki i kąpie się nago nie mam z tym najmniejszego problemu nagość jest dla mnie czymś naturalnym .
 
Podobne tematy
Rozpoczęty przez Tytuł Forum Odp Data
B Wydłużenie wedzidelka a basen Krótkie wędzidełko 6
M Obrzezanie całkowite - basen Po zabiegu obrzezania 3
M Basen po zabiegu Krótkie wędzidełko 3

Podobne tematy

Do góry